• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie zainwestować 10 000 ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 11:22
Nie inwestuj w giełdę według mnie to zdecydowanie za mała kwota na inwestowanie w giełdę no i trzeba się na tym dosyć dobrze znać. Może wpłać pieniążki na lokatę? To najbezpieczniejszy sposób no i najbardziej pewny zysk.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 18:48
Skoro tak jak piszesz pieniądze są ciężko zarobione to lepiej włożyć je na pewną lokatę. Na przykład taką długoterminową. Nie opłaca się inwestować w coś niepewnego bądź ryzykownego, bo można więcej stracić niż zyskać.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.9.2014 14:12
Hej no nie przesadzajmy chyba lepiej mieć 10 000 tysięcy niż nie mieć. Domu się za to nie kupi ale już spokojnie można wpłacić na lokatę. Choć zyski będą niewielkie to przynajmniej pewne. Mój znajomy ma taką lokatę że może korzystać właśnie z odsetek ale on ma na niej ponad 300 000 tysięcy więc ma z czego korzystać.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.9.2014 16:48
Lokata to zaledwie minimalizowanie inflacji, a przy kwotach kilkunastu tysięcy to takie bezstratne przechowywanie pieniędzy na lokacie a nie zarobki. Leprze to niż tracenie poprzez trzymacie w szufladzie.
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 21:58
Faktycznie, lokaty i konta oszczędnościowe mogą co najwyżej zniwelować inflację. Zysku z 10k nie będziesz miał prawie wcale, ale jeśli to Twoje jedyne oszczędności każda inna opcja może okazać się zbyt ryzykowna. Odkładaj dalej, a za kilka lat będziesz się pytał o to co zrobić ze 100k.
Cytuj
mantra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.11.2016 12:44
Wpłać na lokatę, albo kup coś taniej, później wyremontuj i sprzedaj np. samochód albo meble.
Wypowiedź została zmieniona przez: mantra 18.11.2016 12:46
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

19.11.2016 3:35
Renata Grochowska napisał
Unikniecie podatku Belki przy inwestowaniu na giełdzie jest obecnie bardzo trudne, warto zastanowić się nad założeniem konta maklerskiego w ramach IKE.

Proszę wybaczyć, ale przeczy Pani sama sobie;) Otóż łatwo o rozwiązanie pozwalające uniknąć podatku Belki od zysków z giełdy i jest to właśnie konto "emerytalne" IKE oraz IKZE. Niestety obecnie prowadzone są jedynie przez BOŚ i mBank. To samo rozwiązanie odroczy płatność podatku lub pozwoli go uniknąć po osiągnięciu 60 r.ż. w przypadku lokat, choć polecam dla osób poszukujących jedynie lokat przemyślenie przynajmniej obligacji skarbowych (nie w tym momencie, ale ceny i wraz z nimi rentwności staną się niedługo atrakcyjne->zakup na konto IKE/IKZE), a także rozważenie udziału obligacji korporacyjnych stabilnych firm giełdowych.

Roczne limity wpłat w 2016r.
IKE: 12 165 zł
IKZE: 4 866 zł
Budowanie portfela akcyjno-obligacyjnego będzie można obserwować na mojej stronie http://www.dywidenda.com.pl, jak tylko ustanie niepewność dotycząca całkowitego demontażu OFE oraz dokona się euforyczna fala hossy w USA i w końcu rynki finansowe globalnie przecenią akcje.
.
Wiadomo, że wówczas nie powinno się sprzedawać akcji przed osiągnięciem wieku emerytalnego, jeżeli wycofamy środki płacimy podatek.

To jest wielka zaleta konta IKE, że możemy wypłacać częściami pieniądze lub w całości. Odraczamy podatek, a reinwestując go zarabiamy na pieniądzach, które normalnie odprowadzilibyśmy do Urzędu Skarbowego.
.
Jeżeli Pana wiedza jest niewielka i nie chce pan ryzykować warto zdecydować się na lokaty bankowe, obecnie na krotki termin , do 6 miesięcy maksymalnie. Wciąż liczymy na podwyżkę stop

Niewielka wiedza nie jest istotną przeszkodą w zainwestowaniu w spółki wypłacające dywidendy. Taka możliwość pojawiła si3 na polskiej giełdzie niedawno, bo wraz z przekroczeniem ilości pojad 100 spółek dywidendowych na przełomie lat 2012-2014, a strategia nie jest skomplikowana i nad wyraz skuteczna w porównaniu do wyników prawie wszystkich zawodowch zarządzających na świecie.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 19.11.2016 3:44
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

28.11.2016 13:59
Gość napisał


a jaki to ma związek z inwestowanie 10 000 zł ????
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
packa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.11.2016 13:42
Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie tych pieniędzy w jaką lokatę.
Cytuj
konradstanisz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.6.2017 11:44
ja bym to jednak przeznaczył na otwarcie biznesu. dzięki temu te pieniądze moga ci zaprocentować. zakładanie firmy to na prawdę nie jest taka trudna sprawa, zanim podejmiesz decyzje poczytaj jak to wygląda. Ja się trochę bałm na początku a teraz wiem ze to była moja najlepsza decyzja w życiu ;)
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź