• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Odpowiedzi na pytania i dyskusje z anonimami

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Olga

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.10.2015 10:05
Z jednej strony rozumiem, że moga Panowie odczuwac potrzebę, aby inni się przedstawiali skoro Panowie się podpisuja imieniem i nazwiskiem, ale z drugiej... To jest forum, nie mozna tego wymagać. I tak jak ktoś napisał, zawsze można skłamać....
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

15.10.2015 21:43
Szanowni forumowicze, udzielając się na tym forum moim założeniem było edukować klientów ubezpieczeń. Wszyscy wiemy, że to jest materia trudna dla przeciętnego klienta, musi być pisana prawniczym językiem – każdy z nas kiedy się ubezpiecza potwierdza że zapoznał się z tzw. owu (ogólnymi warunkami ubezpieczenia). Oczekiwałbym, zatem że na tym forum pytania zadawać będą osoby, które chcą się ubezpieczyć – muszą więc wcześniej przeczytać owu, albo choć raz się ubezpieczały i miały do czynienia z ta materią. Takie osoby powinny umieć sprecyzować swoje pytanie i oczekiwania na które mogą odpowiadać ,,eksperci,,. Niestety najczęściej anonimowi rzucają jakiś wydumany temat/problem i próbują rozwijać dyskusję, której efekt jest żałosny. Pozostając do waszej dyspozycji w ramach tego forum, proszę o uszanowanie mojego zdania w sprawie.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
MikolajPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 11:06
Oczywiscie, że szanujemy jednak to co dla Pana jest wydumanym problemem może być dla innej osoby ważne. Wiele jest osób, które nie mają pojęcia o tym, a muszą np. pierwszy raz wykupić OC itd. Wychodzę z założenia, że nie ma głupich pytań, bo też różni ludzie, mają różną wiedzę, lub jej nie mają :)
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 15:25
Drogi bezimienny forumowiczu mikolajpol, oczywiście że nie ma głupich pytań. Na tym forum masz możliwość zadania pytania konkretnemu ekspertowi, aby chciało mi się na to pytanie odpowiedzieć ( robię to za free ) to niechaj będzie pytanie merytoryczne związane z konkretnym ważnym dla Ciebie problemem i tylko tyle i aż tyle.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Lejla

