• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie dla najemcy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 7:37
Wynajmuję mieszkanie i będąc najemcą pomyślałem o ubezpieczeniu z tego tytułu. Mam jednak wątpliwości, czy właścicielka mieszkania zgłosiła gdzieś, że tam mieszkam (czynsz na jedną osobę, choć mieszkam z dziewczyną, po pieniądze przychodzi osobiście. Czy w związku z tym, gdyby coś się zdarzyło, to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie? (umowę mamy na papierze)
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 8:55
Możesz wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które zapewnia ochronę przed roszczeniami osób, którym Klient wyrządził szkodę w tym odpowiedzialność najemcy. Zakres ubezpieczenia może obejmować również pokrycie kosztów ochrony prawnej. Ubezpieczający może wybierać wiele wariantów ochrony ubezpieczeniowej w zależności od swoich potrzeb i ofert ubezpieczycieli.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 11:04
Krzysztof Wilczyński napisał
Możesz wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które zapewnia ochronę przed roszczeniami osób, którym Klient wyrządził szkodę w tym odpowiedzialność najemcy. Zakres ubezpieczenia może obejmować również pokrycie kosztów ochrony prawnej. Ubezpieczający może wybierać wiele wariantów ochrony ubezpieczeniowej w zależności od swoich potrzeb i ofert ubezpieczycieli.


W uzupełnieniu odpowiedzi p. K. Wilczyńskiego: W umowach OC w życiu prywatnym, chyba najczęściej mamy do czynienia z takim oto np. sformułowaniem:"odpowiedzialnaość cywilna ubezpieczonego i ..., jeśli w związku z czynnościami w życiu prywatnym lub posiadaniem mienia są oni zobowiązani, w myśl przepisów prawa, do naprawienia szkody wyrządzonej osobie trzeciej w nastepstwie czynu niedozwolonego."
Co do rozszerzenia o tzw. OC najemcy, to niestety w o.w.u. często ubezpieczyciele zastrzegają sobie formę pisemną umowy, np. "... z której Ubezpieczony korzystał na podstawie umowy najmu,użyczenia, przechowania, leasingu lub innej umowy nienazwanej o podobnym charakterze, zawartej w formie pisemnej." To zastrzeżenie jest próbą zabezpieczenia się ZU przed ew. wyłudzeniami. Zawsze ( tak to wynika z moich doświadczeń, nie wykluczam innego zachowania się ubezpieczycieli) ZU domaga się wglądu w umowę najmu. Wniosek z tego taki, że należy zwracać uwagę jak jest ona sformułowana.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 11:48
Powiem tak, umowę najmu mam. Wynajmujący też ją ma, ale czy gdzieś nas zgłosił, to nie wiem i z tego powodu nie wiem, czy ubezpieczyciel nie miałby jakiegoś ale.
I jeszcze jedna kwestia, moje mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, a pode mną jest lokal na działalność usługową, obecnie antykwariat. Czy w związku z tym mam szukać ubezpieczenia o jakimś specjalnym zapisie?
Jakby nie patrzeć, w razie zalania nie zaleję prywatnego mienia tylko firmowe.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 12:09
Dalian napisał
Powiem tak, umowę najmu mam. Wynajmujący też ją ma, ale czy gdzieś nas zgłosił, to nie wiem i z tego powodu nie wiem, czy ubezpieczyciel nie miałby jakiegoś ale.
I jeszcze jedna kwestia, moje mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, a pode mną jest lokal na działalność usługową, obecnie antykwariat. Czy w związku z tym mam szukać ubezpieczenia o jakimś specjalnym zapisie?
Jakby nie patrzeć, w razie zalania nie zaleję prywatnego mienia tylko firmowe.

To dobrze że ma Pan pisemną umowę, jest sens zakupić ubezpieczenie. To czy właściciel zarejestrował tą umowę czy nie , to wg. mnie nie Pana zmartwienie.Podpisał Pan legalną umowę w dobrej wierze. Nie ma znaczenia czy "zaleje" Pan mienie firmy, czy mienie prywatne. Skupiłbym się raczej na określeniu właściwej sumy ubezpieczenia, tak by w razie czego była wystarczająca. Tu zwracam uwagę na tzw. podlimity w ryzyku OC najemcy, w relacji do głównej sumy ubezpieczenia. Proszę również pamiętać o wyłączeniach i ograniczeniach w odpowiedzialności ZU, a także o franszyzach(integralna, redukcyjna, wysokość franszyz - piszę o tym na moim blogu - słownik, mieszkania www.wartoubezpieczenia.pl).
