• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpiecznie kredytu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 14:11
Komisja Nadzoru Finansowego 2 miesiące temu przyjęła Rekomendację U dotyczącą dobrych praktyk w zakresie bancassurance. Na razie trudno mówić o efektach. A jak Państwo myślą? Rekomendacja zmieni na lepsze położenie klienta? Banki będą przestrzegały jednakowych zasad dotyczących sprzedaży polis ubezpieczeniowych? Zapraszam też do zapoznania się z artykułem
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Słońce

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 9:02
Rozumiem, że jeśli są to rekomendacje, to nie będą to obowiązujące ujednolicenia i jest to tak jakby propozycja dla banków, którą mogą stosować lub niekoniecznie? Bo wydaje mi się, że jeśli przestrzeganie tych zasad nie jest obowiązkowe, to banki i tak będą formułować oferty w taki sposób, by wyjść na nich najlepiej.
Cytuj
Mała Mi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 9:46
Mi się wydaje że dla nas nic się nie zmieni, ja nigdy nie odczuwam wprowadzanych zmian i czasem mam wrażenie że są to zmiany dla samych instytucji a nie dla osób fizycznych. Zazwyczaj idąc do banku czy nawet różnych banków oferty są podobne i różnią się jedynie kwotą składki, a kredyty oprocentowaniem. więc nie widzę żeby miało to ulepszyć położenie klienta.
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 15:09
Mała Mi ma racje, ja też jakos specjalnie nie odczuwam tych wszystkich zmian. Niby robia to po to żeby nam było lepiej tylko jakoś tego wszystkiego nie widać. Najbardziej odczuwa się zmiany ale te na gorsze.
Cytuj
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 2:47
Też mi się wydaje że nie będą to zmiany działające na korzyść klienta. Mojej znajomej kiedyś doradca mówił że na kredyt o dużej kwocie warto wykupić polise ubezpieczeniową. W sumie to nie pamiętam czy ona się na nią zdecydowała ale nie była szczególnie przekonana do niej.
Cytuj
koniecka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2014 21:44
no mi zawsze sie wydawało, że ubezpieczenia kredytów są głównie dla banku, nie dla klientów. Zmian jak mówią poprzednicy i tak nie odczujemy, bo nie są one jakieś drastyczne. będziemy e traktowac jako kolejne standardy oferty po prostu.
Cytuj
Tosia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 21:50
Ja szczerze mówiąc nie rozumiem niczego co pisze w artykule... ale nie znam się na tych wszystkich przepisach, więc na pewno nie zauważę żadnych zmian. z resztą robią one w praktyce jakąś różnicę osobom które chcą wziąć kredyt?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.7.2014 15:20
Tosia napisał
Ja szczerze mówiąc nie rozumiem niczego co pisze w artykule... ale nie znam się na tych wszystkich przepisach, więc na pewno nie zauważę żadnych zmian. z resztą robią one w praktyce jakąś różnicę osobom które chcą wziąć kredyt?
JEST NAPISANE, że teraz bank nie bedzie mogl sam ubezpieczać kredytu, ale bedzie musial skorzystac z oferty firmy ubezpieczeniowej. Tym samym kredyt dostaniesz z ubezpieczeniem na warunkach rynkowych a nie jakims z kosmosu.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 13:01
Bardzo ciekawy artykuł, dziękuję za zwrócenie uwagi. Zawsze chętnie czytam tego rodzaju artykuły, a ten jest naprawdę bardzo ciekawy, jestem pewna czy w ogóle te zmiany odczujemy, bo ja póki co ich nie widzę.
Cytuj
truskawa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 12:08
Gość napisał
Tosia napisał
Ja szczerze mówiąc nie rozumiem niczego co pisze w artykule... ale nie znam się na tych wszystkich przepisach, więc na pewno nie zauważę żadnych zmian. z resztą robią one w praktyce jakąś różnicę osobom które chcą wziąć kredyt?
JEST NAPISANE, że teraz bank nie bedzie mogl sam ubezpieczać kredytu, ale bedzie musial skorzystac z oferty firmy ubezpieczeniowej. Tym samym kredyt dostaniesz z ubezpieczeniem na warunkach rynkowych a nie jakims z kosmosu.
W kontekście języka powszedniego forma ''pisze'' jest formą poprawną i nie trzeba zwracać uwagi na to sformuowanie aże wielkimi literami. warunki rynkowe - skoro wszystkie ubezpieczenia mają byc przypuszczalnie identyczne, to rozumiem, że ich cena również będzie taka sama?
Cytuj
Odpowiedź