• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie dla najemcy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 13:48
Dalian napisał
Jeśli chodzi o mienie w mieszkaniu, to jest ono moje. Ale w sumie tak tylko poruszyłem ten temat, bo przede wszystkim chciałem ubezpieczyć właśnie te ewentualne szkody.
Pozwoli Pan jeszcze, że zapytam, czy są gdzieś w internecie takie porównywarki do ubezpieczeń jak do kredytów albo ubezpieczeń oc samochodu?
Chętnie bym sobie sprawdził ile kosztuje taka polisa.
Niestety nie pomogę, bo nie znam namiarów.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 13:48
Dalian napisał
Jeśli chodzi o mienie w mieszkaniu, to jest ono moje. Ale w sumie tak tylko poruszyłem ten temat, bo przede wszystkim chciałem ubezpieczyć właśnie te ewentualne szkody.
Pozwoli Pan jeszcze, że zapytam, czy są gdzieś w internecie takie porównywarki do ubezpieczeń jak do kredytów albo ubezpieczeń oc samochodu?
Chętnie bym sobie sprawdził ile kosztuje taka polisa.
Niestety nie pomogę, bo nie znam namiarów.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
patryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 15:00
Problem w tym, że pod pojęciem ubezpieczenia OC większość osób rozumie OC samochodu.
Jednak wystarczy wpisać frazę 'oc w życiu prywatnym' w wyszukiwarkę, aby wyskoczyło mnóstwo wyników.
Co prawda kalkulatora nie znalazłem, ale już pierwsza polisa z Interrisk kosztuje 85 złotych (mniemam, że za cały rok) przy kwocie ubezpieczenia do 200 000 zł.
Mam też takie pytanie do osób znających się na rzeczy: czy w tej polisie też można liczyć na jakieś zniżki jeśli się będzie wykupować polisę przez kilka lat?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 10:10
patryk napisał
Problem w tym, że pod pojęciem ubezpieczenia OC większość osób rozumie OC samochodu.
Jednak wystarczy wpisać frazę 'oc w życiu prywatnym' w wyszukiwarkę, aby wyskoczyło mnóstwo wyników.
Co prawda kalkulatora nie znalazłem, ale już pierwsza polisa z Interrisk kosztuje 85 złotych (mniemam, że za cały rok) przy kwocie ubezpieczenia do 200 000 zł.
Mam też takie pytanie do osób znających się na rzeczy: czy w tej polisie też można liczyć na jakieś zniżki jeśli się będzie wykupować polisę przez kilka lat?

Szanowni Państwo,
Wspólnie z p. Krzysztofem staraliśmy się przybliżyć Państwu to ubezpieczenie, skupiając się na stronie merytorycznej. Możecie Państwo zignorować nasze uwagi, skupiając się na cenie. Porównywarek można znaleźć sporo w internecie, ale proszę się zastanowić, jakie informacje oprócz ceny, nazwy oferty, ZU, sum ubezpieczenia można tam jeszcze uzyskać? Taka porównywarka ew. może być tym pierwszym drogowskazem, na zasadzie; „gdzie szukać”. Ceny za takie ubezpieczenie nie są zazwyczaj ryczałtowe, chociaż i takie bywają ale o jakich tu oszczędnościach mówimy? Załóżmy, że klient od 3 lat ubezpiecza bezszkodowo. Pierwsza składka roczna to np. 75,00 zł. Jaki może osiągnąć poziom zniżki po takim okresie? Czy 4,00 zł – 8,00 zł to dużo? Ile może wynieść ta zniżka za staż bezszkodowy przy pierwszej składce np. 35,00 zł? Nie ma żadnych gwarancji że nawet taką zniżkę się uzyska, w relacji do wys. pierwszej składki, bo ceny w czasie się zmieniają, tak jak zmieniają się produkty ubezpieczeniowe. Składka zależy nie tylko od sumy ubezpieczenia ale także od zakresu ochrony. Można ( nie wszędzie) rozszerzyć standardowe OC o właśnie OC najemcy (uwaga na sposób zdefiniowania tego ryzyka), posiadanie i użytkowanie broni, użytkowanie konia dla celów rekreacyjnych, ,sprzętu pływającego, terytorium RP, czy cały świat, etc. Jeśli głównym priorytetem jest dla Państwa cena, a nie „zawartość”, to podpowiem jeszcze, że warto rozważyć zakup tego ubezpieczenia w ramach jednej polisy np. z ubezpieczeniem mienia w mieszkaniu/domu. Ten wątek pojawiał się na tym forum.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 11:31
Ja naprawdę staram się z rad korzystać, ale to nie jest dla mnie bardzo zrozumiałe. Proszę zrozumieć, że rok temu nawet nie słyszałem o czymś takim jak oc w życiu prywatnym czy ubezpieczenie najemcy. I chyba nie jestem jedyny, skoro wpisując taką frazę wyskakują mi głównie kalkulatory oc komunikacyjnego.
