• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Promocje przy zakupie OC i AC

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

9.3.2015 9:43
Warto korzystać z promocji przy zakupie OC i AC? Przejrzeliśmy kilka ofert "promocyjnych". Nie przekonały nas:) Lepiej polegać na czystych cyferkach. A jakie jest Państwa zdanie? tutaj
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.3.2015 11:10
Breloczek to slaba promocja , faktycznie. Ale oferty pakietowe OC i AC to juz dobre okazje. Zawsze taniej i na takie promocje mozna sie dac nabrac:)
Cytuj
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 10:38
Właśnie cena nie zawsze jest tutaj wyznacznikiem dobrej oferty. MOim zdaniem warto jest patrzeć się właśnie na to co ubezpieczenie oferuje.
ORaz na wykluczenia. ... Często pozornie tanie ubezpieczenia Ac mają bardzo wiele złych punkcików, przez które możemy mieć potem problemy z wypłatą odszkodowania bo akurat nie spełnialiśmy któregoś z nich .Dlatego też jestem zdania, ze nic nie powinno brać sie na szybko tylko spokojnie w domu przestudiować sobie poszczególne oferty.
Cytuj
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 14:52
Ja zawsze, rok w rok sprawdzam cenę ubezpieczenia w porównywarce. Jeśli jakieś jest korzystniejsze, niż to, które proponuje mi obecny ubezpieczyciel, to zmieniam bez wahania. Jednak zauważyłem, że w Polsce nie jest to częsta praktyka. Ludzie ciągle przedłużają ubezpieczenie, nawet go nie czytając. I równie często wolą zdać się na pomoc w punktach stacjonarnych.
Osobiście uważam, że przez internet załatwia się takie sprawy szybciej i lepiej, a wy?
Cytuj
PrzemysławŻukowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.9.2015 10:01
Dokładnie, ja się nabrałem już na "promocje" OC i AC...później mądry człowiek po szkodzie...teraz szukam odpowiedniego centrum odszkodowań, bo dałem się nabrać na "wszystko co najtańsze, wszystko co najlepsze"
Cytuj
I mówi to każdy, kto się kimś opiekuje, że trzeba być sprawiedliwym, ale samej sprawiedliwości nikt
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

3.9.2015 11:55
to co jest tanie nie będzie najlepsze, nieporozumieniem jest kierowanie się jedynie ceną (wysokość składki) przy zawieraniu umowy ubezpieczenia
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

3.9.2015 12:44
Moja propozycja dla Was jest taka:
1. Wybrać dostosowaną do potrzeb ofertę ubezpieczenia ( zakres ubezpieczeń )
2. Zwrócić się do kilku agentów ( jeżeli nie masz swojego zaufanego ) o przygotowanie oferty zgodnie z oczekiwaniem i tu negocjować cenę, bo agent zawsze ma możliwości obniżki składki .
3. Wariantu porównywarki nie polecam, bo najczęściej są to podmioty działające na rzecz wybranego - konkretnego zakładu ubezpieczeń.
4. Zawsze będę polecał zaufanego agenta, tak jak polecam zaufanego rzemieślnika do naprawy auta, a nie szukanie w Internecie instrukcji naprawy usterki auta.
5. Oczywiście moje porady nie dotyczą ,,wszystkowiedzących,,
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 8:17
Ale jak to cena nie jest najważniejsza? Jeszcze przy AC to rozumiem, wiadomo, trzeba poznać zakres i tak dalej, czy samochód będzie za granicą, no, dużo jest takich niuansów.
Ale oc? Przecież podobno jest ustalone ustawowo i poza nowością, jaką jest obecnie bezpośrednia likwidacja szkód, to chyba jedno od drugiego się niczym istotnym nie różni?
Zresztą nie raz ktoś tu pisał, żeby kierować się ceną.
Cytuj
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.9.2015 21:10
Oczywiście, że liczy się cena, to przecież obowiązkowe ubezpieczenie, którego warunki reguluje ustawa! Skoro zawsze jest ten sam zakres, to czym TU mają konkurować? Tylko ceną.
Inaczej to wygląda w przypadku AC, ale i tu zwykle bywa podobnie.
A niektóre z tych promocji są całkiem sensowne, na przykład ta w Avivie za płatność kartą (to przecież aż 4%) i chyba warto też śledzić promocje w Allianz. Audiobooki może nie są najlepszym pomysłem, ale część osób na pewno zainteresują.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

