• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

OFE czy ZUS

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
FabianPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 22:26
Ja tam wole odkładać do tej przysłowiowej skarpety. Mam wrażanie że tam te pieniądze sa dużo pewniejsze. Przynajmniej będę wiedział że mam zapewnionych kilka groszy na przyszłość bo przy ZUS-e ta sytuacja jest bardzo niepewna.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 9:11
FabianPol napisał
Ja tam wole odkładać do tej przysłowiowej skarpety. Mam wrażanie że tam te pieniądze sa dużo pewniejsze. Przynajmniej będę wiedział że mam zapewnionych kilka groszy na przyszłość bo przy ZUS-e ta sytuacja jest bardzo niepewna.
Odkładanie pieniędzy "do skarpety" to nie jest dobre rozwiązanie z kilku powodow. Oszczędności błyskawicznie będą zjadane przez inflację, dlatego za kwotę która jest dziś sporo warta i ma duza sile nabywcza za pare lat bedzie mozna kuic duzo mniej. Nie zapominajmy też o fizycznych niebezpieczeństwach, takich jak:
włamania albo pożar.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 22:01
Rzeczywiście pieniądze "ze skarpety" mogą stracić kiedyś na wartości. Ale co jeśli ZUS lub OFE nas oszuka? Jakoś nie wierzę, że otrzymamy wszystkie pieniądze ze składek w przyszłości. Nasz rząd jak na razie robi wszystko by zgarnąć jak najwięcej dla siebie a o obywatelach nie myśli. Coś czuję że z tymi składkami też będzie niezły przekręt.
Cytuj
gruby_franek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 11:26
Jak chcesz mieć pieniądze w przyszłości to zadbaj o to samemu. Jak coś dostaniesz z OFE lub z ZUS to super. Traktuj to jako prezent gwiazdkowy, ale nie polegaj na tym.

Oszczędzaj samemu/samej! A jak? To już zupełnie inny temat.
Cytuj
Franek - your friendly neighborhood grammar nazi
Weronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 13:33
Oszczędzanie na własna rękę wcale nie jest takie łatwe jak by się mogło zdawać. Wiem ze niektórzy mają do tego dobre podejście. Ja osobiście chyba wolałabym oddawać moje pieniądze jakiemuś znajomemu, żeby mi przetrzymał. tak żeby głupio było mi je wziąć bo inaczej mając je w domu na pewno wydałabym na jakieś głupoty.
Cytuj
Józio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 14:13
Gorzej jak trafisz na takiego znajomego, któremu oddasz swoje pieniądze na przechowanie a on zamiast grzecznie je trzymać wyda na jakieś swoje zachcianki a później nie będzie miał z czego oddać. W takich przypadkach to chyba nawet poprzez policję czy sąd nie można odzyskać naszych pieniędzy.
Cytuj
Sławomir

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 8:44
Zgodzę się nie wszyscy potrafimy oszczędzać , a co do znajomych to lepiej nie dawać na przechowanie .Jak tylko dasz to zobaczysz że nie będzie pieniędzy ani znajomego i wtedy co zrobisz?Chyba że zabezpieczyłeś się jaką umową to masz dowody i możesz udać się na policje .
Cytuj
Melania0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 10:05
W życiu nie dawaj znajomym oszczędności ,bo już nie będziesz miał .Cudze pieniądze zawsze swędzą ,mam sama takie przekonanie , a wtedy przyjaźń się kończy i zaczyna bieganie po sądach .Lepiej jednak wpłacić na jakieś konto oszczędnościowe bo w domu też strach trzymać ,pamiętaj złodzieje nie śpią .
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 12:45
Znajomemu na przechowanie to bardzo zła decyzja .Jeszcze przez te oszczędności skłócicie się i tyle będzie .A co do wyboru to ja pozostaję w ZUS nie mam przekonania do OFE .Nie muszę podejmować żadnych formalnych kroków .A składki automatycznie pozostaną na koncie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.A co z osobami które chcą przenieś się do OFE ,muszą składać jakieś dokumenty ?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 13:40
Jolka20 napisał
Znajomemu na przechowanie to bardzo zła decyzja .Jeszcze przez te oszczędności skłócicie się i tyle będzie .A co do wyboru to ja pozostaję w ZUS nie mam przekonania do OFE .Nie muszę podejmować żadnych formalnych kroków .A składki automatycznie pozostaną na koncie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.A co z osobami które chcą przenieś się do OFE ,muszą składać jakieś dokumenty ?
Jeżeli decyduje się Pani zostać w OFE to należy złożyć w ZUS-ie "Oświadczenie członka otwartego funduszu emerytalnego o przekazywaniu składki do OFE oraz o zapoznaniu się z informacją dotyczącą powszechnego systemu emerytalnego oraz informacją dotyczącą otwartych funduszy emerytalnych”. Oświadczenia można złożyć w ZUS-ie osobiście, drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych – pue.zus.pl, za pośrednictwem poczty, przy pomocy konsultanta Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS-u. Oświadczenie jest udostępniane w placówkach ZUS-u oraz na pue.zus.pl i www.zus.pl/reformaOFE, na stronach internetowych ministerstwa finansów, ministerstwa pracy i polityki społecznej oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Każda osoba ubezpieczona będzie mogła zmienić decyzję i dokonać ponownego wyboru w okresie od 1 kwietnia do 31 lipca, co cztery lata począwszy od 2016 r.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź