• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Polisa szkolna a ferie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 16:35
Powiedzmy szczerze że każde ubezpieczenie grupowe będzie miało lepsze warunki niż ubezpieczenie indywidualne.

Ubezpieczenie dziecka w szkole działa przez cały rok i jeżeli ktoś chce dodatkowo wykupić dziecku inne ubezpieczenie na czas wyjazdu na ferie, wakacje - daje to tylko dodatkową ochronę
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
krystin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.4.2015 20:04
A czy te szkolne ubezpieczenia są nadal obowiązkowe?
Bo jak ja jeszcze nie dawno chodziłem do szkoły, to ludzie próbowali się buntować i nie płacić. Od starszych kolegów, którzy studiują też słyszałem, że ubezpieczenie jest dobrowolne. Aczkolwiek zarówno w szkole średniej, jak i w gimnazjum, jak ktoś nie opłacił na czas ubezpieczenia, to straszyli, że nie wydadzą świadectwa na koniec roku. To legalne?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

12.4.2015 20:35
Oczywiście że to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe ale jest tanie i dobre
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

12.4.2015 21:45
krystin napisał
Aczkolwiek zarówno w szkole średniej, jak i w gimnazjum, jak ktoś nie opłacił na czas ubezpieczenia, to straszyli, że nie wydadzą świadectwa na koniec roku. To legalne?

Nie. Po prostu hajs się musi zgadzać. Szkoła deklaruje ile takich NNW dostarczą ubezpieczycielowi i dzięki temu dostaje preferencyjne ceny i warunki, czasami i inne bonusy za wybranie tego, a nie innego ubezpieczyciela.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 13:04
Takie ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Jesli szkoła mówi,ze nie wyda świadectwa to trzeba napisać podanie, w którym napisane jest,że po prostu jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej . Zwykle wtedy odpuszczają.

Jestem jednak zdania,że warto jest kupować dziecku takie ubezpieczenie. Nie jest drogie. Raz moja corka złamała rękę na szkolnym korytarzu i pamiętam,ze dostaliśmy za to spore odszkodowanie. Dzieci ciągle sobie coś lamią tak więc ryzyko jest spore.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

13.4.2015 13:56
Z jednej strony faktycznie takie zmuszanie rodziców do zakupu konkretnego ubezpieczenia jest trochę słabe, ale z 2 strony to warto korzystać ze względu na to, że na własną rekę nie znajdziemy lepszej propozycji za tak niewielkie pieniądze.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 14:21
Gość napisał
Z jednej strony faktycznie takie zmuszanie rodziców do zakupu konkretnego ubezpieczenia jest trochę słabe, ale z 2 strony to warto korzystać ze względu na to, że na własną rekę nie znajdziemy lepszej propozycji za tak niewielkie pieniądze.

To też prawda. Jednak powinno to być odpowiednio wytłumaczone, a nie groźby w stylu "nie wykupisz w szkole to Twoje dziecko nie zda"...
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Gość

Niezarejestrowani

13.4.2015 17:35
Nauczyciele nie sa od sprzedawania ubezpieczenie, tylko od uczenia. Oczywiście grozić tez nie powinni, ale rodzice sami powinni mieć świadomość jak potrzebne jest ubezpieczenie.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 17:40
Gość napisał
Nauczyciele nie sa od sprzedawania ubezpieczenie, tylko od uczenia. Oczywiście grozić tez nie powinni, ale rodzice sami powinni mieć świadomość jak potrzebne jest ubezpieczenie.

O tym właśnie mówię, ale pamiętam jak to było tłumaczone, gdy sam chodziłem do liceum. "Składka za ubezpieczenie, płatna do wtedy i wtedy, obowiązkowa" i koniec tematu. Każdy powinien dostać kopię OWU (nie na specjalną prośbę), na zebraniu rodziców powinno być wyjaśnione jak działa takie NNW, dlaczego jest ważne, aby je wykupić i dlaczego opłaca się to robić w szkole. brak świadomości o ubezpieczeniach powoduje później niechęć i falę krytyki na tego typu produkty.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
weronikajagodzinska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 9:18
Ja sie zastanawiam czy rodzice sami moga zaproponować jakieś ubezpieczenie, bo zawsze jest od górnie narzucane. Zaraz nowy rok szkolny i będzie ta sama sytuacja.
Cytuj
Odpowiedź