• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile czeka się na kartę EKUZ

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 13:46
EKUZ potwierdza prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych na terenie innych krajów członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii na tych samych zasadach co ich obywatele. Ile czasu potrwa wyrobienie takiego dokumentu? O tym tutaj. Korzystali Państwo? Jest przydatna?
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 12:26
Z tego co słyszałem, to ten EKUZ nie jest zbyt przydatny, ludzie wyjeżdżając za granice i tak wykupują dodatkowe pakiety.
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 12:28
Moim zdaniem jest bardzo przydatny szczególnie jeśli chcesz skorzystać jedynie z podstawowej opieki zdrowotnej w kraju UE. Jeśli nie zamierzasz na wakacjach uprawiać żądnych sportów ekstremalnych to ekuz wystarczy na pewno. Sam mieszkam w mniejszym mieście tak więc karta zwykle była mi wyrabiana po prostu od ręki. Czy w większych miastach może się jednak zdarzyć,że odmówią wydania od ręki i trzeba bedzie trochę dłużej czekać?
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 8:20
Ja również słyszałem, że jest to przydatne, ale od wejścia do szpitala trzeba machać tą kartą, bo inaczej naliczą opłaty. Jak to się ma do informacji, że mogą nam dosłać zastępczy dokument? Czyżby teoria teorią, a praktyka praktyką?
No i co mają do tego sporty ekstremalne? Czy jeśli złamiemy nogę na nartach (o ile to sport ekstremalny) to nam jej z EKUZ za darmo nie zagipsują?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.6.2015 9:10
hubertus napisał
Ja również słyszałem, że jest to przydatne, ale od wejścia do szpitala trzeba machać tą kartą, bo inaczej naliczą opłaty. Jak to się ma do informacji, że mogą nam dosłać zastępczy dokument? Czyżby teoria teorią, a praktyka praktyką?
No i co mają do tego sporty ekstremalne? Czy jeśli złamiemy nogę na nartach (o ile to sport ekstremalny) to nam jej z EKUZ za darmo nie zagipsują?
Nawet jesli naliczą, ale potem doslesz karte to oplaty przeciez anuluja.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 12:29
Wyjeżdzając za granicę mam przy sobie EKUZ, co prawda zwykle n. jadac na wczasy dokuuje, lub biuro podrozy oferuje dodatkowe ubezpieczenie, ale EKUZ jest bezpłatny, wiec warto go mieć. Załatwienie karty tez ie trwa długo.
Cytuj
Plozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 14:02
Problem jest w tym,że ubezpieczenie ekuz nigdzie nie obejmuje uprawiania sportów ekstremalnych. Tak więc jeśli złamiesz nogę na zwykłej ulicy to nie masz problemów. Powinni Ci ją zagipsować. Ale jeśli na przykład złamiesz nogę podczas jazdy na nartach to będziesz musiał wszystko zapłacić a uwierz,że koszty leczenia w innych krajach są bardzo wysokie. Polska jeszcze jest biednym krajem ale w takiej Austrii to naliczą Ci za to ok 90 tys.złotych.
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 9:12
Plozek napisał
Problem jest w tym,że ubezpieczenie ekuz nigdzie nie obejmuje uprawiania sportów ekstremalnych. Tak więc jeśli złamiesz nogę na zwykłej ulicy to nie masz problemów. Powinni Ci ją zagipsować. Ale jeśli na przykład złamiesz nogę podczas jazdy na nartach to będziesz musiał wszystko zapłacić a uwierz,że koszty leczenia w innych krajach są bardzo wysokie. Polska jeszcze jest biednym krajem ale w takiej Austrii to naliczą Ci za to ok 90 tys.złotych.
Jesli wybierasz sie z mysla uprawiania sportow ekstremalnych, albo jakichkolwiek sposrtow;p dokup sobie ubezpieczenie. prosty rachunek.
Cytuj
henryka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 11:38
Czasami dobrze jest wykupić sobie ubezpieczenie dodatkowe nawet jeśli nie jedzie się z zamiarem uprawiania sportów ekstremalnych. Na przykład wiecie,że w takiej Hiszpanii w wielu kurortach nie ma obsługi medycznej panstwowej? Tak więc nawet nie skorzystacie z tego ekuza.
Ja w lipcu wybieram się do Egiptu z myślą o nurkowaniu. Czy ktoś tutaj mógłby mi polecić dobre ubezpieczenie od takich sportów? Zależy mi na w miarę niskiej cenie . Na tydzień.
Cytuj
PrzemysławŻukowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 15:14
EKUZ dostaje się od ręki. Czy jest bardzo przydatne tego nie wiem i lepiej żebyśmy nie mieli okazji się dowiedziec :) Na pewno w razie wypadku wszędzie jest mnóstwo procedur i zanim karetka nas zabierze do szpitala to wszyscy sprawdzają papiery. Lepiej mieć niż nie mieć, tym bardziej że to trwa 15 minut. Pozdrawiam!
Cytuj
I mówi to każdy, kto się kimś opiekuje, że trzeba być sprawiedliwym, ale samej sprawiedliwości nikt
Odpowiedź