Niezarejestrowani

20.10.2015 12:27
Obawiam sie, że kryterium podpisu jest niezbyt trafionym w przypadku sensowności badz nie pytań. Ludzie się wstydzą, albo po prostu są przyzwyczajeni do takiej, a nie innej formy zadawania pytań.
Cytuj
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 8:39
Jak ja czytałem niektóre pytania to może nie tyle były one bezsensowne, co było widać, że osoba pytająca w ogóle nie orientowała się w temacie. Ale to dotyczy całego forum, które jednak jest eksperckie i tematy tu poruszane są dość trudne dla przeciętnego Polaka. Wiele osób pojawia się tu i za chwilę znika, otrzymawszy lub nie rozwiązanie swoich problemów.
Sam gdy wszedłem tu po raz pierwszy z jakąś błahostką nie wiedziałem wielu rzeczy, które dzisiaj już wiem.
To zasługa panów ekspertów, którzy nie tylko doradzają, ale też edukują.
Co do anonimowości, cóż, może ludziom jest wstyd swojej niewiedzy?
Mi na pewno, raczej w rozmowie w cztery oczy nie przyznałbym się, że nie wiem, co to jest bik, owu, okres karencji czy wiele innych zagadnień. A zaczynając nie wiedziałem.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 10:46
Uważam, że nie należy się bać pytać. Trudno znać się na wszystkim. Gdy rozmawiam np. z informatykiem, mechanikiem samochodowym, to także mam wrażenie, że niekiedy przedstawiam problem w taki sposób, że być może wzbudzam u swoich rozmówców odruch politowania. W moim przypadku jest tak, że jeśli ów spec traktuje mnie normalnie, mimo mojej ignorancji stara mi się pomóc zrozumieć, nie pokazuje swej wyższości, to ja do niego wracam. Jeśli traktuje mnie z góry, sugerując w mniej lub bardziej zakamuflowany sposób jaki wielki ze mnie dyletant, próbuje mnie wykorzystać, to już na pewno nigdy nie skorzystam z jego usług. Także my tutaj mamy „swoje specjalizacje” w obszarze ubezpieczeń. W niektórych z nich czujemy się bardziej pewnie, w innych mniej. Dobrze jest więc przeczytać wszystkie porady i wyciągnąć z nich dla siebie to, co jest wg. Państwa najcenniejsze. Są także takie pytania od Państwa na które jest b. trudno krótko i wyczerpująco odpowiedzieć, z różnych powodów, także dlatego, że rozwiązań problemów może być więcej niż jeden, dwa, albo materia której dotyczą jest bardziej skomplikowana niż pytającemu się wydaje. To nie zarzut do pytających oczywiście lecz konstatacja że „taki jest urok rzeczy”, z którym my eksperci musimy się liczyć i go akceptować. Przyznaję, czasami jest to trudne.
Szanowni Państwo, chyba nie tylko w ubezpieczeniach, bywają takie problemy, pytania, na które trudno jest znaleźć „jedyną i słuszną” odpowiedź, rozwiązanie - także z powodów zewnętrznych, czyli związanych z pytającym. Podejmując się odpowiedzi, komentarza, nic nie wiemy o pytającym, o jego subiektywnych doświadczeniach, wiedzy, nastawieniu, hierarchii potrzeb – w tym przypadku ubezpieczeniowych i wielu innych sprawach. Wiemy tylko tyle ile Państwo ujawnicie, więc także z tego powodu czasem trudno jest „wstrzelić się w oczekiwania”. To ogólnodostępne forum, więc oczywiście nie należy szafować zbytnio informacjami na swój temat. Do swoich tu tekstów podchodzę następująco; jeśli uda mi się pomóc w konkretnej sprawie, to mam satysfakcję, jeśli nie, to mam nadzieję, że przynajmniej udało mi się jakoś przybliżyć, wyjaśnić i opisać problem. Mam też nadzieję, że czytający uzbrojony w pewien zasób informacji, w kontakcie z jakimkolwiek przedstawicielem ZU, potrafi mu zadać właściwe i wszystkie potrzebne pytania, poznać czy druga strona profesjonalnie go obsługuje i poznać czy oferujący właściwie ustawił mu parametry oferty.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 11:05
Dyskusja zaczyna być jałowa. Ona niczego nowego nie wnosi. To, że są różne grupy ludzi jest normalne i albo to akceptujemy albo nie. Nie można narzucać nikomu aby się przedstawiał. Jeśli ktoś zadecyduje o tym, że chce być anonimowy, z różnych przyczyn, to jego sprawa. Jeśli będzie pytanie w temacie, który będę znał, odpowiem bez względu na to czy respondent poda swoje dane czy nie. Prowadząc bloga również daje rady i to również trafia do anonimowych odbiorców. I mam z tego powodu bić piane?
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 11:32
Ja nie jestem ,,wujkiem dobra rada,, tylko profesjonalistą w ubezpieczeniach.
Poczytać forum może każdy anonim, ale zadawać pytania i prosić o pomoc powinien ktoś konkretny.
Forum, na którym się tu wypowiadamy jest z założenia miejscem wymiany informacji i pomocy dla klientów tego portalu. Ja proponuję profesjonalną pomoc na swoich zasadach, bo nie chcę tracić czasu na tzw. bicie piany. Otworzyłem klika tematów i szczególnie w ich ramach chciałbym się skupić, oczekuję także na propozycje tematów od forumowiczów, byłbym bardzo wdzięczny gdyby nie były to ubezpieczenia typu – hole in one, ale raczej popularne dla przeciętnego konsumenta.
Zamykam dyskusję 
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Odpowiedź