• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czym różni sie karta debetowa od kredytowej

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
tynusia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 12:56
Witam,
może to troche głupio zabrzmi ale niestety nie jestem obeznana w tych tematach. Otóż od jakiegoś czasu zastanawiam sie czym różni sie karta kredytowa od karty debetowej? I gdzie najlepiej takie karty wziąć? Jakie będę miała z tego korzyści że zdecyduje sie na taka karte?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 13:58
Karta debetowa jest kartą z której korzystamy posiadając konto osobiste. Możliwe, że posiada Pani już taka kartę. Wypłacamy za jej pomocą środki z bankomatu, dokonujemy płatności kartą w terminalach. Karta kredytowa umożliwia korzystanie ze środków do wysokości limitu kredytowego. Bank określa nam termin spłaty części lub całości płatności dokonywanych kartą. Termin spłaty zadłużenia określa bank i zazwyczaj jest to 25-30 dni od daty otrzymania wyciągu zawierającego informacje o transakcjach przeprowadzonych w poprzednim okresie. Co istotne karta kredytowa w przeciwieństwie do debetowej nie musi być powiązana z kontem osobistym.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Olcia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 21:09
Patrz że ja też należałam do tych bardziej tępych i nie miałam zielonego pojacia czym te karty się rożnią. A moze byc tak ze karta debetowa staje sie nagle kartą kredytową? Czy trzeba wyrabić coś zupełnie oddzielnego.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 9:18
Olcia napisał
Patrz że ja też należałam do tych bardziej tępych i nie miałam zielonego pojacia czym te karty się rożnią. A moze byc tak ze karta debetowa staje sie nagle kartą kredytową? Czy trzeba wyrabić coś zupełnie oddzielnego.
Nie ma takiej mozliwości :) Karty te maja inne funkcjonalności, inaczej sa zbudowane i do czego innego służą.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
velvet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 13:08
Są to dwie różne karty. Kredytowa jak sama nazwa wskazuje łączy się z kredytem. Jest to nie wielka suma od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Nie wyobrażaj sobie jakiś kolosalnych kwot ale jaka by ona nie była często bywa pomocna. Karta debetowa to karta z której w obecnych czasach korzysta chyba każdy. Tą kartą płacisz za zakupy i inne transakcje. To z niej korzystasz wyciągając pieniądze z konta, bo jest ona bezpośrednio łączona z Twoim kontem bankowym.
Cytuj
Piotrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 13:41
Ale dziwnie...przeciez caly czas sie mowi karta kredytowa a to jest najzwyczajniejsza karta debetowa. Tak już się niestety utarło. Kartę kredytową trzeba pozniej spłacic, a karta debetowa podbiera pieniadze z Twojego konta osobistego.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

2.7.2014 13:53
aż mi się nie chce wierzyć, że są osoby które nie widzą różnicy między karta debetową a kredytową...
Cytuj
Halszka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 15:37
No ja sie na przykład nie znam i nie widzę roznicy jakiejś znaczącej między kartą debetową, a kartą kredytową. Nie uzywałam nigdy ani jednej , ani też drugiej, więc mam prawo nie wiedzieć. Nie wiem dlaczego tak sie temu dziwisz.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

3.7.2014 9:45
Halszka napisał
No ja sie na przykład nie znam i nie widzę roznicy jakiejś znaczącej między kartą debetową, a kartą kredytową. Nie uzywałam nigdy ani jednej , ani też drugiej, więc mam prawo nie wiedzieć. Nie wiem dlaczego tak sie temu dziwisz.
Bo kredytówki sa dostępne 20 lat w Polsce. Debetowi ma każdy, a wy nie wiecie czego używacie? Nie rozumieniem i juz.
Cytuj
jadzia303

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 16:29
Ojacie, przez tyle lat kartę debetową nazywałam kredytową... aż wstyd się przyznać. Nie wpadłabym nawet, że istnieje taka nazwa jak ''karta debetowa'' mimo, że czasem zastanawiałam się czemu ''kredytowa'', skoro kredytu nią nie biorę. Czasem niedoinformowanym jest się przez własne niedopatrzenia - usłyszałam raz nazwę i powtarzałam pół życia.
Cytuj
Odpowiedź