• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

NFZ a dentyści

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
moncheri

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 20:48
Od lat chodzę do dentysty prywatnie i w sumie dotąd nie wyobrażałam sobie innej możliwości, ale niestety ostatnio fundusze nieco się wychudziły i planuję zapisać się do dentysty na kasę chorych. Czy NFZ pokrywa plombowanie zębów? U mojego dentysty płaciłam za plombę prawie 200 zł a teraz byłby to dla mnie duży wydatek, a niestety niezbędny do normalnego funkcjonowania...
Cytuj
iktor7

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 14:08
plomby z nfz są bezpłatne, ale są wykonywane z jakiegoś innego materiału. w ogóle takie zdania o nich chodzą że szkoda słów, że szybko wypadają, niszczą zęby itp. przypuszczam, że to jest tylko taka opinia na zasadzie jest bo jest, bo te plomby od prywatnych dentystów też w końcu wypadają.
Cytuj
baterflaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 17:18
Mam znajomą która była u wielu dentystów na kasę chorych i chyba tylko raz była zadowolona. Podobno wszycy byli niemili a i znieczulenie z nfz nic nie dawało. ja zawsze korzystam z usług jednej dentystki też na nfz i sie nie zawiodłam. mam wrazenie, że takie przeświadczenie ludzi że jak nie daje się w łapę to jest źle, tak nastawia że dentysta boli a plomba jest zła.
Cytuj
moncheri

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 1:09
Ciekawe czy duża różnica rzeczywiście jest w tych materiałach z których wykonane są plomby. W sumie to do zaplombowania mam szóstkę, więc nawet widać nie będzie, byleby nie wypadła po tygodniu, bo do dentysty do którego się w końcu zapisałam strasznie długo się czeka..
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 1:41
ja mam dwie plomby jedna z prywatnej przychodni, druga z nfz i nie rozróżniam ich a czasem mam wrażenie że ta z prywatnej wygląda gorzej. nie ma reguły, najważniejszy jest wykonawca, a nie materiał. żeby tylko ząb się dalej nie psuł i spełniał swoją rolę.
Cytuj
szaman

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.10.2014 11:57
U każdego dentysty się już płaci, darmową masz tylko wizytę. Każda plomba czy zdjęcie albo cokolwiek jest płatne. Ja u swojego za plombe z nfz płacę około 100-120zł więc podobnie do Ciebie.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.10.2014 10:25
ja chodze prywatnie w jaśle i płace za wizyte plombe plus znieczulenie komputerowe 110 zł wiec to niedużo, jezdze z krakowa co jakiś czas a i tak mi sie opłaca, w krakowie bym zapłaciła 250 zł. :)
Cytuj
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2014 9:42
nie poszłabym na nfz bo mają badziewne materiały i potem sie okaże ze i tak musisz poprawiać bo plomba była byle jaka, ja mam kilka tytanowych i od 20 lat sie sprawdzają :)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.10.2014 16:55
Idac do dentysty z nfz i tak musisz sie liczyć z tym, ze będziesz dopłacać. Oni nie maja finansowanych niektórych materiałów itd.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.10.2014 10:57
To potwierdzam, poszłam ostatnio do dentysty i kazał mi wybrać czy chce lepsze czy gorsze wypełnienie, wiadomo na tym ie będę oszczędzać to i musiałam sporo dopłacać. A składki odprowadzane sa co miesiąc...
Cytuj
Odpowiedź