• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Jakie są zalety polisolokat?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 8:32
Pomyślałem, że warto gdzieś ulokować oszczędności i zacząłem szukać lokaty. Trafiłem jednak na produkt dla mnie nowy, czyli polisolokatę. W opisie jako główną zaletę pan podaje możliwość wskazania uposażonego. Czy to jedyna zaleta tego typu rozwiązania? Bo jeśli tak, to raczej słabo, z tego co widzę oprocentowanie to 1,4%, ale często dużo mniej. Czyli ten produkt się raczej nie opłaca?
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 9:37
P. to forma ubezpieczenia na życie i dożycie. Musisz więc wnieść jednorazową składkę ubezpieczeniową. Wszystko ma służyć obejściu podatku Belki, który nie jest pobierany od świadczeń ubezpieczeniowych.
Cytuj
Frąc

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 11:29
Radosław napisał
P. to forma ubezpieczenia na życie i dożycie. Musisz więc wnieść jednorazową składkę ubezpieczeniową. Wszystko ma służyć obejściu podatku Belki, który nie jest pobierany od świadczeń ubezpieczeniowych.


A to nie jest tak, że polisolokaty już nie chronią przed podatkiem belki? Tak gdzieś czytałem, ale nie wiem, czy to prawda.
Czyli w sumie jest to forma przekazania pieniędzy innej osobie, uposażonemu, który dostanie je po naszej śmierci?
Czy można w jakiś sposób uposażyć siebie i po jakimś okresie sobie wypłacić te środki, jak na normalnej lokacie?
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 17:13
Podatek belki obowiązuje na polisolokaty od 1.01.2015. Poza tym warto wiedzieć, że polisolokaty mają zdecydowanie mniej korzystne gwarancje. W przypadku upadku ubezpieczyciela tracisz połowę ulokowanej kwoty, ale nie więcej niż 30 tys. euro. Nie wchodziłbym w to.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 9:11
poliso-lokaty nie mają już żadnych zalet, lepsze lokaty bankowe
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
elka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 12:04
Juz sa nawet opodatkowane? No to faktycznie ostatnia zaleta odpadła.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.6.2015 9:50
Te produkty nigdy nie miały zalet. pamiętam jaka była afera jakis czas wokół nich. Po prostu byly wciskane ludziom, bo doradcy mieli od nich dobre prowizje.
Cytuj
Odpowiedź