• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

3 filar, gdzie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 15:20
Znalezliscie juz jakies 3 filar, ja niby wybralem sobie ofe, tzn.zadeklarowałem, ale chyba jednak bede odkładał po trochu na 3 filar. Teraz pytanie gdzie. Prosze o rady.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:55
A co to takiego ten 3 filar? Bo ja pierwszy raz o czymś takim słysze?tam też w jakis sposób można odkładać pieniaze na naszą przyszłość?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 13:25
W skrócie ujmując trzeci filar emerytalny to IKE, IKZE oraz PPE, są to trzy możliwości dodatkowego oszczędzania na emeryturę. Są one całkowicie dobrowolne. Są także niezależne od ZUS i OFE. Można także liczyć na zachęty podatkowe np. w postaci ominięcia podatku belki.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
victoria38

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 17:47
gdzieś czytałam czyjąś opinię, że 3 filar jest dla bogatych... a wydawało mi się że można go traktować jako dodatek do konta oszczędnościowego. czytałam ofertę w ING i powiem szczerze, że przekonuje mnie taka forma oszczędzania, zawsze to jakiś dodatkowy pieniądz.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2014 9:43
Nie wiem do konca czy dla takich bogatych, skoro mozna odkładać nawet 100 czy 200 zł. Ja sobie założę na pewno tym roku, bo to co sie dzieje teraz to masakra, atak troszkę uzbieram do emerytury i zawsze bede jakoś pewniejszy o przyszłość.
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 9:04
PZU ma tez trzeci filar, ja bym sie chyba zdecydował tam odkładać. Pewna firma z tradycja.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 11:42
Ja zostałam w ZUS. Za kilkadziesiąt lat nie wiadomo czy będzie jeszcze ZUS lub OFE poza tym ja nawet nie wiem czy dożyje do emerytury więc po prostu o niej teraz nie myślę.
Cytuj
tysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 12:40
ja jestem za IKE i wg mnie to nie prawda że III filar jest dla bogatych, bo są oferty w których wiele nie trzeba wpłacać i wpłaty regularne być nie muszą, a zawsze po czasie się trochę uzbiera.
Cytuj
Drwal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2014 18:21
A to IKE działa jakoś międzybankowo, czy każdy bank ma swoją ofertę? Nie słyszałem o tym wcześniej a to nie jest głupi sposób. Chętnie bym się dowiedział czegoś więcej. Która z tych opcji IKE, IKZE, PPE jest najlepsza?
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 14:56
Drwal napisał
A to IKE działa jakoś międzybankowo, czy każdy bank ma swoją ofertę? Nie słyszałem o tym wcześniej a to nie jest głupi sposób. Chętnie bym się dowiedział czegoś więcej. Która z tych opcji IKE, IKZE, PPE jest najlepsza?


Też się podłączam do tego pytania, bo też czeka mnie niebawem wybór i też zapewne będę się zastanawiała co lepsze. Szkoda, że nie ma gdzieś takiego jasno napisanego porównania tych opcji.
Cytuj
Odpowiedź