• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

OC i AC razem czy osobno?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jakson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.1.2016 13:22
Zastanawiam się, jak najlepiej jest kupować ubezpieczenia do samochodu?
Chciałbym niedługo ubezpieczyć moją mazdę i zastanawiam się, czy kupić po prostu pakiet OC/AC w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym czy też może lepiej osobno?
Jak państwo się zapatrują na ten problem?
Przyznam, że dotąd nigdy nie miałem ubezpieczenia AC, bo miałem raczej starsze samochody i naprawdę jestem 'zielony' jeśli o to chodzi.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

11.1.2016 21:10
jakson napisał
Zastanawiam się, jak najlepiej jest kupować ubezpieczenia do samochodu?
Chciałbym niedługo ubezpieczyć moją mazdę i zastanawiam się, czy kupić po prostu pakiet OC/AC w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym czy też może lepiej osobno?
Jak państwo się zapatrują na ten problem?
Przyznam, że dotąd nigdy nie miałem ubezpieczenia AC, bo miałem raczej starsze samochody i naprawdę jestem 'zielony' jeśli o to chodzi.

Wbrew pozorom uczciwa i jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. To zależy na jaki ZU trafimy. Są stosowane różne strategie sprzedażowe. Generalnie zawsze korzystniej jest wykupić OC i AC/KR w jednej firmie i to od razu ( bo nie zawsze aplikacje "zauważają" że już jedno z tych ubezpieczeń działa) ale jest parę "ale". Może być tak, że rzeczywiście trafimy na ofertę OC kom. atrakcyjną w firmie X i dość atrakcyjne AC/KR w firmie Y i łącznie zapłacimy za wszystko trochę mniej niż gdyby oba ryzyka były wykupione w jednej z tych firm. Jednak jest to szukanie trochę igły w stogu siana. Obecnie są zauważalne duże zmiany cenowe, więc dzisiaj zakupimy tanie OC, a za miesiąc, dwa "tanie" AC/KR raptem podrożeje. Należy też pamiętać o terminach; polisa OC kończy się np. pod koniec stycznia, a AC/KR np. w marcu, do tego terminy np. rat. Co może mieć wpływ na poziom składki oprócz skomasowania wszystkich ryzyk na jednej polisie? Zakup tzw. "dodatków", np. płatny wariant assistance, NNW kom., opony, szyby, etc. W części firm ma znaczenie to, czy już wykupiliśmy np. polisę mieszkaniową lub deklarujemy taki zakup równolegle z polisą komunikacyjną. Ponadto proszę pamiętać, że część firm starszych roczników samochodów nie chce ubezpieczać w zakresie AC/KR, więc wybór później jest ograniczony. Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, warto też mieć na uwadze swój wiek, czas posiadania prawa jazdy, to czy oprócz nas będzie użytkował ten pojazd(lub będzie współwłaścicielem) ktoś kto posiada prawo jazdy do 3 lat lub/i jest w wieku np. do 25 lat, bo te kwestie różnie są traktowane w poszczególnych ZU. To takie podstawowe "ale".
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 12.1.2016 9:20
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
gerard

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.1.2016 8:19
Ja powiem szczerze, że się nigdy nad tym głębiej nie zastanawiałem. Mam ac w tej samej firmie co oc. I sądzę, że nie jest to zły wybór, bo nawet, jeśli zapłacę parę złotych więcej niż gdzieś indziej, to tak jak pan Marian Bułecki pisze, nie muszę pamiętać o różnych terminach, oszczędzam też swój czas. No i jednak w pakiecie dostaję oba ubezpieczenia ze zniżką.
Najważniejsze, to żeby zakres AC był odpowiedni i na tym radzę ci się skupić.
Ale to raczej oczywiste, przy tego typu ubezpieczeniu, prawda?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2016 9:58
gerard napisał
Ja powiem szczerze, że się nigdy nad tym głębiej nie zastanawiałem. Mam ac w tej samej firmie co oc. I sądzę, że nie jest to zły wybór, bo nawet, jeśli zapłacę parę złotych więcej niż gdzieś indziej, to tak jak pan Marian Bułecki pisze, nie muszę pamiętać o różnych terminach, oszczędzam też swój czas. No i jednak w pakiecie dostaję oba ubezpieczenia ze zniżką.
Najważniejsze, to żeby zakres AC był odpowiedni i na tym radzę ci się skupić.
Ale to raczej oczywiste, przy tego typu ubezpieczeniu, prawda?


W pełni się z panem zgadzam. Warto mieć świadomość tego, że strategia sprzedażowa większości ZU nie jest nastawiona na „hołubienie” klientów lokujących w nich pojedyncze ryzyka i to incydentalnie. Proszę mi uwierzyć, naprawdę nie warto patrzeć głównie na cenę. Załóżmy że znajdziemy takie rozwiązanie tj. OC, AC/KR ubezpieczymy w 2 różnych firmach ( nie bierzemy pod uwagę tzw. „reputacji ZU”, standardów obsługi poszkodowej, sposobów komunikacji z ZU, etc., zakładając że te elementy „są przyzwoite”). Załóżmy że „zarobimy” w ten sposób ok. 50-120 zł w rocznej składce. AC/KR wydaje nam się porównywalne. Dochodzi do kolizji i okazuje się że te „tanie AC/KR” w ostatecznym rozrachunku nie jest tanie. Dlaczego? Ano dlatego, że nie dość że pojawiły się jakieś zgrzyty w czasie likwidacji szkody, to okazało się że do naprawy musimy dopłacić np. jeszcze 500 zł. Proszę pamiętać że w większości ZU AC/KR występuje w dwóch, trzech wariantach. Mają te warianty różne nazwy, np. „standard”, „komfort”, „ekonomiczny”, „warsztatowy”, itd. Niestety ale te nazwy nie oznaczają to samo w każdym ZU. Mało, jeśli wczytamy się w opis definicji, zakresów, wyłączeń z ochrony obligatoryjnych i fakultatywnych, etc., znajdziemy tam również sporo różnic. Warto zwrócić uwagę przyborze oferty także na tzw. „ścieżki likwidacji szkód”, na sieć warsztatów współpracujących z ZU, itd. Piszę o tym na swoim blogu www.wartoubezpieczenia.pl Blog jest zatytułowany „O ubezpieczeniach inaczej” – zakładka: ubezpieczenia – komunikacyjne.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
dynamical

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.1.2016 14:45
Moim zdaniem nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim bowiem zanim zwrócimy uwagę na cenę składki, weźmy pod uwagę co oferuje nam ubezpieczyciel w ramach AC. Co z tego, że wyjdzie nas taniej, jeśli będzie mnóstwo wyłączeń i w niewielu sytuacjach będzie nam przysługiwać odszkodowanie. Ze swojej strony polecam po prostu wybrać się do multiagencji, gdzie osoby, które się na tym znają dokładnie sprawdzą oferty spersonalizowane dla Ciebie. ja korzystam z Silesia Ubezpieczenia, bo wiem, że wychodzi u nich jeszcze trochę taniej, ale warto poszukać czegoś blisko siebie, tylko uwaga na te agencje, które pobierają opłaty od klientów, bo wtedy nas może taka składka wynieść więcej ;)
Cytuj
qasia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.1.2016 15:41
A nie wystarczy wyszukać sobie w porównywarce ubezpieczeń?
Jest tego tyle, że na pewno jakąś dobrą sobie dobierzemy.
Ja z własnego doświadczenia wiem, że w ten sposób można znaleźć tańszą ofertę niż u agenta.
W każdym razie u mnie tak było, a różnica wynosiła kilkadziesiąt złotych.
Nie wiem, jak w przypadku AC, ale OC zawsze wybieram ze względu na cenę.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

