• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Umorzenie kredytu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
RockLady

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 19:39
Witam,
niestety wszystko bardzo źle sie poplątało i wpakowałam sie w spory kredyt. Ciężko jest z jego spłatą i zastanawiam sie czy jest coś takiego jak umorzenie kredytu albo jakieś chwilowe zamrożenie? Wiecie cos o tym?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 9:23
Proszę zajrzeć do umowy, może znajdzie tam Pani informacje np. o możliwych wakacjach kredytowych czy innej formie zawieszenia kredytu. W innym wypadku proponuję udać się do banku, porozmawiać z doradca, ten na pewno podsunie odpowiednie dla pani rozwiązanie.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Symetryczno Liryczna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 13:50
Nie słyszałam nigdy o takiej możliwości, nawet nie przyszłoby mi do głowy, że taka może być. Ale jeśli tak można, to jest to świetne rozwiązanie - wiadomo, że nawet osobom posiadającym zdolność kredytową zdarzają się sytuacje w których ta zdolność może być nieco mniejsza - remont, konieczność zakupu nowego komputera który w dzisiejszych czasach jest niemalże niezbędny do pracy/nauki czy naprawa samochodu, to sytuacje których nie można przewidzieć więc możliwość takich wakacji kredytowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 14:09
Wakacje kredytowe ? Kiedy można takie dostać? Czy tylko w przypadku jakiegoś zdarzenia losowego bądź chwilowej niedyspozycji finansowej czy np. jeśli będę chciała w danym miesiącu zachować trochę więcej gotówki na zapas, bądź na przykład na wyjazd dla dziecka na kolonie bądź nowy telewizor?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

14.7.2014 9:01
Domi Kiwińska napisał
Wakacje kredytowe ? Kiedy można takie dostać? Czy tylko w przypadku jakiegoś zdarzenia losowego bądź chwilowej niedyspozycji finansowej czy np. jeśli będę chciała w danym miesiącu zachować trochę więcej gotówki na zapas, bądź na przykład na wyjazd dla dziecka na kolonie bądź nowy telewizor?
Wakacje jesli masz uwzględnione w ofercie to przysługuja ci zawsze, tzn. raz w roku. Jesli nie masz tego w ofercie to idz do banku i rozmawiaj, moze zawiesza splate na jakis czas.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2014 12:11
jedyne co mi przyszło do głowy to całkowite umorzenie masz np w przypadku smierci jednego z kredytobiorców ale to tylko jak masz ubezpieczony przelew :P a tak na serio to bym zadzwoniła do banku i popytała o opcje i od razu wczesniej poinformowala o takiej sytuacji zeby cie komornik nie odwiedził.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2014 13:51
Ja dodam od siebie, ze wez się za to szybko, bo potem sytuacja będzie tylko gorsza. Nie ma co zwlekać. Szkoda mi nierozsądnych ludzi. Na prawdę. ...
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 10:48
Najlepiej przeczytaj swoją umowę, która podpisywałas, ttam powinien być punkt dotyczący tego czy jest możliwość zmniejszenia rat czy czasowego przesunięcia spłaty, choć wątpię, że akurat masz taką możliwość, bank rzadko ją daje. Możesz też udać się do banku i zapytać na miejscu co zrobić w takiej sytuacji.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 13:35
Umorzenie kredytu to rzadki przypadek i muszą wystąpić silne przesłanki, aby mogło to mieć miejsce. Większość długów przedawnia się po 3 lub 10 latach. Częściej zdarza się, że bank umarza odsetki. Jest także możliwość zwrócenia się z prośbą do banku o odroczenie terminu płatności rat.
Warto więc wystosować do banku stosowne pismo, trzeba próbować zawrzeć ugodę. Możliwe, że zaproponowane zostaną lepsze warunki spłaty.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
lara-cr0ft

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 21:14
Tomasz Słupczynski napisał
Większość długów przedawnia się po 3 lub 10 latach.
Słyszałam, że dług nie przedawnia się, jeśli komornik się nim zajmuje, jak to to jest w takim przypadku? Czy jeśli rozpoczęta jest egzekucja komornicza i przez 10 lat komornik ''zapomni się'' upomnieć o swoje dług się przedawnia? Czy w przypadku egzekucji komorniczej i braku spłaty również rosną odsetki za zwłokę?
Wypowiedź została zmieniona przez: lara-cr0ft 15.7.2014 21:15
Cytuj
Odpowiedź