Wiadomo, że nie chcę przepłacić, ale cena nie jest dla mnie najważniejszą cechą ubezpieczenia.
Po prostu nie wiem, co jeszcze oprócz niej i sumy ubezpieczenia powinno mnie zainteresować. Zakres?
Wystarczy podstawowy chyba, bo cóż więcej mógłbym popsuć?
Nie mam dzieci, mam koty. Nie mam mieszkania, mieszkam w wynajmowanym. Większość sprzętów jest moja, ale jednak nie wszystko.
Jeszcze zastanawiam się, czy ta suma 200 tysięcy naprawdę powinna być taka wysoka?
Co można zniszczyć na taką kwotę?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 16:44
Dalian napisał
Ja naprawdę staram się z rad korzystać, ale to nie jest dla mnie bardzo zrozumiałe. Proszę zrozumieć, że rok temu nawet nie słyszałem o czymś takim jak oc w życiu prywatnym czy ubezpieczenie najemcy. I chyba nie jestem jedyny, skoro wpisując taką frazę wyskakują mi głównie kalkulatory oc komunikacyjnego.
Wiadomo, że nie chcę przepłacić, ale cena nie jest dla mnie najważniejszą cechą ubezpieczenia.
Po prostu nie wiem, co jeszcze oprócz niej i sumy ubezpieczenia powinno mnie zainteresować. Zakres?
Wystarczy podstawowy chyba, bo cóż więcej mógłbym popsuć?
Nie mam dzieci, mam koty. Nie mam mieszkania, mieszkam w wynajmowanym. Większość sprzętów jest moja, ale jednak nie wszystko.
Jeszcze zastanawiam się, czy ta suma 200 tysięcy naprawdę powinna być taka wysoka?
Co można zniszczyć na taką kwotę?

Ok. co do sumy ubezpieczenia nie będę się wypowiadał. Taką decyzję musi podjąć Pan sam. Zasugeruję np. SU 50 tys., szkoda zdarzy się na 58 tys. i będzie Pan miał do mnie żal. Zgoda, może wystarczyć Panu zakres podstawowy, o ile w tym zakresie podstawowym mieści się odpowiedzialność z tytułu wynajmowania lokum mieszkalnego i ewentualnie ruchomości w tym lokum. Często jednak w ofercie tak nie będzie. Właśnie OC najemcy bywa rozszerzeniem zakresu podstawowego OC w życiu prywatnym, często z tzw. podlimitem sumy ubezpieczenia, czyli jakby oddzielną sumą ubezpieczenia dla tej opcji, zawsze mniejszą lub równą głównej sumie ubezpieczenia (spotykałem się raczej z mniejszą). Bywa że ubezpieczyciel w ramach ryzyka OC najemcy określa oddzielnie sumę(podlimit) dla ruchomości, oddzielnie dla nieruchomości podnajmowanych. Co do zwierząt, to są tacy ubezpieczyciele którzy już na wstępie pytaja się np. ile jest np. psów w gospodarstwie domowym (ma to wpływ na wys. składki), są tacy którzy nie pytają, ale pewne kwestie z tym związane są dokładnie opisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Proponuję porozmawiać z pośrednikiem tam na miejscu i zadać mu mpytania na bazie tej wiedzy którą tu przekazujemy.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź