• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co wybrać lokatę czy konto oszczędnościowe

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
mariqa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 11:45
Mam trochę pieniędzy odłożonych ,w domu strach trzymać i coraz częściej zastanawiam się nad wpłatą na lokatę lub konto oszczędnościowe.Wcale nie mam pojęcia co na dzisiejszy dzień jest bardziej opłacalne a z drugiej strony jak coś wypadnie to czy pieniądze będę mogła wypłacić w każdej chwili bez żadnych strat.Więc moje pytanie brzmi gdzie wpłacić pieniądze co najlepiej się opłaca?
Cytuj
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 10:24
Tak to prawda ,w domu teraz strach trzymać pieniądze .Z tego co słyszałam najlepiej jest wpłacić pieniądze na lokaty długoterminowe ,wtedy mamy pewność że ta lokata przyniesie zyski .Ale co do wypłaty pieniędzy w razie konieczności to nie wiem czy procentu nie stracisz.Musisz się popytać w bankach jak to jest w takich sytuacjach.
Cytuj
Hrabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 16:35
Jeśli chciałabyś mieć możliwość wypłacenia tych pieniędzy w każdej możliwej chwili to raczej pozostaje Ci tylko konto oszczędnościowe. Tam za to jest niższe oprocentowanie a co za tym idzie będziesz miała mniejszy zysk. Chyba musisz to bardzo poważnie przemyśleć.
Cytuj
Laura1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 16:28
Aby mieć możliwość wypłaty oraz wpłaty oszczędności to pozostaje Ci tylko konto oszczędnościowe .Tam masz elastyczne rozwiązanie .Na lokacie niestety masz określony termin i nie możesz pobrać żadnej kwoty bo twoje oprocentowanie przepadnie .Ale konta oszczędnościowe mają mniejsze oprocentowania , musisz się zapoznać z ofertami banków i wtedy zadecydujesz .
Cytuj
Marysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 0:39
No jak chcesz wpłacać i wypłacać to tylko konto oszczędnościowe. Na lokacie to wpłacasz pieniądze i nic nie możesz niestety z nimi zrobić. Ale jak dobrze sie orientuje to na takiej lokacie jest dużo większe oprocentowanie niż na zwykłym koncie oszczędnościowym.
Cytuj
RedRoses1990

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 23:24
A może pomyśl o jednym i drugim - część pieniążków wpłać na lokatę, niech rosną i nie będą dotykane, a pozostałą kwotę daj na konto oszczędnościowe. Wtedy wilk będzie syty i owca cała. Jednocześnie zyskasz i będziesz ubezpieczona - w przypadku konieczności wypłaty będziesz mogła wypłacić.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.7.2014 11:45
RedRoses1990 napisał
A może pomyśl o jednym i drugim - część pieniążków wpłać na lokatę, niech rosną i nie będą dotykane, a pozostałą kwotę daj na konto oszczędnościowe. Wtedy wilk będzie syty i owca cała. Jednocześnie zyskasz i będziesz ubezpieczona - w przypadku konieczności wypłaty będziesz mogła wypłacić.
Ależ odkrywcze rozwiązanie. Właśnie o to chodzi, ze te lokaty to sie w tym momencie nie opłacają i to zawracanie głowy jest. Włóż na oszczędnościowe i trzymaj sobie, na pewno na tym nie stracisz.
Cytuj
Ania z Zielonego Wzgórza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 14:40
Dlaczego lokaty się nie opłacają? To po co one w ogóle są? Sama mam pieniądze i na lokacie i na koncie oszczędnościowym i nie narzekam na nieopłacalność. Wystarczy znaleźć dobrą ofertę i dobrze rozdysponować pieniądze. Takie rozwiązanie jest dobre dla kogoś kto na prawdę chce zyskać, bo nie sztuka jest oszczędzać i co chwile z tych oszczędności wybierać. To równie dobrze można odkładać na zwyczajne konto osobiste.
Cytuj
zgredek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 5:43
Ja do lokat nic nie mam ale nie wiedzieć czemu wolę konta oszczędnościowe. Mam obecnie takie konto w Getin Banku i jestem zadowolony. Wpłaciłem na nie sporą sumę na przyszłość dzieci i widzę jak pieniądze rosną praktycznie w oczach. Jeśli chcesz to wpłać kasę i na konto i na lokatę.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.7.2014 11:30
zgredek napisał
Ja do lokat nic nie mam ale nie wiedzieć czemu wolę konta oszczędnościowe. Mam obecnie takie konto w Getin Banku i jestem zadowolony. Wpłaciłem na nie sporą sumę na przyszłość dzieci i widzę jak pieniądze rosną praktycznie w oczach. Jeśli chcesz to wpłać kasę i na konto i na lokatę.
No właśnie, nie martwisz sie, nie przenosił co chwile pieniądze z lokaty na lokatę, a oprocentowanie jest i tak słabe, ze podobnie zarobisz na oszczędnościowym.
Cytuj
Odpowiedź