Proszę również pamiętać, że ubezpieczyciel w takim stopniu ponosi odpowiedzialność, w jakim uda się Panu ją udowodnić, a więc w określonych przypadkach ta odpowiedzialność może także spoczywać na właścicielu lub innych osobach, podmiotach. Warto więc analizować oferty także pod kątem na ile ubezpieczyciel zobowiązuje się do ochrony prawnej Pana interesów i w jakich przypadkach, sytuacjach, o czym wspomniał p. K. Wilczyński. Proszę te wątki poruszyć z pośrednikiem.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 13:39
Brzmi to bardzo skomplikowanie.
Przede wszystkim nie wiem, jak mam wyliczyć tę sumę ubezpieczenia? Od czego ona zależy? Powinienem pójść na dół i spróbować ocenić wartość mienia w lokalu pode mną?
Nigdy nie kupowałem takiego ubezpieczenia.
Ile to w ogóle może kosztować?
No i jeszcze ta kwestia, że mieszkam z dziewczyną, czy jedno ubezpieczenie nam wystarczy, czy tez każde z nas powinno mieć własne?
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 15:38
Niestety przepisy prawa na których opierają się umowy ubezpieczenia ( zresztą nie tylko umowy ubezpieczenia ) nie są proste. Sumę ubezpieczenia będziesz musiał wybrać spośród standardowych oferowanych przez ubezpieczyciela/agenta i powinna być on jak najwyższa. Niestety ochrona nie będzie obejmowała szkód w dziełach sztuki.
Wyłączenia odpowiedzialności - najczęściej ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody min: polegające na zniszczeniu, uszkodzeniu, zaginięciu lub kradzieży gotówki, bonów towarowych, substytutów pieniądza, dzieł sztuki, biżuterii, przedmiotów z metali lub kamieni szlachetnych, papierów wartościowych, dokumentów, nośników danych, zbiorów o charakterze kolekcjonerskim lub archiwalnym lub rzeczy ruchomych o charakterze zabytkowym lub unikatowym; Czy to ubezpieczenie będzie obejmowało dziewczynę – nie wiem wszystko zależy od definicji ubezpieczonego. Musisz wszystko przeanalizować przed zawarciem umowy.
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Wilczyński 5.10.2015 16:18
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 7:31
Więc bez gotówki i biżuterii?
Mam nadzieję, że do przedmiotów z metalu nie zalicza się sprzęt rtv, bo wtedy okazałoby się, że takie ubezpieczenie przed niczym nie chroni.
Co innego złodziej wyniesie? Jak znajdzie gotówkę, to z pewnością gotówkę, podobnie z biżuterią.
Cóż, widzę, że muszę sobie porównać konkretne oferty i zobaczyć, co tam w której jest.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 8:16
Dalian napisał
Więc bez gotówki i biżuterii?
Mam nadzieję, że do przedmiotów z metalu nie zalicza się sprzęt rtv, bo wtedy okazałoby się, że takie ubezpieczenie przed niczym nie chroni.
Co innego złodziej wyniesie? Jak znajdzie gotówkę, to z pewnością gotówkę, podobnie z biżuterią.
Cóż, widzę, że muszę sobie porównać konkretne oferty i zobaczyć, co tam w której jest.
Pytałeś o swoją odpowiedzialność za szkody, które możesz spowodować, jako najemca – otrzymałeś wyczerpujące odpowiedzi jak masz się ubezpieczyć z tego tytułu – niestety zakres ubezpieczenia nigdy nie obejmuje wszystkich okoliczności i zdarzeń, a szczególnie tych które mogą prowadzić do nadużyć. Z ostatniego Twojego postu wynika chęć ubezpieczenia mienia, które użytkujesz, jako najemca oczywiście jest taka możliwość – to jest inne ubezpieczenie - możesz ubezpieczyć mieszkanie i wyposażenie tego mieszkania na rzecz właściciela.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 11:03
Jeśli chodzi o mienie w mieszkaniu, to jest ono moje. Ale w sumie tak tylko poruszyłem ten temat, bo przede wszystkim chciałem ubezpieczyć właśnie te ewentualne szkody.
Pozwoli Pan jeszcze, że zapytam, czy są gdzieś w internecie takie porównywarki do ubezpieczeń jak do kredytów albo ubezpieczeń oc samochodu?
Chętnie bym sobie sprawdził ile kosztuje taka polisa.
Cytuj
Odpowiedź