• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie zainwestować 10 000 ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Fiodor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 0:24
witam,mam do zainwestowania 10 000 zł,są to pieniadze ciezko zarobione:)dlatego chciałbym te pieniądze zainwestować w bezpieczny sposób.czy jest jakis instrument finansowy(jesli tak to jakiej firmy?) gdzie moge w kazdej chwili dokonac wypłaty wpłaconych pieniedzy,nie ponosząc kosztów i ominąć podatek Belki(jak wiem dotyczy osiagnietych zysków)inwestycje planuje na 5-10lat. Moja wiedza w zakresie inwestowania jet niewielka,dlatego prosze o porady :))
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 7:50
Możesz zainwestować na giełdzie, w lokaty, konta oszczędnościowe... Możliwości masz dużo. Nie wiem czy uda ci się ominąć podatek Belki, o będzie raczej trudne. Słyszałam, że teraz opłaca się lokować pieniądze na lokacie mobilnej. Można wpłacić na nią maks. 10 tysięcy i z tego co wiem naprawdę to się opłaca.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 9:36
Unikniecie podatku Belki przy inwestowaniu na giełdzie jest obecnie bardzo trudne, warto zastanowić się nad założeniem konta maklerskiego w ramach IKE. Wiadomo, że wówczas nie powinno się sprzedawać akcji przed osiągnięciem wieku emerytalnego, jeżeli wycofamy środki płacimy podatek. Jeżeli Pana wiedza jest niewielka i nie chce pan ryzykować warto zdecydować się na lokaty bankowe, obecnie na krotki termin , do 6 miesięcy maksymalnie. Wciąż liczymy na podwyżkę stop.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 12:39
Dlaczego tylko na 6 miesięcy? Nie opłaca się już inwestowanie na dłużej niż pół roku? Ja mam 20 tysięcy zaskórniaków i chciałem je wrzucić na roczną lokatę. Ale teraz to już zwątpiłem... Na giełdzie nie mam zamiaru ryzykować. Zależy mi na pewnym i bezpiecznym zysku.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 13:09
goyko napisał
Dlaczego tylko na 6 miesięcy? Nie opłaca się już inwestowanie na dłużej niż pół roku? Ja mam 20 tysięcy zaskórniaków i chciałem je wrzucić na roczną lokatę. Ale teraz to już zwątpiłem... Na giełdzie nie mam zamiaru ryzykować. Zależy mi na pewnym i bezpiecznym zysku.
Obecnie mniej korzystne wydaje się być lokowanie środków na dłuższy okres, ponieważ możliwe ze podniesione zostaną stopy procentowe.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 13:42
Lokowanie pieniędzy na pół roku się w ogóle opłaca? Oprocentowanie praktycznie wszędzie wynosi teraz 4%. To nie zbyt dużo. Przy wyciąganiu pieniędzy trzeba zapłacić jakiś podatek? Ja myślę o odłożeniu pieniędzy na konto oszczędnościowe bo wydaje mi się bezpieczniejsze. Da się na nim zarobić?
Cytuj
AdriannA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:27
Na koncie oszczędnościowym? Moim zdaniem jak najbardziej.A w jakim banku chciałabyś założyć to konto? Bo mnie wydaje sie że warto pomyśleć o jakimś konkretnym gdzie oprocentowanie konta oszczędnościowego jest dość wysokie, wiadomo ze lokaty zawsze są lepiej oprocentowane, ale konto oszczędnościowe to też rozwiązanie.
Cytuj
greta44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:59
Teraz tak wczytuję się w temat i nie dowierzam że od wpłaconych pieniędzy na lokatę to przy ich wypłacie ponosimy jakieś koszty związane z podatkiem .Jakie duże są te koszty ,bo ja byłam przekonana że po to jest lokata aby mieć jakieś zyski a nie płacić jeszcze podatek .
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 8:16
Ja ostatnio widziałam w telewizji reklamę Getin Banku i na koncie oszczędnościowym dają 3,5% oprocentowanie. To dużo?
10 tysięcy to niezbyt dużo na inwestycje, fakt ale myślę, że da się na nich zarobić. Nie każdego stać na inwestowanie w nieruchomości.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 9:10
z 10 tys to niewiele sie chyba da zrobic i rzeczywiscie lepiej wez lokate i dobijaj wiecej :) jakbys miał 100 to juz co innego bo bys dobral kredyt i kupil jakas niewielka nieruchomosc :)
Cytuj
Odpowiedź