• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie ulokować 20 tysięcy złotych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

24.6.2015 14:48
filippp napisał
Dostaliśmy z żoną w prezentach ślubnych 20 tysięcy złotych. Przede wszystkim chcę zapytać, czy musimy od tego zapłacić jakiś podatek?
No i druga kwestia to to, gdzie je najlepiej ulokować? Nie chcemy tego przejeść, nie mamy długów do spłacenia, no i mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu, więc na remont też nie wydamy, za to mógłby to kiedyś być nasz wkład własny, jeśli zdecydujemy się na kredyt hipoteczny. WIęć gdzie obecnie najlepiej jest umieścić te pieniądze, żeby pracowały na odsetki?


cześć Filip.

jeśli zamierzacie mieszkanie kupić do kilku miesiecy/kwartałów, to mimo niskich stóp pieniądze warto odłożyć na krótkie lokaty bankowe. Jeśli kwota środki miały by pracować na dłuzszy okres, wtedy (po zabezpieczeniu swojej płynnosci + poduszki "na czarną godzinę") można by inwestowac w cokolwiek innego.

Inwestycja w złoto to tradycyjne ubepieczenie od:
inflacji
wojen
upadku systemu
Jego cena rośnie zawsze kiedy pojawia się zagrożenie spadku wartości pieniądza jakim dziś obracamy. Modelowo w portfelach często ok 5-10% ulokowane jest właśnie w zloto/srebro. Dzisiaj jego cena jest stosunkowo niska (niecałe 1200$/uncję), niemniej przez wysoki kurs $/PLN dla nas cena jest średnia.

Potencjał wzrostu na złocie zawsze jest (w końcu jego ilość jest ograniczona w przeciwieństwie do pieniądza papierowego), jednak większości swoich oszczędności a szczególnie przeznaczonych na zakup mieszkania bym tak nie lokował.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
filippp

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2015 8:47
Czyli jaką część mojego kapitału radzi pan ulokować w złocie?
Mieszkania tak szybko nie kupimy, raczej za jakieś kilka lat, ale tak czy inaczej chcemy mieć własny dom.
Film pana Tomasza obejrzałem z ciekawością, ale nie zmieniło to mojego zdania na temat wyższości posiadania na własność nad wynajmem. Może po prostu przemyślę sprawę kredytu, może uda nam się więcej oszczędzić, żeby móc kredytować przez krótszy czas i mniejszą kwotę.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

25.6.2015 11:14
filippp napisał
Czyli jaką część mojego kapitału radzi pan ulokować w złocie?
Mieszkania tak szybko nie kupimy, raczej za jakieś kilka lat, ale tak czy inaczej chcemy mieć własny dom.
Film pana Tomasza obejrzałem z ciekawością, ale nie zmieniło to mojego zdania na temat wyższości posiadania na własność nad wynajmem. Może po prostu przemyślę sprawę kredytu, może uda nam się więcej oszczędzić, żeby móc kredytować przez krótszy czas i mniejszą kwotę.


Po zbudowaniu "poduszki finansowej" na wszelki wypadek (tj 3-6krotność miesięcznych wydatków) można zacząć mowić o inwestowaniu. Złoto modelowo w portfelach stanowi od 0-15%, w zależności jak kto w nie wierzy. Jeśli posiadasz już poduszkę finansową to raz na jakiś czas możesz kupować uncję złota lub srebra, systematycznie wraz ze wzrostem też innych oszczędności.

Złoto w sztabkach/monetach nie jest płynne, spready przy zakupie i sprzedaży są wysokie dlatego nie nadaje się do krótkich inwestycji i trzymania w nim podstawowych pieniędzy.

gdzie i jak kupić możesz doczytać tutaj:
http://trustory.co/nowosci/zloto_alternatywa_na_obecne_czasy_

Odn kredytów - mogą pomóc ale głównie tym osobom które mają gotówkę. Jeśli nie ma się zabezpieczenia a bierze się kredyt hipoteczny (lewaruje się swoje finanse) to bierze się na siebie pewne ryzyko. Warto zgromadzić trochę majątku i mieć poukładaną sytuację z dochodami, wtedy myśleć o jakichkolwiek inwestycjach.

pozdrawiam!
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Odpowiedź