• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

3 filar, gdzie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

8.9.2014 12:13
mamarta napisał
Drwal napisał
A to IKE działa jakoś międzybankowo, czy każdy bank ma swoją ofertę? Nie słyszałem o tym wcześniej a to nie jest głupi sposób. Chętnie bym się dowiedział czegoś więcej. Która z tych opcji IKE, IKZE, PPE jest najlepsza?


Też się podłączam do tego pytania, bo też czeka mnie niebawem wybór i też zapewne będę się zastanawiała co lepsze. Szkoda, że nie ma gdzieś takiego jasno napisanego porównania tych opcji.
Tutaj macie na przykład porownanie, http://www.comperia.pl/artykuly/o_lokatach_bankowych/16788-dlaczego-ike-i-ikze-sa-lepsze-od-ofe.html, przeczytajcie sobie.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 14:05
Rozwiewając wszelkie wątpliwość, III filar emerytury jest z założenia dobrowolny. Ma stanowić dodatkowe zabezpieczenie po przejściu na emeryturę. Zyskamy dzieki temu wyższą kwotę emerytury. Możemy zdecydować się na: emerytalne ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym, grupowe ubezpieczenie na życie, czy oszczędności gromadzone i inwestowane przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych, istnieją także pracownicze programy emerytalne.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

11.9.2014 9:07
Właśnie tych możliwości jest tak wiele, ze trudno coś wybrać, żeby na prawdę pozwoliło na zwiększenie emerytury. Moj tata ma w funduszu pracowniczym jakimś, ale dodatkowo założył sobie jeszcze sam jakieś ikze. Teraz jest lepiej zabezpieczony, bo mimo ze zarabiał niezłe to mówi ze na samą emeryturę z zus nie ma co liczyć.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

22.12.2014 10:13
W 2015 roku wzrosną limity wpłat w ramach III filaru. Wpłynie to na Państwa decyzję o odkładaniu środków w ramach 3 filaru? Artykuł
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.12.2014 11:23
Ale co niby dadza te zmiany osobom, ktore i tak np. do tej pory nie mogly odkladac na IKE czy IKZE? Tu trzeba zmienic prawo, ale nie podwyższać jakies limity.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.12.2014 19:41
Mysle, ze w tym roku po tych wszystkich zawirowaniach to wzrosnie liczba chetnych na ike i ikze o wiele.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

28.12.2014 9:14
Gość napisał
Mysle, ze w tym roku po tych wszystkich zawirowaniach to wzrosnie liczba chetnych na ike i ikze o wiele.
A ja myślę, że nie, bo ludzie nie mają środków na takie rzeczy po prostu.
Cytuj
ekunin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2015 9:16
Gość napisał
Gość napisał
Mysle, ze w tym roku po tych wszystkich zawirowaniach to wzrosnie liczba chetnych na ike i ikze o wiele.
A ja myślę, że nie, bo ludzie nie mają środków na takie rzeczy po prostu.

Moim zdaniem praktycznie każdy może coś na miesiąc odłożyć. Powiem CI,że odkładając nawet te 100 zł miesięcznie to po 20-30 latach nazbiera Ci się niezła sumka.
Polacy po prostu nie potrafią oszczędzać.
Cytuj
Kaja Metrowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2015 16:30
Na pewno nie w PKO S.A. Wpłaciłam tam jeszcze w czasach studenckich 500 zł. Było to jakieś 4 lata temu, zrobiłam to, bo był duży szum informacyjny, że tak trzeba robić, bo emerytur nie będzie :) Ja młoda, naiwna itd :)
Po 4 latach mam około 550 zł. Zarobiłam tylko 50 zł na moim IKE w 4 lata!
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2015 16:54
To i tak niezle :D Jak dostaje wyciagi z ZUSu to wynika z niego, po kilku latach pracy, ze dostane niecale 500 zł. Zyc nie umierac.
Cytuj
Odpowiedź