• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Polisa szkolna a ferie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

2.2.2015 11:41
Przed czym chroni polisa szkolna? Czy dziecko jest ubezpieczone wyjeżdżając na ferie? Sprawdzamy.
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Słupczynski 2.2.2015 11:42
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

2.2.2015 20:54
Gdy wysyłałam syna na ferie to oferta byla z ubezpieczeniem, wiec na szkolne na pewno bym nie liczyła.
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.2.2015 9:08
Ja również jak wysyłałam dzieci na ferie to patrzylam na ubezpieczenie. Obecnie na szczęscie większość biur podróży oferuje wycieczki razem z ubezpieczeniem .
Gdy sami jechaliśmy na narty to ubezpieczyłam dziecko w PZU . Nie jest to duży koszt na dwa tygodnie a jednak w razie czego jest ubezpieczone ono oraz ewentualnie ktoś inny kto doznałby uszczerbku na zdrowiu przez dziecko ( na przykład jakby wpadło nartami w jakieś inne dziecko).
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 9:13
Ja mam takie pytanie do rodziców: czy wy w ogóle wiecie, jaki zakres ubezpieczenia oferuje firma, w której wasze dzieci mają wykupioną szkolną polisę? Wiecie w ogóle w jakiej firmie szkoła ją wykupuje? Z tego, co ja pamiętam, to nikt się tym kiedyś nawet nie interesował, dopóki coś się nie stało. Ciekawy jestem, czy teraz coś się zmieniło.
No i druga rzecz to to, czy dziecko może nie być nigdzie ubezpieczone? Chodzi mi oczywiście o NNW. Z tego, co pamiętam, to szkoły wręcz wymuszają zawieranie ubezpieczeń, rozumiem, że jest to im na rękę, ale czy mają do tego prawo?
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 9:55
nastor napisał
Ja mam takie pytanie do rodziców: czy wy w ogóle wiecie, jaki zakres ubezpieczenia oferuje firma, w której wasze dzieci mają wykupioną szkolną polisę? Wiecie w ogóle w jakiej firmie szkoła ją wykupuje? Z tego, co ja pamiętam, to nikt się tym kiedyś nawet nie interesował, dopóki coś się nie stało. Ciekawy jestem, czy teraz coś się zmieniło.
No i druga rzecz to to, czy dziecko może nie być nigdzie ubezpieczone? Chodzi mi oczywiście o NNW. Z tego, co pamiętam, to szkoły wręcz wymuszają zawieranie ubezpieczeń, rozumiem, że jest to im na rękę, ale czy mają do tego prawo?
To fakt, ze raczej sie nie sprawdza, ale to wynika pewnie z tego, ze i tak trzeba sie na nie zdecydowac, bo jest grupowe.
Cytuj
JanK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 10:51
Z tego co wiem to nie jest to przymusowe . Niemniej jeśli na przykład dziecko nie ma wykupionego ubezpieczenia to szkoła potrafi na przykad nie wydać mu dyplomu. Takie sytuacje się zdarzały.
jeśli nie masz pieniędzy na ubezpieczenie możesz oczywiście pisać petycję o to aby obniżyli Ci składki albo ewentualnie zapłacili za Ciebie.
Szczerze? To sam nie interesowałem się gdzie dziecko jest ubezpieczone w szkole. Podejrzewam jednak,że jest to jedna z większych firm. Na przykład PZU.
Cytuj
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 12:21
JanK napisał
Z tego co wiem to nie jest to przymusowe . Niemniej jeśli na przykład dziecko nie ma wykupionego ubezpieczenia to szkoła potrafi na przykad nie wydać mu dyplomu. Takie sytuacje się zdarzały.
jeśli nie masz pieniędzy na ubezpieczenie możesz oczywiście pisać petycję o to aby obniżyli Ci składki albo ewentualnie zapłacili za Ciebie.
Szczerze? To sam nie interesowałem się gdzie dziecko jest ubezpieczone w szkole. Podejrzewam jednak,że jest to jedna z większych firm. Na przykład PZU.
Nie jest przymusowe, ale jesli trzeba potem samemu sie o to troszczyc itd. to wolimy zapłącić tak jak wszyscy i miec z głowy. Zakresy sa podobne, ceny moze sie troche roznia, i jak zawsze to kryterium jest najważniejsze przy wyborze oferty.
Cytuj
monk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 8:33
My zawsze płacimy ubezpieczenie. Nie jest to duży koszt ponieważ zaledwie 40 zł.
Pamiętam,że raz mieliśmy z żoną sytuację kiedy córka złamała rękę . Było to właśnie na wycieczce szkolnej. Złamanie tak niefortunne, że w kilku miejscach. Potem poważna operacja, ręka przez miesiąc w gipsie.
Dostaliśmy oczywiście odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.Było to jakiś czas temu ale z uwagi na trwały uszczerbek na zdrowiu córka dostała jakieś 8 tys. złotych.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2015 11:26
Nie są to specjalnie wysoki koszt bo bodajże 40zł na semestr co daje 80 na rok, a przynajmniej wiemy że w razie czego nie zostaniemy sami na lodzie z dzieciakiem.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 15:03
Ubezpieczenie NNW wykupowane w szkole nie jest obowiązkowe. Szkoła jako instytucja podpisuje umowę z ubezpieczycielem umowę na ubezpieczenie NNW grupowe i w związku z tym, że obejmie ono setki osób jest w stanie negocjować warunki z ubezpieczycielem odnośnie zakresu i ceny ubezpieczenia - często takie ubezpieczenie jest całkiem sensowne i nie ma wygórowanej ceny (przeważnie około 50 zł za rok).
Oczywiście macie prawo wykupić NNW na własną rekę w innej firmie jednak będzie to zdecydowanie większy koszt za najlepsze zakresy (100-200 zł), jednak warto sprawdzić kilka ofert i samodzielnie porównać.
W każdym bądź razie zachęcam, aby nie oszczędzać na NNW dla ucznia, ponieważ dzieci w szkole są szczególnie narażone na wszelkie urazy, a cena takiej ochrony nie jest wygórowana.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Odpowiedź