21.1.2016 17:57
Co do odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule tego wątku napisałem wcześniej że trudno tu o prostą i jednoznaczną odpowiedź. Co do porównywarek - to moja osobista opinia- jako pierwszy krok w poszukiwaniach - ok., bo możemy na podstawie 1-2 kryteriów wyeliminować z puli ofert te które nas nie interesują. Jeśli jednak poprzestaniemy na tym, to musimy mieć świadomość że to trochę tak jakbyśmy kupowali "kota w dziurawym worku". Przez te dziury trochę widać, np. że to kot i trochę więcej, ale... . Aby dobrać optymalnie pełne ubezpieczenie (OC, AC/KR, NNW, Assistance)trzeba mieć sporo danych i bez bezpośredniej rozmowy z zainteresowanym jest to b. trudne, a do tego pracochłonne. Pisałem wcześniej o AC/KR tu i na blogu. Wbrew pozorom zmiennych i alternatywnych rozwiązań jest dość dużo. Umowy ubezpieczeń można porównywać albo na jednym poziomie (ceny) dwóch (zakres, wyłączenia, wersja)albo np. 3-4 i więcej poziomach i wtedy sprawa się komplikuje. Właśnie z tego powodu mało kto się wgłębia w detale. Pośrednicy ponadto mają za sobą i takie doświadczenia, że przychodzi klient, przedstawia duże oczekiwania,sformułowane dość ogólnie, agent analizuje problem, sprawdza, uzgadnia, przedstawia dwie, trzy oferty z uzasadnieniem, a klient ... znika.Nam za wykonaną pracę płaci ZU i to tylko wtedy gdy klient podpisze za naszym pośrednictwem umowę i ją opłaci. Proszę nie przyjmować tych ostatnich zdań jako użalanie się. Raczej jest to przedstawienie jednego z powodów dlaczego wielu z nas w takich przypadkach "idzie na skróty". Zdecydowanie łatwiej jest i szybciej, jak klient wie czego chce, czyli precyzyjnie określa swoje preferencje, także co do sposobu likwidacji ew. szkody, wyboru ZU, etc. Każdy wybór szczegółowego rozwiązania ma swoje odbicie w składce i ma swoje późniejsze reperkusje podczas likwidacji szkody. Odrębnym problemem - tu sygnalizowanym to korzyści marketingowe oferowane przez ZU. Ciągle tu i na blogu o tym piszę ale odnoszę wrażenie że moje poglądy na ten temat nie są zbyt popularne.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
qasia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.1.2016 11:25
Nie no, ja się z Panem zgadzam, że w przypadku takich ubezpieczeń jak NNW czy AC trzeba to porównać dokładnie i jeśli ktoś sobie sam nie poradzi, to lepiej niech idzie do doradcy.
Ja po prostu nigdy nie kupowałam innego ubezpieczenia niż OC, a tam wiadomo, że nie trzeba patrzeć na zakres, bo jest taki sam.
Teraz może i się coś zmieniło, ale ja i tak dalej celuję w najtańsze oferty, nie będę kupowała polisy z BLS.
Jedynie czasem decydowałam się na dodatkowe ubezpieczenie, teraz mam jakieś holowanie i wymianę koła.
Takie produkty chyba nie są zbyt skomplikowane i nie ma sensu ich dokładnie analizować?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

22.1.2016 14:32
qasia napisał
Nie no, ja się z Panem zgadzam, że w przypadku takich ubezpieczeń jak NNW czy AC trzeba to porównać dokładnie i jeśli ktoś sobie sam nie poradzi, to lepiej niech idzie do doradcy.
Ja po prostu nigdy nie kupowałam innego ubezpieczenia niż OC, a tam wiadomo, że nie trzeba patrzeć na zakres, bo jest taki sam.
Teraz może i się coś zmieniło, ale ja i tak dalej celuję w najtańsze oferty, nie będę kupowała polisy z BLS.
Jedynie czasem decydowałam się na dodatkowe ubezpieczenie, teraz mam jakieś holowanie i wymianę koła.
Takie produkty chyba nie są zbyt skomplikowane i nie ma sensu ich dokładnie analizować?


No cóż, można i tak do OC kom podchodzić. Nie lekceważyłbym jednak BLS. Być może za jakiś czas wszyscy ubezpieczyciele będą musieli przyjąć standardy BLS, zobaczymy. NNW kom., trochę to wygląda inaczej, radzę sprawdzać. Standard to określona SU i zarówno wypłata uszczerbku, jak i odszkodowania w przypadku zgonu w wyniku wypadku kom. odnosi się do tej SU, przy czym tyrwały uszczerbek wypłacany jest wg. zasady: 1% przyznanego uszczrbku - 1% SU. Są na rynku też inne rozwiązania, np. zgon w wyniku wypadku to ... 50% tej SU, a trwały uszczerbek, to podwójne świadczenie od tej sumy. Można również w innej firmie wykupić sobie NNW za ... 1,00 zł, poprzez wykupienie określonych rozszerzeń umowy. Warto też zwrócić uwagę na taki "drobiazg": SU w NNW kom. odnosi się do konkretnego pojazdu (SU wspólna dla wszystkich), czy np. każdy pasażer plus kierowca ma taką samą, oddzielną SU.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Anita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.1.2016 15:40
Ja niedawno kupowałam OC, AC i NNW u agenta oczywiście i jestem zadowolona z tego zakupu.
Zaciekawił mnie Pan tym stwierdzeniem, że SU NNW odnosi się do całego pojazdu. Czyli czy to wygląda tak, że jeśli ja mam np. SU 100000 złotych i w wypadku ucierpią dwie osoby, to dostaną tylko po połowie świadczeń?
Czy czegoś nie zrozumiałam?
Co do BLS to naprawę namawiam, miałam kiedyś przejścia z powodu stłuczki. Tyle co się wtedy na sądziłam z ubezpieczycielem sprawcy to tylko ja wiem.
Cytuj
Odpowiedź