• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie mieszkania

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

2.2.2015 11:26
Tutaj kilka rad dla poszukujących taniego ubezpieczenia domu lub mieszkania
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Vytautas

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2016 13:42
Już w innym temacie pisałem, że na rynku jest tak wiele ubezpieczycieli, że na pewno czymś nas skuszą. Najlepiej pójść do różnych oddziałów, porównać opłaty, porównać umowy, popytać się o kruczki itp i wtedy wybrać to co Ci najbardziej odpowiada. No i osobiście radzę jednak chodzić do tych firm, które są już trochę na naszym rynku i mają ugruntowaną pozycję, najrzadziej na nich można się naciąć.
Ja polecę Liberty, bo sam tam mam ubezpieczenie, zarówno domu jak i samochodu, więc ode mnie plusik
Cytuj
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

8.6.2016 15:50
Ja się zgodzę z tym, że należy porównywać jak najwięcej. Im więcej sprawdzasz, im więcej się pytasz tym większa szansa na dostanie fajnej oferty. Ja własnie w ten sposób wybrałem swoje pierwsze ubezpieczenie w Liberty i od tego czasu już tam zostałem, więc przede wszystkim pytać.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

10.6.2016 10:36
W natłoku innych zajęć od jakiegoś czasu nie zaglądałem na forum. Zauważyłem że wznowiliście Państwo trzy wątki „mieszkaniowe”. Pojawiły się tam głosy o mitach związanych z ceną w kontekście jakości ubezpieczenia mieszkania, słusznie to jest mit. Tych mitów jest dużo więcej, planuję temu poświęcić osobny tekst na blogu. Przy okazji niektórzy wypowiadający się wzmacniają niektóre mity. Czuję się trochę bezradny, bo co tu napisać sensownego i pożytecznego dla „statystycznego” odbiorcy zainteresowanego ubezpieczeniem swego mieszkania, jeśli nie chce się tych mitów powielać, jeśli już tu wyeksponowano tyle dobrych rad? Niżej podpisany też ma w tych radach swój udział. Staram się jednak nie wykorzystywać tego co piszę jako pretekstu do promowania konkretnego ubezpieczyciela, bo wtedy porada ma raczej charakter propagandowy. Czy takich porad Państwo oczekujecie?
Dwa teksty z blogów promowane w tych wątkach dopełniają ten obraz. Nie mam zamiaru się do nich odnosić krytycznie, nie o to z resztą chodzi. Poruszone w nich kwestie są słuszne i prawdziwe, tylko…. w moim odbiorze zbyt mocno upraszczają problem i trochę niewłaściwie go przedstawiają. „Dobre ubezpieczenie majątkowe to takie, które pozwala na całkowitą odbudowę domu lub kupno nowego mieszkania… . Jeśli nasza polisa nie daje takiej możliwości, to warto poważnie się zastanowić nad tym, czy oferuje nam rzeczywiście ochronę, która jest nam potrzebna.” Na pozór trudno odmówić racji ale… . To „bardzo pobożne” życzenie, które w większości wypadków jest „pobożne” także dlatego, że tak ustawione ubezpieczenie kosztuje na tyle dużo, że wielu zainteresowanych zacznie się zastanawiać nad zasadnością takiego wydatku, w kontekście wielkości środków finansowych jakie mają do dyspozycji i uświadamianej przez siebie skali ryzyka wystąpienia szkody totalnej.
Czy np. emeryt mieszkający w skromnie urządzonym mieszkaniu, który wie że partycypuje w kosztach ubezpieczenia budynku, a boi się przede wszystkim tego, że zaleje sąsiadów, że wybuchnie gaz, etc., więc eksponuje w swojej polisie głównie takie ryzyka, a od kradzieży z włamaniem ubezpiecza się na symboliczne sumy, bądź wcale, nie ma „dobrego ubezpieczenia”?
W innym promowanym tu tekście można przeczytać, że „zalanie mieszkania przez sąsiada z góry, … to jedna z ważniejszych kwestii, jakie powinny znaleźć się w o.w.u. .” To kolejne „pobożne życzenie”, tylko raczej powinno być skierowane do oferentów, czyli ubezpieczycieli. Klient nie ma najmniejszego wpływu na zapisy w takich dokumentach, pośrednik też. W zakresie ryzyka OC w życiu prywatnym, w polisach mieszkaniowych zalanie sąsiadów jest objęte ochroną - każdy ZU to gwarantuje. Wystarczy tylko włączyć to ryzyko do naszej umowy ubezpieczeniowej (chyba autorowi o to chodziło). To wygląda trochę tak jak modlitewne prośby o deszcz w czasie ulewy.
Na swoim blogu http://www.wartoubezpieczenia.pl/jak-wybierac-ubezpieczenie-domu-czy-mieszkania
zamieściłem tekst, w którym skupiłem się na elementarnych kwestiach które powinno się brać pod uwagę przy wyborze oferty ubezpieczeniowej. Starałem się pisać w skondensowanej formie, nie sugerując konkretnych rozwiązań, bo wiem, że mało kto lubi czytać długie teksty. Widzę jednak potrzebę rozszerzenia tego wątku.
Piszecie Państwo; „porównywać jak najwięcej”, porównywać umowy, pytać się o kruczki”, „znane firmy”, „najlepiej to chyba online brać”. Ba ale co i jak porównywać? Czy tylko zakresy ochrony, wyłączenia i ceny? Jeśli tak, to czy wg Państwa takie porównywanie wystarczy aby mieć gwarancję że umowa ubezpieczenia spełni swoje zadanie? Skoro mowa o zadaniu, to czy przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu sformułowaliście Państwo sobie listę celów, zadań jakie oczekujecie że Wasza polisa spełni? Czy macie świadomość czego po swojej polisie nie możecie oczekiwać ?
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź