• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czym różni sie karta debetowa od kredytowej

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
desperados

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2014 16:29
Faktycznie, wcześniej ani razu się nie zastanawiałem nad tą różnicą a jest ona znacząca. Zazwyczaj jednak mówiłem po prostu ''karta''. Ostatnio jednak dowiedziałem się, że gdy ktoś chce mieć kartę kredytową bank normalnie sprawdza zdolność kredytową, dopiero wtedy to do mnie dotarło. A za kartę kredytową się coś płaci dodatkowo, gdy nie korzysta się z kredytu?
Cytuj
VintageSkirt

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2014 19:55
ale jeśli karta debetowa to dlaczego nigdy nie mogę mieć konta na minusie? poza sytuacjami gdy na konie mam zero a zabierają mi obowiązkową opłatę właśnie za kartę. ten debet jest do włączenia jakoś przez bank czy go tak naprawdę nie ma?
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 9:55
no rzeczywiscie sporo osob ktore nie widzą rożnicy, moze nie tyle jest to spowodowane tym ze ona sa po prostu jakos mało obeznane - tylko nikt tego nie tłumaczy.. to tak troche jak z rozliczaniem podatku nikt nie wie jak to zrobic, ale jak juz raz przejdzie przez to sam bedzie robił bez problemu - brak edukacji tak mi sie wydaje :)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.7.2014 14:49
Tez mi sie wydaje, ze np. w reklamach owszem mowi się o jakichs tam kosztach, ale nikt nigdzie nie wyjaśni czym sie rozni jeden produkt od drugiego. Ludzie nie maja czasu, zeby sie ciagle czegos uczyc, w banku pani chce cos sprzedac a nie tlumaczyc.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 17:03
Karta debetowa to normalna karta, którą posiada chyba każdy. Kredytowa natomiast działa tak jak taki mini kredyt. Są na niej pieniądze, z których możesz skorzystać, a później je spłacasz. jest to dosyć złudne, bo jeżeli się ma gotówkę to się ją wydaje, przynajmniej tak jest u mnie:)
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 9:48
koralowamaja napisał
Karta debetowa to normalna karta, którą posiada chyba każdy. Kredytowa natomiast działa tak jak taki mini kredyt. Są na niej pieniądze, z których możesz skorzystać, a później je spłacasz. jest to dosyć złudne, bo jeżeli się ma gotówkę to się ją wydaje, przynajmniej tak jest u mnie:)
Karty kredytowe to temat rzeka, ale fakt trudno czasami sie powstrzymać, dlatego warto ustalić niski limit, zeby nie zbankrutowany :D
Cytuj
szaman

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2014 13:07
desperados napisał
Faktycznie, wcześniej ani razu się nie zastanawiałem nad tą różnicą a jest ona znacząca. Zazwyczaj jednak mówiłem po prostu ''karta''. Ostatnio jednak dowiedziałem się, że gdy ktoś chce mieć kartę kredytową bank normalnie sprawdza zdolność kredytową, dopiero wtedy to do mnie dotarło. A za kartę kredytową się coś płaci dodatkowo, gdy nie korzysta się z kredytu?


No chyba się płaci z tego co wiem. Normalnie na koncie też czasami się płaci za kartę debetową. Ja mam kartę tylko debetową i na kredytową póki co nie będę się decydował ze względu na to że nie jest mi potrzebna.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 15:29
szaman napisał
desperados napisał
Faktycznie, wcześniej ani razu się nie zastanawiałem nad tą różnicą a jest ona znacząca. Zazwyczaj jednak mówiłem po prostu ''karta''. Ostatnio jednak dowiedziałem się, że gdy ktoś chce mieć kartę kredytową bank normalnie sprawdza zdolność kredytową, dopiero wtedy to do mnie dotarło. A za kartę kredytową się coś płaci dodatkowo, gdy nie korzysta się z kredytu?


No chyba się płaci z tego co wiem. Normalnie na koncie też czasami się płaci za kartę debetową. Ja mam kartę tylko debetową i na kredytową póki co nie będę się decydował ze względu na to że nie jest mi potrzebna.
Wszystko zależy oczywiście od oferty, ale pamiętajmy, że zwykle ponosimy opłaty za wydanie karty, czy roczne opłaty za użytkowanie. Pamiętajmy też o wysokich prowizjach za wypłaty z bankomatów. Mogą się również pojawić inne opłaty. Proponuję przed podpisaniem umowy po prostu się z nią zapoznać:)
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 21:50
Dobrze jest jednak znać różnicę i zasady funkcjonowania kart. Niestety często się zdarzają profesjonalni doradcy klienta indywidualnego inaczej w żargonie bankowym młodszy kanciarz. Wciskają ludziom karty kredytowe na zasadach bardzo niekorzystnych. Ludzie nie wiedząc co biorą podpisują umowy. Wszystko wychodzi kiedy nasz właściciel nowej karty otrzymuje bilans do wyrównania po 30 dniach. Zaczyna sie wtedy lament a tak wystarczyło szczerzącemu sie panu oraz miłej, aż do bólu kości pani powiedzieć "NIE".
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 8:55
Jesli doradca nie powie Ci wszystkiego to przeciez nie zmusza Cie do podpisania, należy wszystko przeczytać przeanalizować i dopiero podpisywać jakieś zobowiązania.
Cytuj
Odpowiedź