• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie po wypadku

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Grzegorz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 14:52
Witam,
mam do was pytanie ponieważ jestem w dość nieciekawej sytuacji. Jakiś miesiąc temu doszło do sytuacji w której zerwałem więzadło krzyzowe nie będąc ubezpieczonym. Próbowałem ubezpieczyć sie w urzędzie pracy niestety z marnym skutkiem, ponieważ nie mogę podjąć pracy z powodu na "chwilową niepełnosprawność" .Mops nie może przyznać mi ubezpieczenia z powodu zarobków przekraczających 600zł. NFZ ubezpieczenie prywatne. Ze względu na brak ciągłości ubezpieczenia w okresie powyżej 5 lat muszę opłacić poprzednie składki w wysokości prawie 6000zł jednorazowo plus 350zł miesięcznie. Niestety operacja kosztuje w granicach 8000zł co jest sporym wydatkiem na moją kieszeń.

Czy mogę w takiej sytuacji jakoś inaczej się ubezpieczyć żeby nie zapłacić aż tak wysokich kwot za to?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 15:05
Są firmy, które proponują w razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby pomoc w zależności od pakietu również na wypadek leczenia operacyjnego. Oferty takie posiadają firmy ubezpieczeniowe, PZU czy Compensa. Zakres takiego ubezpieczenia obejmuje zazwyczaj: pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem, pobyt w szpitalu spowodowany chorobą czy leczenie. Warto tam poszukać odpowiedniej oferty, składka miesięczna może wynieść średnio od 50 do 250 zł w zależności od wieku ubezpieczonego i zakresu ubezpieczenia.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Kajkaku

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 12:57
Najlepiej udaj się do tych placówek co pisze pani Marzena.Tam na pewno uzyskasz informacje które rozwiążą Twój problem .A przecież operacja będzie konieczna więc udaj się tam jak najprędzej .A z tego co piszesz miałeś jakieś dochody to więc gdzieś pracowałeś ,to pracodawca nie ubezpieczał Cibie ?
Cytuj
Martusia90

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 13:15
W tym wypadku to masz tylko takie wyjście im wcześniej załatwisz takie ubezpieczenie tym wcześniej będziesz mógł pójść na operacje .Bo przecież tyle pieniędzy kosztuje to nie wszystkich stać aby móc sobie taką operacje zapłacić .Zorientuj się i pozałatwiaj te sprawy związane z ubezpieczaniem jak najszybciej bo na samej operacji się nie skończy .
Cytuj
rita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 8:58
Racja. Po operacji na pewno czeka cię jeszcze długa rehabiliacja. Przejdź się do PZU i zapytaj o ubezpieczenie. A nie byłeś ubezpieczony w pracy? Masz żonę? Z tego co wiem można korzystać z ubezpieczenia małżonka. Ja tak zrobiła. Zajmuję się dziećmi a mąż pracuje. Wszyscy jesteśmy na jego ubezpieczeniu.
Cytuj
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 19:36
A no właśnie jeśli masz żone to jest taka możliwość że jak Ty nie pracujesz to współmałżonek Cie ubezpiecza. To troche skomplikowane ale w ten sposób mógłbyś mieć ubezpieczenie i spokojnie iść na operacje w innym przypadku chyba będziesz musiał brać jakiś kredyt albo pożyczkę żeby za sponsorować sobie taką sprawę.
Cytuj
Damaris4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2014 20:12
Ale nie rozumiem jak można korzystać z ubezpieczenia współmałżonka .Jeszcze w sytuacji kiedy czeka nas operacja ,to do tej pory nie byłeś ubezpieczony nie liczyłeś się z tym że w każdej chwili może dojść do czegoś złego .A może nie płaciłeś ubezpieczenia i musisz wszystko wyrównać . Powiedzcie mi coś więcej na temat jak można korzystać z ubezpieczenia współmałżonka?
Cytuj
ryjek82

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 5:57
Serdecznie ci współczuję... Ja na Twoim miejscu poszedłbym z żoną do ubezpieczalni (jeśli masz żonę) i wpisałbym się na jej ubezpieczenie. Nie wiem ile to rwa i jakie są procedury ale to najlepsze wyjście z Twojej sytuacji. Na operację chyba na razie cię nie stać z tego co piszesz.
Cytuj
jarek80

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 7:50
Idź do ubezpieczalni i jak najszybciej załatw to ubezpieczenie. Nie ma na co czekać. Może rzeczywiście uda ci się podpiąć do ubezpieczenia żony. Kwoty które musisz zapłacić są dla mnie kosmiczne. Nie wiem jak można nie płacić ubezpieczenia...
Cytuj
romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 6:10
I jak? Rozwiązałeś już swój problem? Ja miałem kiedyś wypadek w pracy nie mając ubezpieczenia i udało mi się skorzystać z ubezpieczenia żony. Zaczynałem wtedy pracę i nie miałem jeszcze umowy. Można powiedzieć, że miałem więcej szczęścia niż rozumu. A nie myślałeś o tym by ubezpieczyć się w UP? Wielu ludzi pracuje na czarno i ma ubezpieczenie z urzędu.
Cytuj
Odpowiedź