• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie ubezpieczenie zdrowotne?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Trylion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2015 21:12
Obecnie nie pracuję na umowie o pracę, nie mogę się również zarejestrować jako bezrobotny. Mam jednak dochody, choć niezbyt duże. Zastanawiam się, czy mogę się gdzieś ubezpieczyć, żeby w razie czego mieć darmową opiekę medyczną. Nawet nie chodzi mi o żadne specjalistyczne rzeczy, ale po prostu o takie ubezpieczenie, jakie daje ZUS. Czy to możliwe w naszym kraju?
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.4.2015 9:39
Firmy ubezpieczeniowe maja takie oferty, poszukaj sobie. Oferta Avivy nie wygląda źle, niby możesz sam opłacać nfz, ale to droga sprawa.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

27.4.2015 14:36
Dobrowolne w NFZ kosztuje 364,83 zł miesięcznie, a jeśli masz przerwę w ubezpieczeniu (czyli brak jakiejś umowy zlecenie lub o pracę) dochodzi wtedy "kara" za miesiące w których nie byłeś ubezpieczony. Najlepiej załatwić sobie gdzieś umowę zlecenie, nawet na drobne kwoty.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.5.2015 9:50
Nawet nie wiedziałem, że w NFZ można się dobrowolnie ubezpieczyć. Czy jest to takie ubezpieczenie teoretycznie na wszystko? Bo może lepiej i taniej byłoby poszukać jakichś innych ofert, u prywatnych ubezpieczycieli? Sam słyszałem dobre opinie o ubezpieczeniu w luxmedzie, ale w sumie oni nie oferują ubezpieczenia szpitalnego, a to chyba podstawa w tym wypadku.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.5.2015 9:56
Lux med ma swoj szpital. Ogolnie jesli wezmiesz jakis szeroki pakiet to jest na prawde pełna opieka praktycznie. Ale jednak sa jakies wyjatki. Dlatego chyba najlepiej ubezpieczac sie w NFZ, a dodatkowo miec jakies pakiet w lux medzie. Ja tak mam. I jak trzeba mi isc do jakiegos lekarza to czekam krocej niz w nfz.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.5.2015 10:09
Ale to jest tylko jeden szpital i to w wawie. Niestety, ale w nfz dobrze sie ubezpieczac, chociazby ze wzgledu na jakies zdarzenia typu - wypadek za granica. Jak masz EKUZ to wtedy jakos jestes chroniony. A inaczej to słabo. Prywatna opieka swoja droga, ale trzeba działać kilkutorowo.
Cytuj
ramzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.5.2015 9:12
Ale wtedy to jednak już są niemałe pieniądze. Gdyby ktoś chciał i w NFZ, i prywatnie, i jeszcze pewnie jakieś ubezpieczenie za granicą, bo kto jeździ za granicę bez ubezpieczenia?
A nie ma jakiegoś ubezpieczenia medycznego, które obejmowałoby leczenie szpitalne? Sam jestem ciekaw, jak to cenowo wygląda. Można by się spróbować uniezależnić od NFZu.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

7.5.2015 10:59
ramzi napisał
Ale wtedy to jednak już są niemałe pieniądze. Gdyby ktoś chciał i w NFZ, i prywatnie, i jeszcze pewnie jakieś ubezpieczenie za granicą, bo kto jeździ za granicę bez ubezpieczenia?
A nie ma jakiegoś ubezpieczenia medycznego, które obejmowałoby leczenie szpitalne? Sam jestem ciekaw, jak to cenowo wygląda. Można by się spróbować uniezależnić od NFZu.

Za NFZ się "nie płaci". Jeśli się uczysz, pracujesz na umowę-zlecenie, umowę o pracę, ewentualnie jesteś zarejestrowany jako bezrobotny, albo w KRUSie itp. Wtedy te 370 zł odpada.

Dobre NNW można znaleźć za koło 150-200 zł na rok.

Ubezpieczenie za granicą to już zależy gdzie i na ile (od 50 zł za tydzień do kilku tysięcy za cały rok).

Pozostaje jeszcze prywatne ubezpieczenie zdrowotne ceny od 50 zł/mc za najsłabsze pakiety do 300 zł/mc za rozbudowane opcje. Pamiętajcie jednak, że takie ubezpieczenie to jedynie dodatek do NFZ (krótko mówiąc zapewnia głównie szybkie wizyty u specjalistów i szereg badań) ponieważ wszelkiego rodzaju zabiegi operacyjne i długofalowe leczenie są wyłączone z ubezpieczeń prywatnych, więc nie są w stanie w pełni zastąpić tego z NFZ.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.5.2015 11:32
Luxmed ma swój szpital ale tak naprawdę zabiegi , które tam są wykonywane są jedynie kosmetyczne. W stylu wyciecia pieprzyka czy operacji zaćmy. Wszystkie powaniejsze są wykonywane w państwowych szpitalach. Tak wiec nie ufałabym tak bardzo ubezpieczeniu prywatnemu. To jedynie dodatek jeśli masz pieniądze i taki kaprys.

Autorze jestem zdania,że powinieneś postarać sie chociażby o umowę zlecenie albo po prostu odżałować te 300 zł.

Czy masz może możliwość ubezpieczenia się przy mężu albo żonie?
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.5.2015 12:58
W LuxMedzie jest milo i przyjemnie, ale jak cos powazniejszego trzeba operowac, czy zrobic to niestety. Trzeba isc na NFZ.
Cytuj
Odpowiedź