19.9.2015 12:08
ElżbietaMaj napisał
Oczywiście, że liczy się cena, to przecież obowiązkowe ubezpieczenie, którego warunki reguluje ustawa! Skoro zawsze jest ten sam zakres, to czym TU mają konkurować? Tylko ceną.
Inaczej to wygląda w przypadku AC, ale i tu zwykle bywa podobnie.
A niektóre z tych promocji są całkiem sensowne, na przykład ta w Avivie za płatność kartą (to przecież aż 4%) i chyba warto też śledzić promocje w Allianz. Audiobooki może nie są najlepszym pomysłem, ale część osób na pewno zainteresują.

Szanowna Pani,
Proszę potraktować poważnie poradę p. K. Wilczyńskiego. Pisze to broker, a więc niezależny doradca, nie związany z jakimkolwiek ZU.
„Oczywiście, że liczy się cena, to przecież obowiązkowe ubezpieczenie, którego warunki reguluje ustawa! Skoro zawsze jest ten sam zakres, to czym TU mają konkurować? Tylko ceną.”
To się powoli zaczyna zmieniać, nie tylko ceną. Zgoda, cena jest zawsze ważna, ale czy tylko cena? Czy dla Pani jakość obsługi poszkodowej ma znaczenie drugorzędne? Zachęcam Panią i nie tylko Panią do przeczytania moich tekstów na blogu www.wartoubezpieczenia.pl, zwłaszcza w zakładce „Z życia wzięte” i tekst na str. głównej pt. „Dodatkowe ryzyka ubezpieczeniowe – gadżet czy istotna korzyść”. W opisywanym tam przypadku pewnej pani, której ktoś najechał na tył samochodu, nie doszło by do takich perturbacji, gdyby wówczas jej polisa OC kom. była wykupiona w ZU który funkcjonuje w ramach BLS-u! Niestety z obsługą po szkodzie bywa różnie. Proszę się zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego większość ZU jakoś na razie nie kwapi się do przystąpienia do BLS-u, a zaledwie kilka i to nie tylko ci najwięksi, „nie miało oporów”? Mam nadzieję że to się zmieni za jakiś czas.
Wybieranie polisy pod wpływem „gadżetów” - to subiektywna sprawa. Ma Pani rację, każdy inaczej ocenia ich wartość/przydatność. Proszę na cenę ubezpieczenia spojrzeć inaczej, tzn. nie tylko pod kątem; „ile muszę teraz wydać”, a bardziej pod kątem „jak najlepiej zainwestować moje pieniądze w bezpieczeństwo”. Być może tego Pani nie dostrzega jeszcze ale dotyczy to w coraz większym stopniu także polis typu OC kom., a więc obowiązkowych. Zmieniają się zasady wypłat odszkodowań z tytułu OC kom. i ubezpieczyciele będą ponosić z tego tytułu większe koszty. To nie tylko kwestia BLS i jakości obsługi poszkodowej w szerokim tego słowa znaczeniu (vide: dostęp do ubezpieczyciela, łatwość zgłoszenia szkody, szybkość reakcji, etc), to także w coraz większym stopniu jakość oferty towarzyszącej OC kom. – vide wspomniany wyżej tekst o „gadżetach”. Nikt z nas nie wie co się wydarzyć może. Jak to wskazuję w moim tekście, może się okazać że ten „dodatek”, w określonym przypadku stanie się najważniejszym elementem umowy. Do nas klientów należy decyzja; czy w ramach oferowanej składki wybierzemy „dodatek” poza ubezpieczeniem, czy często wykpiwany ”gadżet” poprawiający parametry polisy, zwiększający zakres ochrony.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź