• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie ubezpieczenie zdrowotne?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.5.2015 14:55
Bardzo szkoda, że nie ma ubezpieczeń, które gwarantowałyby leczenie szpitalne i zabiegi w szpitalu. To byłaby dobra alternatywa dla NFZ, w którym na takie operacje też nie raz się czeka bardzo długo, czasem się nawet nie doczeka. No i jeśli ktoś nie ma ubezpieczenia w ZUSie ani KRUSie to dla niego te 360 złotych to jest dodatkowa opłata, więc może wybrać albo to i czekać na wiele rzeczy albo prywatnie się ubezpieczyć i większość specjalistów mieć od ręki. No tylko te szpitalne zabiegi... Myślicie, że jest możliwość, żeby kiedyś powstało ubezpieczenie które obejmowałoby takie leczenie?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.5.2015 11:44
Moze jakas firma prywatna sie tego podejmie. Ale do tego trzeba miec ogromne zaplecze i kadrowe i kazde inne. To złożona kwestia. Ale na pewno w prywatnej firmie byłoby to tańsze.
Cytuj
natglika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 12:32
Był kiedyś pomysł aby jak ktoś jest bogaty mógł opłacić sobie operację w ramach nfz ( na przykład protezę biodra) i aby operacja odbyła się w normalnym szpitalu.

Oczywiście od razu zaczęły się krzyki,że jak to można. Wszyscy jesteśmy równi i że to nie ma totalnego sensu.

Tak wiec jak widzisz trzeba również zmienić podejście w społeczeństwie ;)
Cytuj
LeonLisz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 14:45
Zawsze można mieć to prywatne ubezpieczenie i oczywiście NNW, a jakby się coś działo, to pobiec szybciutko do Urzędu Pracy i się zarejestrować. To chyba powinno działać? Czy jest jakiś okres karencji?
Jestem też ciekaw jak sprawa ubezpieczenia w NFZ wygląda u studenta, który skończył 26 lat. Jest ubezpieczany z urzędu czy nie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 16:07
inna opcja to ubezpieczenie na życie + dodatkowe opcje dot. leczenia szpitalnego, wypadku, nagłego zachorowania itp...

to nie zastąpi ubezpieczenia z NFZ ale może mocno pomóc w sytuacji jak "coś" się wydarzy
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 18:00
LeonLisz napisał

Jestem też ciekaw jak sprawa ubezpieczenia w NFZ wygląda u studenta, który skończył 26 lat. Jest ubezpieczany z urzędu czy nie?

Nie jest. Albo rejestruje się jako bezrobotny i ma ubezpieczenie, albo jako rolnik, albo pracuje na umowę o pracę/zlecenie, albo o dzieło i płaci dobrowolną składkę, albo prowadzi działalność ;)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2015 12:16
Finansolog napisał

Nie jest. Albo rejestruje się jako bezrobotny i ma ubezpieczenie, albo jako rolnik, albo pracuje na umowę o pracę/zlecenie, albo o dzieło i płaci dobrowolną składkę, albo prowadzi działalność ;)


Jak student może zarejestrować się jako bezrobotny? Nawet taki, który skończył 26 lat? Sam znam przypadek, gdy chłopak 30 letni studiuje dziennie, dostaje nawet stypendium socjalne i nie jest nigdzie zarejestrowany. Wątpię, aby Urząd Pracy zarejestrował go jako bezrobotnego, skoro nie będzie on mógł podjąć zatrudnienia, bo uczy się w trybie dziennym.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

20.5.2015 12:52
nastor napisał
Finansolog napisał

Nie jest. Albo rejestruje się jako bezrobotny i ma ubezpieczenie, albo jako rolnik, albo pracuje na umowę o pracę/zlecenie, albo o dzieło i płaci dobrowolną składkę, albo prowadzi działalność ;)


Jak student może zarejestrować się jako bezrobotny? Nawet taki, który skończył 26 lat? Sam znam przypadek, gdy chłopak 30 letni studiuje dziennie, dostaje nawet stypendium socjalne i nie jest nigdzie zarejestrowany. Wątpię, aby Urząd Pracy zarejestrował go jako bezrobotnego, skoro nie będzie on mógł podjąć zatrudnienia, bo uczy się w trybie dziennym.

W sumie mój post do usunięcia, bo totalnie go przekręciłem...

Więc jest tak, że do 26 roku dzieci uczące się mają ubezpieczenie przy rodzicach. Po ukończeniu 26 lat i przy dalszym studiowaniu, muszą poinformować o tym swoją uczelnię, która musi zgłosić takich studentów do NFZ i tym samym mają oni ubezpieczenie przez okres dalszej nauki. Po zakończeniu nauki są uprawnieni do korzystania z ubezpieczenia jeszcze przez 4 miesiące. Sam to przerabiałem ;P
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
oecompensa

Niezarejestrowani

14.6.2015 14:47
Trylion napisał
Obecnie nie pracuję na umowie o pracę, nie mogę się również zarejestrować jako bezrobotny. Mam jednak dochody, choć niezbyt duże. Zastanawiam się, czy mogę się gdzieś ubezpieczyć, żeby w razie czego mieć darmową opiekę medyczną. Nawet nie chodzi mi o żadne specjalistyczne rzeczy, ale po prostu o takie ubezpieczenie, jakie daje ZUS. Czy to możliwe w naszym kraju?


Zachęcam do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia Compensa Zdrowie. Nasza polisa zapewnia dostęp do ponad 800 placówkach w całej Polsce. A wszystko w ramach prywatnych usług medycznych na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług dostępne są na stronie internetowej: www.compensa.pl/klient-indywidualny/ubezpieczenia-zdrowotne/tabid/85/Default.aspx oraz u naszych agentów ubezpieczeniowych. Wszelkie dane kontaktowe dostępne są na naszej stronie internetowej pod adresem: www.compensa.pl/tabid/64/Default.aspx.

W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Online Ekspert Compensa
Cytuj
Odpowiedź