• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

OC i AC razem czy osobno?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
dynamical

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.2.2016 14:32
Zgadzam się, że BLS jest bardzo ważny. Sam nie byłem tego świadomy, ale właśnie agenci ubezpieczeniowi, u których byłem, wytłumaczyli mi plusy i minusy. I pomogli mi znaleźć najtańsze OC właśnie z BLS.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

15.2.2016 14:38
Anita napisał
Ja niedawno kupowałam OC, AC i NNW u agenta oczywiście i jestem zadowolona z tego zakupu.
Zaciekawił mnie Pan tym stwierdzeniem, że SU NNW odnosi się do całego pojazdu. Czyli czy to wygląda tak, że jeśli ja mam np. SU 100000 złotych i w wypadku ucierpią dwie osoby, to dostaną tylko po połowie świadczeń?
Czy czegoś nie zrozumiałam?
Co do BLS to naprawę namawiam, miałam kiedyś przejścia z powodu stłuczki. Tyle co się wtedy na sądziłam z ubezpieczycielem sprawcy to tylko ja wiem.

Wg. mnie nie, bo zazwyczaj SU nie jest suma wspólną dla wszystkich jadących. Ta suma dotyczy każdego z osobna. Mogą być jednak inne rozwiązania. Proszę zajrzeć do o.w.u.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
LeonLisz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.2.2016 16:32
BLS jest stosunkowy nowy.Chyba nie każda firma ubezpieczeniowa ma go w swojej ofercie? Ja zawsze płacę OC i AC u tego samego ubezpieczyciela.Samochód się starzeje ,czegoś się ubezpieczyć nie da ,ale zawsze mam wybraną jak najkorzystniejszą dla mnie ofertę .Poproszę o radę - mój samochod ma już 12 lat,czy wykupić AC? Zacząlem się zastanawiać czy warto?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

15.2.2016 17:53
LeonLisz napisał
BLS jest stosunkowy nowy.Chyba nie każda firma ubezpieczeniowa ma go w swojej ofercie? Ja zawsze płacę OC i AC u tego samego ubezpieczyciela.Samochód się starzeje ,czegoś się ubezpieczyć nie da ,ale zawsze mam wybraną jak najkorzystniejszą dla mnie ofertę .Poproszę o radę - mój samochod ma już 12 lat,czy wykupić AC? Zacząlem się zastanawiać czy warto?

Mam klientów którzy ubezpieczają starsze pojazdy niż ten Pana. Dużo zależy od wersji AC/KR, można np. nie wykupować tzw. amortyzacji, wtedy składka jest b. niska. Nie wszystkie ZU przyjmują do ubezpieczenia w ramach AC/KR pojazdy w tym wieku i starsze. Alternmatywą jest wykupienie niektórych "dodatków" do OC kom., np. samo ubezpieczenie od kradzieży. Proszę jednak zapoznać się z szczegółami takich ofert. Na temat BLS opublikowałem wczoraj tekst na blogu www.wartoubezpieczenia.pl. Polecam też stronę PIU - podaję link w tym tekście. W zakładce dot. ubezpieczeń komunikacyjnch znajdzie tam Pan dużo informacji dot. AC/KR. Polecam.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.2.2016 20:00
Jak się ciesze ,że na taką Pana poradę trafiłam .Jestem stosunkowo młodym posiadaczem samochodu ,który juz swoje lata.Jakoś moja pani agentka nigdy mi takiej oferty nie zaproponowała.Z moich znajomych nikt nie płaci AC ,więc wymiana doświadczeń jest zerowa.Dziękuję ,na pewno skorzystam w czerwcu ,bo kończą mi się polisy.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.2.2016 12:57
Nathan napisał
Jak się ciesze ,że na taką Pana poradę trafiłam .Jestem stosunkowo młodym posiadaczem samochodu ,który juz swoje lata.Jakoś moja pani agentka nigdy mi takiej oferty nie zaproponowała.Z moich znajomych nikt nie płaci AC ,więc wymiana doświadczeń jest zerowa.Dziękuję ,na pewno skorzystam w czerwcu ,bo kończą mi się polisy.


Zdarza, że klienci z małym, bądź zerowym stażem ubezpieczeniowym i pojazem pow. np. 8-9 lat, kupują AC/KR bez wykupu amortyzacji. Motywy: a/stosunkowo niska składka, bo wartość pojazdu niska, b/ nabywają stażu ubezpieczeniowego, c/ w razie szkody polisa AC/KR być może nie pokryje w całości kosztów naprawy, ale pozwoli zmniejszyć wydatki na ten cel. Zanim jednak podejmiecie Państwo w tym względzie decyzję, proszę się dobrze zastanowić i ... przeliczyć. Samochód np.7- 8-letni to amortyzacja na poziomie średnio powyżej 50%. Raczej nikt takiego samochodu nie ubezpieczy inaczej jak na tzw."równoważnikach części oryginalnych", czyli częściach od niezależnych producentów. Takie części są dużo tańsze niż części nowe sygnowane logo marki pojazdu. Jeśli np. błotnik nowy oryginalny, zakwalifikowany do wymiany kosztuje 1 600,00 zł, to ten zamiennik może mieć cenę rynkową np. 1 000,00 zł. Przy braku "wykupu amortyzacji" w takim pojeździe ZU zapłaci za taką część nie więcej niż ok. 500,00 zł. Jeśli wykupimy tą amortyzację, ZU pokryje nam pełny koszt zakupu takiej części, czyli w kosztorysie pojawi się kwota 1 000,00 zł. Decyzja dot. zakupu polisy dobrowolnej, w tym przypadku AC/KR, też niesie ze sobą jakieś ryzyko decyzyjne. Jeśli założymy, że nic się nam nie stanie, a nam chodzi o staż ubezpieczeniowy i by jeśli już, to nie ponosić pełnych kosztów naprawy, to decydujemy się na wersję bez wykupu. Proszę kazać sobie przeliczać obie wersje ubezpieczenia, by sprawdzić różnicę w kosztach zakupu polisy.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Danka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.2.2016 19:28
Bardzo ,bardzo dziękuję panie Marianie.I ja na tym skorzystałam o czym pan napisał .Mam samochód tylko 5 lat ,późno zrobiłam prawo jazdy.Płacę też ac.Teraz przynajmniej wiem o co prosić mojego agenta przy wycenie nowej polisy.Samochód do najmłodszych nie nalezy.Jestem kobietą ,pojęcie o tych ubezpieczeniach średnio blade;) Mimo chęci -o wszystkim nie dowiem się w google. dziękuję :)
Cytuj
Odpowiedź