• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

fundusze inwestycyjne, a lokaty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 7:27
Z Panów rozmowy wynika, że w ciągu 30 dni można zerwać umowę?
Do tej pory słyszałam o 10 dniach i to wtedy, gdy była zawierana poza placówką sprzedawcy, więc jak to jest z tym?
Jeśli 30 to pewnie wiele osób o tym nie wie.
Techniki manipulacyjne działają także wtedy, gdy sobie ktoś z nich zdaje sprawę, że takie są i mogą być użyte, ja na przykład przeczytałam kilkukrotnie "Wywieranie wpływu na ludzi" Cialdiniego, a dalej daję się łapać na techniki, które rozpoznaję.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 10:22
w większości przypadków jest to 30 dni, inaczej jest gdy strona to podmiot gospodarczy lub umowa ma charakter grupowy

10 dni przy kredytach
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WitekGraba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 10:38
10 dni to chyba wystarczająco, żeby zrezygnować z tak ważnej kwestii jak kredyt. To nie buty, które moga sie rozpaść itd.
Cytuj
WitekGraba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 10:40
Robert Sierant napisał
na max 2 lata nie ma regularów, są jedynie struktury, sam mam umowy na 15 lat i dłużej (już jedna zdążyła mi się skończyć), czy to nie za długo? nie, bo to kasa, którą będę potrzebował na emeryturze (jeszcze trochę czasu mi zostało), a nie wcześniej, ale jak cel byłby inny to oczywiście należy odpowiednio dobrać okres inwestowania
To nie lepiej zamiast z tych regulaów, czy struktór IKE lub IKZE założyć?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 11:51
WitekGraba napisał
Robert Sierant napisał
na max 2 lata nie ma regularów, są jedynie struktury, sam mam umowy na 15 lat i dłużej (już jedna zdążyła mi się skończyć), czy to nie za długo? nie, bo to kasa, którą będę potrzebował na emeryturze (jeszcze trochę czasu mi zostało), a nie wcześniej, ale jak cel byłby inny to oczywiście należy odpowiednio dobrać okres inwestowania
To nie lepiej zamiast z tych regulaów, czy struktór IKE lub IKZE założyć?


Zależy od sytuacji, często lepiej IKE. Dochodzi korzyść podatkowa a poza tym regular kosztuje 2-3% rocznie, co przy dzisiejszych niskich stopach procentowych jest wysokim kosztem. Regular też ma swoje atuty, jak formę polisy i nieograniczoną składkę. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Sławek

Niezarejestrowani

15.9.2015 11:57
Adrian Chrapek TRU Story napisał
WitekGraba napisał
Robert Sierant napisał
na max 2 lata nie ma regularów, są jedynie struktury, sam mam umowy na 15 lat i dłużej (już jedna zdążyła mi się skończyć), czy to nie za długo? nie, bo to kasa, którą będę potrzebował na emeryturze (jeszcze trochę czasu mi zostało), a nie wcześniej, ale jak cel byłby inny to oczywiście należy odpowiednio dobrać okres inwestowania
To nie lepiej zamiast z tych regulaów, czy struktór IKE lub IKZE założyć?


Zależy od sytuacji, często lepiej IKE. Dochodzi korzyść podatkowa a poza tym regular kosztuje 2-3% rocznie, co przy dzisiejszych niskich stopach procentowych jest wysokim kosztem. Regular też ma swoje atuty, jak formę polisy i nieograniczoną składkę. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb
A co Pan poleca obecnie? IKE? Ja zastanawiam sie nad oszczedzaniem na emeryturę, mam 30 lat, ale wiem ze z ZUSu nic nie bedzie.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 12:27
oprócz regulara mam również i IKE, jedno drugiego nie wyklucza
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 13:21
Sławek napisał
Adrian Chrapek TRU Story napisał
WitekGraba napisał
To nie lepiej zamiast z tych regulaów, czy struktór IKE lub IKZE założyć?


Zależy od sytuacji, często lepiej IKE. Dochodzi korzyść podatkowa a poza tym regular kosztuje 2-3% rocznie, co przy dzisiejszych niskich stopach procentowych jest wysokim kosztem. Regular też ma swoje atuty, jak formę polisy i nieograniczoną składkę. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb
A co Pan poleca obecnie? IKE? Ja zastanawiam sie nad oszczedzaniem na emeryturę, mam 30 lat, ale wiem ze z ZUSu nic nie bedzie.


Swoim klientom zakładam IKE na bazie wybranych funduszy, w ten sposób mają niższe koszty zarządzania i korzyść podatkową. Jeśli ktoś chce oszczędzać/inwestować więcej niż limit roczny - 11.877zł w 2015 roku, to wtedy albo czyste fundusze (plusem jest plynność) albo FIZy (2-3letnie, ale plusem często gwarantowane minimalne zyski) bądź polisolokaty (tutaj minus to koszt, plus jak pisałem to forma polisy i większy wybór funduszy). Niezależnie od wyboru każdym produktem trzeba zarządzać/być na czasie ze zmianami, więc w razie zainteresowania polecam siebie :)
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 13:36
Adrian Chrapek TRU Story napisał

Swoim klientom zakładam IKE na bazie wybranych funduszy (...) więc w razie zainteresowania polecam siebie :)


A bierze pan pieniądze za poradę w sprawach owych funduszy?
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
ramzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 13:37
To strasznie skomplikowane, jak się tak czyta. Kompletnie nie mam pojęcia, o co chodzi, jakie Fizy, jakie regulary... eh, chyba dużo nauki jeszcze przede mną...
Sam na razie nie myślę o emeryturze, nie mam z czego odkładać, najpierw by się przydało bardziej stabilna posadę znaleźć. Mam nadzieję, że jeszcze ze 2 czy 3 lata i się ustatkuję. Wtedy będę mógł myśleć, bo na razie naprawdę jest problem.
Nawet nie wiedziałem, że jest jakiś limit inwestowania. On się co roku zmienia, tak?
Cytuj
Odpowiedź