• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Konto oszczędnościowe w Smart Bank

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Panuran

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.6.2015 21:18
To konta oszczędnościowe też mają takie samo słabe oprocentowanie jak lokaty? Myślałem, że w ich przypadku jest nieco lepiej, ale w takim wypadku chyba się bardziej opłaca zakładać konto oszczędnościowe niż lokatę.
Co państwo o tym myślą? Skoro nie ma różnicy w oprocentowaniu, a z konta można zawsze wypłacić?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

8.6.2015 13:19
Panuran napisał
To konta oszczędnościowe też mają takie samo słabe oprocentowanie jak lokaty? Myślałem, że w ich przypadku jest nieco lepiej, ale w takim wypadku chyba się bardziej opłaca zakładać konto oszczędnościowe niż lokatę.
Co państwo o tym myślą? Skoro nie ma różnicy w oprocentowaniu, a z konta można zawsze wypłacić?

Konta oszczędnościowe mają dużo mniejsze oprocentowanie niż lokaty. Do czego innego używa się konta oszczędnościowego, a do czego innego lokaty.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Gość

Niezarejestrowani

8.6.2015 13:33
Panuran napisał
To konta oszczędnościowe też mają takie samo słabe oprocentowanie jak lokaty? Myślałem, że w ich przypadku jest nieco lepiej, ale w takim wypadku chyba się bardziej opłaca zakładać konto oszczędnościowe niż lokatę.
Co państwo o tym myślą? Skoro nie ma różnicy w oprocentowaniu, a z konta można zawsze wypłacić?
Konto służy do przechowywania pieniadzey. Nie do zarabiania. W zasadzie lokata podobnie, ale jednak jest wyzej oprocentowana, na krostszy okres sie je zakłada z mysla o jakims zysku.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.6.2015 17:04
kwestia gustu - czy trzymać na 0 % czy na 0.5 czy jednak na 3 :) No ja miałem taki wybór do tej pory albo 0 albo max 05 w mbank (do tej pory multi) przeszedłem sobie do banku smart i nie narzekam - wreszcie widać, zę coś na konice przybywa :)
Cytuj
koronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 8:55
Gość napisał
kwestia gustu - czy trzymać na 0 % czy na 0.5 czy jednak na 3 :) No ja miałem taki wybór do tej pory albo 0 albo max 05 w mbank (do tej pory multi) przeszedłem sobie do banku smart i nie narzekam - wreszcie widać, zę coś na konice przybywa :)
A co tam masz w tym Smart Banku? Konto Oszczednosciowe? Na ile oprocentowane? No na 0 proc. to chyba sie nie da:D
Cytuj
lincoln

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 14:19
na 0 procent to się trzyma na zwykłym RORze, choć niektóre banki mają i rory oprocentowane. A lokaty mają teraz nawet i po 5 %, więc to zawsze nieco więcej niż konto oszczędnościowe. W zasadzie najlepiej moim zdaniem jest najpierw odkładać pieniądze na KO, a jak się już nazbiera parę tysięcy to złożyć je na lokatę. Bo z kąt oszczędnościowych chyba nie ma żadnych limitów wypłat? Chodzi mi o kwotę, a nie ilość przelewów.
Uważam, że aby sprawnie obracać pieniędzmi trzeba mieszać różne sposoby oszczędzania i dopasowywać je do sytuacji na rynku i naszych możliwości.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.6.2015 14:44
lincoln napisał
na 0 procent to się trzyma na zwykłym RORze, choć niektóre banki mają i rory oprocentowane. A lokaty mają teraz nawet i po 5 %, więc to zawsze nieco więcej niż konto oszczędnościowe. W zasadzie najlepiej moim zdaniem jest najpierw odkładać pieniądze na KO, a jak się już nazbiera parę tysięcy to złożyć je na lokatę. Bo z kąt oszczędnościowych chyba nie ma żadnych limitów wypłat? Chodzi mi o kwotę, a nie ilość przelewów.
Uważam, że aby sprawnie obracać pieniędzmi trzeba mieszać różne sposoby oszczędzania i dopasowywać je do sytuacji na rynku i naszych możliwości.
Gdzie sa lokaty na 5 proc. ???
Cytuj
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2015 10:56
Gość napisał
lincoln napisał
na 0 procent to się trzyma na zwykłym RORze, choć niektóre banki mają i rory oprocentowane. A lokaty mają teraz nawet i po 5 %, więc to zawsze nieco więcej niż konto oszczędnościowe. W zasadzie najlepiej moim zdaniem jest najpierw odkładać pieniądze na KO, a jak się już nazbiera parę tysięcy to złożyć je na lokatę. Bo z kąt oszczędnościowych chyba nie ma żadnych limitów wypłat? Chodzi mi o kwotę, a nie ilość przelewów.
Uważam, że aby sprawnie obracać pieniędzmi trzeba mieszać różne sposoby oszczędzania i dopasowywać je do sytuacji na rynku i naszych możliwości.
Gdzie sa lokaty na 5 proc. ???
No wlasnie. Teraz jak ktos daje 4 proc. to już jest mega okazja.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

10.6.2015 11:41
Jest jedna na 5% (db lok@ta), ale ma parę warunków i jeśli nie masz już konta dbNet to totalnie się nie opłaca.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2015 13:27
Jest jeszcze ta lokata Happy, tez na 5%, a przynajmniej ta wyszukiwarka comperii takie pokazuje. Jak to oprocentowanie się ma do innych warunków i opłat, to już inna sprawa. Ale na 5% są, tyle że większość ma jednak niższe oprocentowanie.
Ale czy naprawdę to oprocentowanie jest tutaj najważniejsze?
Myślę, że powinno się też na inne kwestie patrzeć przy wyborze lokaty.
Cytuj
Odpowiedź