• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

NFZ a dentyści

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.10.2014 9:55
anna niestety ale te składki to pic na wode, lepiej dopłacić te 100 zł i mieć coś porzadnie zrobionego prywatnie niż na nfz.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.10.2014 14:45
Jasne, ze tak. Ludzie i tak chodzą do lekarzy prywatnie jak musza. bez sensu te skladki. Zupełnie bez sensu.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.10.2014 12:41
niestety gość - takie mamy prawo, płacimy skladki na kogoś tak naprawde, a jak my bedziemy potrzebować na starość to nie bedzie komu opłacić nam leczenia :( z roku na rok będzie jeszcze coraz gorzej
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

20.10.2014 10:09
Slabo to jest zorganizowane, bo na przykład plomby chemoutwardzalne dentysta z NFZ założy tylko w przednich zębach, od czworki albo doplacamy, albo jest gorszy material. Na zabiegi ortodontyczne tez nie ma co leczyc. Przed pójściem do dentysty trzeba sie zapozna z tym jak to faktycznie wygląda. Bo mimo tego, ze płacimy składki zwykle dopłacać trzeba.
Cytuj
PrzemysławŻukowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.9.2015 10:05
Nie prawda, że plomba na NFZ jest płatna! Jest z gorszego materiału - to prawda. Możesz też sobie np. raz chyba na pół roku ściągnąć kamień z zębów itd. Jeżeli coś złego dzieje się z zębami, a nie masz kasy, to możesz spokojnie iść na NFZ, a później najwyżej poprawić już w prywatnym gabinecie. Na NFZ też pracują specjaliści, pamiętajcie. (PS. Nie wszystkie wypełnienia są refundowane - to prawda, tam są pewne ograniczenia, że od 1 do 4 chyba są refundowane, a później dopłata - dopytaj przy rejestracji albo na przeglądzie)
Wypowiedź została zmieniona przez: PrzemysławŻukowski 3.9.2015 10:06
Cytuj
I mówi to każdy, kto się kimś opiekuje, że trzeba być sprawiedliwym, ale samej sprawiedliwości nikt
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.9.2015 13:24
Z tego, co ja się orientuję, to białe plomby na NFZ są refundowane w przednich zębach, ale jeśli chcesz taką w tych tylnych to musisz dopłacić, bo za darmo robią, ale tylko takie czarne. Wygląda to średnio, ale jak z trwałością, to nie wiem.
Ale o co chodzi z tymi znieczuleniami, że prywatnie są lepsze?
Przyznam, że ja nigdy prywatnie nie byłem, zawsze na NFZ i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby znieczulenie działało tak jak trzeba, to znaczy, żebym nie czuł tego strasznego bólu, jak wiertło napotyka nerw.
czy mógłbym dopłacić i dostać inne znieczulenie?
Cytuj
Odpowiedź