• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy opłcaca się oszczędzać na IKE?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Davidas

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 9:31
Według przewidywań obecne pokolenie 20 i 30 latków nie ma co liczyć na wysokie emerytury. Stopa zastąpienia ma wynosić maks. 25%.
Rząd zachęca do oszczędzania na IKE. 4 lata temu wpłaciłem tam 500 zł. Dziś mam 570 zł. Czy rzeczywiście z IKE jest aż tak źle?
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 10:37
Sama jestem zdania, że po prostu lepiej jest oszczędzać pieniądze samemu Na koncie oszczędnościowym oraz na lokatach. Nie ufam w takie różne dziwne twory jak na przykład IKE o którym tutaj piszesz... Skąd wiesz czy rząd nie będzie chciał na tym położyć ręki?
My razem z mężem mamy plan zakupu mieszkania w Warszawie w centrum . Zyski z wynajmu będą naszym zabezpieczeniem na przyszłość.
Cytuj
Davidas

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 13:39
No właśnie będę musiała wycofać kasę, bo widzę, że oszczędzanie na tym jest kompletnie bez sensu. Dodam, że chodzi o konto IKE w PEKAO S.A.
Czy w innych IKE wygląda to podobnie ?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 13:58
IKE - inwestują w papiery wartościowe i ich zysk wynika z umiejętności zarządzania danym portfelem.
To Ty decydujesz w jakie papiery wartościowe chcesz inwestować, akcje, obligacje, czy może fundusze zrównoważone

Każde IKE ma więc inny zysk
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 17:03
Davidas napisał
Według przewidywań obecne pokolenie 20 i 30 latków nie ma co liczyć na wysokie emerytury. Stopa zastąpienia ma wynosić maks. 25%.
Rząd zachęca do oszczędzania na IKE. 4 lata temu wpłaciłem tam 500 zł. Dziś mam 570 zł. Czy rzeczywiście z IKE jest aż tak źle?
Zarobiłes jakies 14 proc. To zle?
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 9:03
Kiedyś OKE, teraz IKE... mam wrażenie, że tylko nazwa się zmieniła... Czym te twory tak naprawdę się różnią między sobą?
Sam tylko przeglądałem oferty, ale jeszcze nie zdecydowałem się na żadne konkretne. Generalnie raczej nie ufam takim instytucjom finansowym, bo jak pisze Kadża "Skąd wiesz czy rząd nie będzie chciał na tym położyć ręki? "
Choć z drugiej strony wolę już takie rozwiązanie, które jest dla mnie pewniejsze niż emerytura z ZUSu. Sam się zastanawiam, kiedy ktoś zrobi porządek z tym molochem...
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 9:19
Bez przesady. Obecnie IKE obsługują prywatne instytucje tak wiec nic sie nie bój ;) Nikt nie zabierze Ci pieniędzy. To zupełnie coś innego.
Co najwyżej mogą to w pszyszłości opodatkować ale rząd nie opróżni Wam kont
Sama ostatnio zastanawiałam się nad założeniem sobie takiego konta w mbanku.Pani z okienka powiedziała mi ,że wpłacając od dnia dzisiejszego po 500 zł miesięcznie mogę mieć w przyszłości dodatkową emeryturę 2000 zł.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 9:50
poproś Panią o dokładne wyliczenia z okresem wpłaty i jaki przyjęła procent zysku.

Wszystko to jest uzależnione od dużej ilości parametrów. Ja osobiście ma IKZE plus polisę na życie z opcją oszczędzania
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 8:49
Przy obecnej sytuacji to IKE i IKZE to jedyne wyjsca jesli chce sie miec cokolwiek odlozone na starosc. Z emeryturami nikt nie wie co bedzie. Nasze pieniadze sa pozytkowane na bierzaco, a te wirtualne konta... kto wie co z nimi bedzie za kilka lat.
Cytuj
Cezary

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:06
jest jeszcze jedna opcja: oszczędzać pieniądze samemu .Bez indywidualnych kont emerytalych. Rozwiązanie takie również ma wiele plusów szczególnie,ze oprocentowanie na lokatach czy na funduszach inwestycyjnych może być wyższe.
Jeśli ktoś może sie zmobilizować to dobrze ;)
Wiele jest jednak osób, które nie potrafią oszczędzać w ten sposób bo jak mają coś na koncie to od razu wyjmuja. A z IKE to tak łatwo już kasy się nie wyciągnie.
Cytuj
Odpowiedź