• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Groźne psy- jakie ubezpieczenie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mieszko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2016 18:59
Ja jestem w podobnej sytuacji do jan-nuka. Psy w dzień sa zamknięte w kojcu, na noc wypuszczane na teren obejścia. Mam mała stadninę i nie wyobrażam sobie nie mieć ostrych psów. Moje cztery dobermany są szkolone, ale nie wiem co może im przyjść do głowy. Mam dobre OC i dokładnie wytlumaczyłem moją sytuację ubezpieczycielowi. Konie oczywiście też mam ubezpieczone.
Cytuj
Cezary

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.5.2016 10:59
Wszystko jak do tej pory w wątku napisane jest na temat ubezpieczenia na terenie posesji. Przypuśćmy jednak,ze pies wydostanie się poza ogrodzenie i tam kogoś ugryzie. Pomijam okoliczności. Czy polisa, która działa na terenie posesji chroni mnie i poza jej obszarem? Czy może jest jakaś inna?
Cytuj
ilion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.5.2016 15:56
A ja podam jako ciekawostkę, ze nie można dostać odszkodowania za szkody wyrządzone przez psa ani kota z rolniczego OC. Była taka sprawa w mojej miejscowości, kiedy babcia została poszkodowana przez psa i starała się o odszkodowanie z polisy rolniczej OC właściciela psa. Sąd orzekł, ze pies nie jest zwierzęciem gospodarskim. I owa pani nie dostała nic. Sprawa była chyba w ubiegłym roku.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.5.2016 16:04
Cezary napisał
Wszystko jak do tej pory w wątku napisane jest na temat ubezpieczenia na terenie posesji. Przypuśćmy jednak,ze pies wydostanie się poza ogrodzenie i tam kogoś ugryzie. Pomijam okoliczności. Czy polisa, która działa na terenie posesji chroni mnie i poza jej obszarem? Czy może jest jakaś inna?

Problem nie polega tylko na zakresie terytorialnym odpowiedzialności ubezpieczyciela ale także na tym, czy mamy do czynienia z tzw. winą umyślną czy nie. W umowach które znam wina umyślna jest wyłączona z ochrony.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź