• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie - wyjazd do USA

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
emotwicka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.2.2016 17:24
Wyjezdżam na dwutygodniową wycieczkę do USA.Mam ubezpieczenie turystyczne w ramach wycieczki. Znajoma doradziła mi ,żebym wykupiła dodatkowa polisę ,bo leczenie w stanach jest tak drogie ,że często nie pokrywa go ubezpieczenie turystyczne.Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć ,gdzie mam sie zwrócić i o co dokładnie pytać w zwiazku z tym doubezpieczeniem sie ?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

3.2.2016 18:12
emotwicka napisał
Wyjezdżam na dwutygodniową wycieczkę do USA.Mam ubezpieczenie turystyczne w ramach wycieczki. Znajoma doradziła mi ,żebym wykupiła dodatkowa polisę ,bo leczenie w stanach jest tak drogie ,że często nie pokrywa go ubezpieczenie turystyczne.Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć ,gdzie mam sie zwrócić i o co dokładnie pytać w zwiazku z tym doubezpieczeniem sie ?


O ubezpieczeniach turystycznych pisano tu chociażby w: "Ubezpieczenia na wyjazd świąteczny" i wcześniej. Odsyłam też na mój blog:www.wartoubezpieczenia.pl, zakładka: ubezpieczenia – turystyczne.
Rzeczywiście, dość często zdarza się że ubezpieczenia tego typu sprzedawane jako element kosztów imprezy turystycznej jest zawężone do zakresu podstawowego ochrony i na sumy ubezpieczenia dość niskie. Proponuję kontakt z organizatorem wyjazdu i zorientowanie się w jakim ZU polisa została wystawiona, na jakie sumy ubezpieczenia i w jakim zakresie. Aby uzmysłowić Państwu jaka może być skala ew. kosztów leczenia w USA, podam tylko jeden przykład z 2015 r.; złe samopoczucie, zemdlenie, efekt: pogotowie ratunkowe pobyt w szpitalu, kompleksowe badania, etc. Rachunek opiewał na kwotę 340 tys. zł.
Najlepiej jeśli wybierzemy tego samego ubezpieczyciela – mniej problemów kto w jakiej części i za co odpowiada. Proszę te kwestie poruszyć w rozmowie z pośrednikiem. Proszę zastanowić się nad ew. rozszerzeniami ochrony ubezpieczeniowej, np. assistance, czy OC w życiu prywatnym. Na pewno suma ubezpieczenia w zakresie OC w życiu pryw. , na USA w wys. np. 100 tys. zł, to za mało. Proszę nie zatajać przed przedstawicielem Ubezpieczyciela ew. chorób przewlekłych.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
emotwicka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.2.2016 18:50
Korzystając z możliwości porozmawiania z Panem ,chciałabym zapytać o jeszcze jedno.Jak wygląda sprawa ,kiedy ktoś umrze poza granicami naszego kraju? Czy istnieje możliwość ubezpieczenia się na tą okoliczność?Przecież wszystko może się zdarzyć ,a ciało zmarłego trzeba sprowadzić do kraju.
Cytuj
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 11:27
W mojej rodzinie był taki przypadek.Ciocia wyjechała do pracy we Włoszech i tam zmarła.Przewozem zwłok zajęła się firma pogrzebowa.Trzeba było ,żeby był ktoś z rodziny w celu identyfikacji.Podstawą wydania ciała był międzynarodowy akt zgonu ,który wykluczał choroby zakaźne.Cena nie była chyba wygórowana.Smutne to ,ale tak to już bywa...Nie wiem jak to jest na innych kontynentach. A ubezpieczenie turystyczne nie ma takiej opcji?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 13:40
Mela napisał
W mojej rodzinie był taki przypadek.Ciocia wyjechała do pracy we Włoszech i tam zmarła.Przewozem zwłok zajęła się firma pogrzebowa.Trzeba było ,żeby był ktoś z rodziny w celu identyfikacji.Podstawą wydania ciała był międzynarodowy akt zgonu ,który wykluczał choroby zakaźne.Cena nie była chyba wygórowana.Smutne to ,ale tak to już bywa...Nie wiem jak to jest na innych kontynentach. A ubezpieczenie turystyczne nie ma takiej opcji?


Oczywiście przy podejmowaniu decyzji dot. wyboru oferty należy się o to pytać. We wszystkich znanych mi produktach tego typu w tzw. zakresie podstawowym ochrony jest tzw. transport sanitarny z asystą medyczną lub bez (decyduje o tym lekarz) i transport zwłok. Należy zadać pytanie; czy ZU tylko pokrywa koszty, czy też pomaga taki transport zorganizować. Jeśli pokrywa koszty, to czy zastrzega sobie wybór firmy przewozowej, czy realizuje faktury firmy wskazanej przez rodzinę zmarłego. Jeszcze jedno; koszty takiego transportu zazwyczaj pokrywane są z głównej sumy ubezpieczenia, tj. tzw. kosztów leczenia, dlatego nie należy tej sumy, także z tego powodu zbytnio zaniżać. Nie wykluczam możliwości takiej, że część lub całość kosztów transportu, także tzw. kosztów ratownictwa może być uplasowana w jakimś ryzyku dodatkowym, np. assistance. Proszę więc także o to pytać. Proszę się pytać także o to, czy ZU pokryje/zorganizuje dojazd bliskich w takiej sytuacji ( to też może być dodatkowa opcja w ubezpieczeniu).
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
emotwicka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 16:36
Bardzo dziękuję za naprowadzenie w temacie.Przynajmniej wiem o co teraz pytać ubezpieczyciela .Chociaż się starają ,to niekiedy coś im umknie.A niekiedy człowiek po prostu nie wie do końca o co pytać .Chciałabym się jeszcze dowiedzieć o jedno.Mam brata.Jest osobą samotną i mieszka we Francji.W razie Jego śmierci chciałabym ,żeby był pochowany w Polsce. .Jest już emerytem. Czy w razie jego zgonu cały koszt pogrzebu pokrywa Jego ubezpieczenie czy moje? Mam ubezpieczenie w ZUS.Czy muszę się doubezpieczyć na wypadek przewozu zwłok do Polski?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 18:54
emotwicka napisał
Bardzo dziękuję za naprowadzenie w temacie.Przynajmniej wiem o co teraz pytać ubezpieczyciela .Chociaż się starają ,to niekiedy coś im umknie.A niekiedy człowiek po prostu nie wie do końca o co pytać .Chciałabym się jeszcze dowiedzieć o jedno.Mam brata.Jest osobą samotną i mieszka we Francji.W razie Jego śmierci chciałabym ,żeby był pochowany w Polsce. .Jest już emerytem. Czy w razie jego zgonu cały koszt pogrzebu pokrywa Jego ubezpieczenie czy moje? Mam ubezpieczenie w ZUS.Czy muszę się doubezpieczyć na wypadek przewozu zwłok do Polski?

Przykro mi ale w tej sprawie nie potrafię Pani pomóc. Wydaje mi się że jeśli już to ubezpieczenie brata.Sugeruję jednak by tam na miejscu dowiedzieć się czy dot. to kosztów pochówku w kwocie takiej jakby był pochowany we Francji, czy też zwiększony w związku z transportem do Polski.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Jędrula

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.2.2016 19:29
emotwicka napisał
Bardzo dziękuję za naprowadzenie w temacie.Przynajmniej wiem o co teraz pytać ubezpieczyciela .Chociaż się starają ,to niekiedy coś im umknie.A niekiedy człowiek po prostu nie wie do końca o co pytać .Chciałabym się jeszcze dowiedzieć o jedno.Mam brata.Jest osobą samotną i mieszka we Francji.W razie Jego śmierci chciałabym ,żeby był pochowany w Polsce. .Jest już emerytem. Czy w razie jego zgonu cały koszt pogrzebu pokrywa Jego ubezpieczenie czy moje? Mam ubezpieczenie w ZUS.Czy muszę się doubezpieczyć na wypadek przewozu zwłok do Polski?
Musi Pani w pierwszej kolejności pójść do ZUSu i tam się dowiedzieć . Trzeba się zastanowić nad formą przewozu zwłok.Można samemu np. przywieźć urnę ,ale bardzo droga jest kremacja poza granicami kraju.Niech Pani wypyta o wszystko dokładnie w ZUS.A może z ubezpieczenia brata można skremować ciało?
Cytuj
barbara

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.2.2016 18:33
Dzień dobry.Ja wyjeżdżam do koleżanki na miesiąc do USA.Wiadomo - wszystko może się zdarzyć .Gdzie i w jaki sposób mam się ubezpieczyć ? Mam wizę turystyczną ,ale nie jadę przecież z zorganizowana grupą wycieczkową .Proszę podpowiedzieć mi na jakich warunkach się ubezpieczyć ?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

22.2.2016 16:36
barbara napisał
Dzień dobry.Ja wyjeżdżam do koleżanki na miesiąc do USA.Wiadomo - wszystko może się zdarzyć .Gdzie i w jaki sposób mam się ubezpieczyć ? Mam wizę turystyczną ,ale nie jadę przecież z zorganizowana grupą wycieczkową .Proszę podpowiedzieć mi na jakich warunkach się ubezpieczyć ?

Na tym forum - temat "ostrzeżenia" w dniu 12.bm. przytoczyłem przypadek polskiego turysty, który wylądował w szpitalu w Meksyku i za pobyt i leczenie otrzymał rachunek ok. 105 tys USD. Sprawę nagłośniły media. Czy warto ryzykować? Jedną z najważniejszych pozycji na polisie są tzw. "koszty leczenia". W Pani przypadku sugerowałbym wybór nie mniejszej sumy ubezpieczenia niż równowartość ok.500 tys. zł. Pisałem tu już co takie polisy zawierać mogą. Wystarczy udać się do najbliższego pośrednika i poprosić o ofertę.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź