• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Likwidować książeczkę mieszkaniową czy nie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.9.2014 14:17
polokoktaa napisał
Myślałam, że książeczka mieszkaniowa to po prostu wszystkie rachunki za czynsz w jednym miejscu... Ale jeśli ma to związek z oszczędzaniem, to idąc z postępem wybrałabym mimo wszystko konto oszczędnościowe, a za parę lat przy większej kwocie lokatę. Odnoszę wrażenie, że jest to bardziej opłacalne, niż jakaś książeczka.


Ja też bym po prostu włożyła te pieniądze na konto oszczędnościowe. 3000zł to za mało żeby konkretnie inwestować w coś większego. Póki co możesz powoli sobie zbierać właśnie na koncie oszczędnościowym.
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 17:13
rafus9973 napisał
nie spotkałem się nigdy z książeczką mieszkaniową... to znaczy, słyszałem o niej ale kompletnie nie wiedziałem o co chodzi. Chyba moja babcia taką miała, ale zrezygnowała z niej jak jeszcze byłem w liceum. Ja myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby wrzucenie tych pieniędzy na konto oszczędnościowe bądź lokatę, dozbieranie jeszcze trochę przez jakiś czas i dopiero inwestycja, większej sumy bo z 3 tysięcy za wiele nie będzie.


Miałem to samo. Dopiero teraz dowiedziałem się z czym to się wiąże. Prawda jest taka, że przy takiej sumie lokata czy konto oszczędnościowe nic wielkiego tutaj nie przyniesie. Może jakieś fundusze inwestycyjne. Wszystko zależy od tego na co i kiedy chcesz przeznaczyć te pieniądze.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.10.2014 14:55
W ofercie pko bp sa jakies odpowiedniki książeczek mieszkaniowych. dzieciom jes mozna zakładać. Jeśli szukacie to zobaczcie, jeśli chodzi o inne banki to maja jakieś podobne lokaty czy fundusze na długie lata.
Cytuj
Gigant

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.10.2014 12:45
bardzo fajny byl pomysł z tymi książeczkami mieszkaniowymi, ja mam jeszcze starą książeczkę mojej babci jako pamiątkę :)
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2014 11:52
ja czytałam cos kiedyś, o tym ze posiadacze książeczek mieszkaniowych mogą dostać jakas premie ze środków budżetu państwa.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

23.10.2014 14:30
Aleksandra napisał
ja czytałam cos kiedyś, o tym ze posiadacze książeczek mieszkaniowych mogą dostać jakaś premie ze środków budżetu państwa.
Te premie można uzyskać gdy udokumentuje się poniesione wydatki na zakup mieszkania lub jego remont. Ale może i warto te premie miały sięgać nawet 8 tys. zł.
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.10.2014 9:29
Jeśli chcesz zainwestować w coś tą kasę to zlikwiduj książeczkę. Ja mam książeczkę mieszkaniową i cały czas wpłacam na nią pieniądze. Kiedyś dam je swoim dzieciom i będą mogły zrobić z nimi co chcą.
Cytuj
Odpowiedź