• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

fundusze inwestycyjne, a lokaty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 14:27
Adrian Chrapek TRU Story napisał


Praktykę - zapytaj ile ma lat doświadczenia, oraz z czego uzyska w Waszej współpracy dochód (z prowadzenia inwestycji czy jedynie jej sprzedaży) - od tego zależeć będzie jego motywacja



który doradca finansowy może klientowi "prowadzić" inwestycję? na czym miałoby to polegać?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Wrocka

Niezarejestrowani

14.9.2015 14:59
Daniel napisał
Każdy doradca promuje produkt firmy z którą ma umowę, proste. Nawet jak ma wiedzę na temat innych lepszych rozwiązań to nie poda Wam ich w placówce gdzie pracuje.
Czy to się przekłada jakoś na rekomendacje? no może i tak być. Ale nie raz lepiej samemu się przejść z banku do banku i popytać. Tylko komu się chce, a jak już się pójdzie na rozmowę to zagadają cię na śmierć bądź nie pozwolą wyjść zanim czegoś nie podpiszesz.
Niestety to prawda, uwazaja że skoro juz poswiecili cenny czas to powinno sie cos wziac, a boedn klinet cos podpisze, sa rozne techniki marketingowe/sprzedażowe niektóre z nich wlasnie polegaja na wzbudzeniu poczucia winy u klienta
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 15:37
tylko co z tego, że klient podpisze, co z tego że nawet na spotkaniu przeleje składkę? ma przecież 30 dni (w większości przypadków) na rezygnację...

żadne poczucie winy, działanie pod presją itp...nie powinny być decydujące skoro ma CAŁY miesiąc na podjęcie ostatecznej decyzji
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Wrocka

Niezarejestrowani

14.9.2015 15:52
Robert Sierant napisał
tylko co z tego, że klient podpisze, co z tego że nawet na spotkaniu przeleje składkę? ma przecież 30 dni (w większości przypadków) na rezygnację...

żadne poczucie winy, działanie pod presją itp...nie powinny być decydujące skoro ma CAŁY miesiąc na podjęcie ostatecznej decyzji
Tak doświadczona osoba, jak Pan, czy chociażby ja (pracuje w marketingu) potrafi rozpoznać chwyty, potrafi zareklamować, wycofać się jeśli trzeba. Niestety nie każdy to potrafi.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 16:02
wystarczy przeczytać dokumenty i tutaj nie chodzi o reklamowanie jakiś nieetycznych zachowań doradcy tylko swoje ustawowe prawo do zmiany decyzji

uważam, że to nie jest jakaś tajemna wiedza, nawet jakąś kampanię społeczną na ten temat widziałem
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 16:38
Ale ile jest takich osób które zrezygnują? "jak już jest to niech będzie do końca umowy" ludzie nie raz nie potrafią bądź nie chcą bawić się w papierkową robotę.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 16:49
"to niech będzie do końca umowy" - to nie tragedia, gorzej jak chce się wycofać po kilka latach a umowa była na 10
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 17:40
Robert Sierant napisał
"to niech będzie do końca umowy" - to nie tragedia, gorzej jak chce się wycofać po kilka latach a umowa była na 10


Ja tu bardziej myślałem o rozwiązaniach na max 2 lata.
Dlatego nie rozumiem osób, które podejmują się na podpisanie takich umów. 10 lat? przecież to cała wieczność.
Nie raz nie są podawane kluczowe informacje przez "doradce" odnośnie rezygnacji (np w ciężkiej sytuacji materialnej etc) po upływie jakiegoś czasu, a później jest zonk.
Tak, tak można doczytać regulaminy, ale komu się chce to robić.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 17:44
na max 2 lata nie ma regularów, są jedynie struktury, sam mam umowy na 15 lat i dłużej (już jedna zdążyła mi się skończyć), czy to nie za długo? nie, bo to kasa, którą będę potrzebował na emeryturze (jeszcze trochę czasu mi zostało), a nie wcześniej, ale jak cel byłby inny to oczywiście należy odpowiednio dobrać okres inwestowania
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 18:27
Robert Sierant napisał
sam mam umowy na 15 lat i dłużej (już jedna zdążyła mi się skończyć), czy to nie za długo? nie, bo to kasa, którą będę potrzebował na emeryturze


Nie uwiązał bym się na własną prośbę na tak długi okres czasu z jakąkolwiek firmą. No ale skoro ma Pan z tego zadowalający zysk no to gratulacje.
Tylko, że Pan siedzi w temacie zakopany po uszy i pewnie bacznie obserwuje rynek, a to spora różnica :)
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Odpowiedź