• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy opłcaca się oszczędzać na IKE?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:51
Samemu? Co masz na mysli? jakis fundusz? Czy inne formy, gdzie zupelnie samemu zarządzasz, przekładając pieniądze z "miejsca na miejsce"?
Cytuj
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 11:31
Po prostu z lokaty na lokatę. Wiesz ile masz pieniędzy, mozesz je w każdym momencie zainwestować na przykład w nieruchomość.
Albo jeśli będzie takie zagrożenie przetransferować za granicę. IKE na przykład nie daje Ci takich duzych możliwości.
Nie jest to takie złe rozwiązanie ale polecałabym je raczej jedynie dla osób, które nie są takie zdyscyplinowane i nie potrafią sobie poradzić z tym,że na koncie mają większa sumkę pieniędzy ;) Które przecież można wydać na głupoty.
Cytuj
Róża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 9:08
Ja obecnie nie mam IKE.Mój mąż wpłacił 500 zł w 2011 roku. Ma obecnie tam 560 zł po 4 latach.
Jestem zdania,że raczej stracił niż zyskał. Jak widzicie oprocentowanie jest tam bardzo niskie. Praktycznie jeszcze niższe od inflacji. Jeśli oprocentowanie jest niższe od inflacji to nie zarabiasz ale tracisz. Rachunek jest prosty. Chcesz zaoszczędzić to nie oszczędzaj na IKE.
Cytuj
dario

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 18:09
Widzę, że zdania są podzielone. Ja na przykład zacząłem się zastanawiać nad emeryturą i sam nie wiem, co mam robić. Z lokatą raczej ciężko, bo musiałbym już mieć nazbierane te parę tysięcy, no a nie mam. Może więc jakiś fundusz inwestycyjny czy coś podobnego? O IKE też myślałem, ale nie sądziłem, że aż tak z tym źle. Naprawdę się na tym traci?
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 9:39
Też myslałem, że IKE to dobre produkty. Może wybraliście złą ofertę?
Cytuj
elka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 12:07
To mały zarobek, wezmy pod uwagę jaki by kapitał początkowy. CHyba nikt nie oczekuje, ze od takiej kwoty od razu urosną miliony.
Cytuj
Odpowiedź