• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie na życie i dożycie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pablo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 8:24
Czy to prawda że ubezpieczenie na życie i dożycie nie jest objęte podatkiem belki? Na ile lat zakłada się takie ubezpieczenie i gdzie można to zrobić? Chciałbym odłożyć trochę pieniędzy na starość bo nie wierzę w emerytury z OFE czy ZUS. Będę wdzięczny za rady.
Cytuj
kepasaamigo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 10:19
podatkiem belki objęte są wszelkie odsetki z lokat, kont oszczędnościowych i inne pieniążki z inwestycji. aby nie płacić tego podatku od zysku kapitałowego należy wszelkie odsetki dać w depozyt na konto emerytalne - ale to też ma swoje ALE - jest jakiś tam roczny limit odkładanych pieniędzy no i będzie je można wypłacić dopiero po skończeniu 60 roku życia.
Cytuj
Peppa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 20:04
Moim zdaniem takie ubezpieczenie nie jest złym pomysłem. Sama się nad tym zastanawiałam i chyba założę sobie takie konto na które będę wpłacała po 500 złotych miesięcznie. To, ze pieniądze można wypłacić dopiero po ukończeniu 60 lat jest dla mnie dużym plusem bo nie będę mogła tych pieniędzy ruszyć:)
Cytuj
Irenka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 20:27
Mnie niestety nie stać by zakładać jakieś konta na przyszłość. Liczę na w miarę dobrą emeryturę z OFE i na zmniejszenie wieku emerytalnego. Obecnie mam 45 lat i jakoś nie widzę siebie pracującej jeszcze przez 22 lata. Na odkładanie dodatkowych pieniędzy mnie nie stać.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 13:43
Irenka napisał
Mnie niestety nie stać by zakładać jakieś konta na przyszłość. Liczę na w miarę dobrą emeryturę z OFE i na zmniejszenie wieku emerytalnego. Obecnie mam 45 lat i jakoś nie widzę siebie pracującej jeszcze przez 22 lata. Na odkładanie dodatkowych pieniędzy mnie nie stać.
Warto odkładać nawet niewielkie kwoty, rzędu 100-200 zł miesięczne. Wielu Polaków ma problemy z odłożeniem nawet takich niewielkich kwot, jednak warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, bo jest to szansa na zapewnienie sobie wyższej emerytury.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Ania z Zielonego Wzgórza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 14:48
Prawda, jak mówią ziarnko do ziarnka. Odkładając nawet niewielkie sumy za jakiś czas może uzbierać się bardzo ładna kwota. I co najważniejsze, nie odczuje się zbytnio tego comiesięcznego ''znikania'' gotówki. Jak byłam mała wrzucałam do skarbonki drobne - np. z reszty, którą dostałam z zakupów dla mamy i radość po kilku miesiącach była ogromna, kiedy mogłam kupić sobie sama, bez kolejnego błagania mamy, coś droższego niż chipsy w osiedlowym sklepie ;)
Cytuj
Marcel09

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 16:57
Tylko nie wszyscy mają tak dobre sytuacje żeby pozwolić sobie na odłożenie chociaż by 100 zł. Jak ktos żyje od 10 do 10 to nie myśli o odkładaniu na emeryture bo sadzi że to wszystko zapewni mu ZUS, to troche smutne ale niestety sporo osob tak własnie robi.
Cytuj
Aśko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 20:07
OD tej wypłaty zacznę odkładać chociaż 100 złotych. Gdzie mogę założyć taką polisę? Skąd mam mieć pewność, że na starość wypłacą mi wszystkie pieniądze? Nie lepiej odkładać pieniędzy np do słoika? Jakoś nie mam zaufania do tych wszystkich banków i instytucji które mają nam zapewnić emerytury.
Wypowiedź została zmieniona przez: Aśko 7.7.2014 20:10
Cytuj
Jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 21:11
Prawda jest taka, że każdego stać by odłożyć chociaż 100 złotych, tylko większość ludzi woli wydawać pieniądze na nie wiadomo co. Ja mam w domu odłożone trochę pieniędzy i postanowiłam wpłacić je na lokatę w Banku Pocztowym w którym założyłam niedawno konto. O Polisie na życie i dożycie na razie nie myślę.
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 10:51
Jagoda napisał
Prawda jest taka, że każdego stać by odłożyć chociaż 100 złotych, tylko większość ludzi woli wydawać pieniądze na nie wiadomo co. Ja mam w domu odłożone trochę pieniędzy i postanowiłam wpłacić je na lokatę w Banku Pocztowym w którym założyłam niedawno konto. O Polisie na życie i dożycie na razie nie myślę.
To jest tak jak przy odchudzaniu - trzeba z czegoś zrezygnować, żeby osiągnąć cel. No bo to jest w końcu OSZCZĘDZANIE, czyli niewydawanie pieniędzy na zbędne rzeczy, bądź znalezienie tańszych odpowiedników. Oczywiście są rodziny w których naprawdę nie ma jak odłożyć, ale są też tacy, którzy żyją od wypłaty do wypłaty ale wydają pieniądze na najdroższe ciuchy bądź produkty droższych firm, mimo, że na rynku est masa dużo tańszych, a tak samo dobrych zamienników.
Cytuj
Odpowiedź