• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jak podnieść swoja zdolność kredytową?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2016 0:32
Tomasz napisał
Dziękuję i na pewno skorzystam. Poproszę jednak o konkretną odpowiedź na moje pytanie. Czy do kredytu hipotecznego potrzebna jest historia zdolności kredytowej czy nie? Teraz to już w ogóle nie wiem.
przy kredycie hipotecznym nie, i całe szczęście bo trwało by to min. 6 msc zanim jakikolwiek skoring zacząłby się naliczać
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Tomasz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.4.2016 9:13
Pewnie zaraz po studiach będę miał staż. Wtedy mogę się starać też o kredyt hipoteczny?
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2016 9:27
Tomasz napisał
Dziękuję i na pewno skorzystam. Poproszę jednak o konkretną odpowiedź na moje pytanie. Czy do kredytu hipotecznego potrzebna jest historia zdolności kredytowej czy nie? Teraz to już w ogóle nie wiem.


Historia kredytowa jest jednym z elementów wpływających na decyzję analityka.
Jeśli jest zła, w sensie klient miał opóźnienia w spłacie rat powyżej 30 dni bardzo utrudnia uzyskanie kredytu.

Jesli jest bardzo dobra, przy niektórych drobnych produktach kredytowych, czy kredycie ratalnym w oparciu o tą historię możemy uzyskać kredyt bez dokumentowania dochodów - "na tzw. dowód osobisty".

Przy kredycie hipotecznym ma swoje znaczenie, kiedy argumenty za przyznaniem kredytu są słabe: np. krótki okres zatrudnienia, zdolność kredytowa na granicy, umowa na czas określony, minimalny wkład własny,

Jeśli z dokumentów wynika, że jest stabilny dochód, więcej niż jeden kredytobiorca, wysoki wkład wlasny i stabilne zatrudnienie w zawodzie uważanym za poszukiwane na rynku, brak histori nie bedzie stanowił żadnej przeszkody.

Nad historią kredytową powinny pracować osoby, u których występują problemy ze zdolnością kredytową z powodów leżących na rynku pracy. Wtedy wysoka wiarygodność jako rzetelnego kredytobiorcy może wzmonić nasze starania o przyznanie kredytu.
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 29.4.2016 9:29
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2016 10:05
Pytanie dotyczyło kredytu hipotecznego:

zła historia = źle
dobra historia = ok
brak historii nie ma znaczenia, jedynie jeden bank w takim przypadku nie udzieli kredytu
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2016 11:44
Tomasz napisał
Pewnie zaraz po studiach będę miał staż. Wtedy mogę się starać też o kredyt hipoteczny?


według mnie staż nie będzie traktowany jako stały dochód, przynajmniej nie słyszałem o banku który by zaakceptował staż...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2016 12:23
jeżeli dalsze zatrudnienie będzie w tej samej firmie co staż i na zaświadczeniu pracodawca zaliczy staż do okresu zatrudnienia to banki to uznają
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

1.5.2016 22:53
no tak ale po przejściu na umowę
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Tomasz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.5.2016 10:20
No to jak na razie w najbliższym czasie nici z zakupu mieszkania. Musze poczekać na umowę o pracę i dać sobie spokój podczas stażu. W tym czasie i tak zapewne nie oszczędzę nic, bo przecież na stażu marnie się zarabia. Jak długo muszę pracować na umowie, żeby dostać kredyt z banku? Chodzi mi o ten minimalny okres czasu pracy.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

2.5.2016 11:24
Minimum 3 miesiące, najlepiej 6.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Tomasz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.5.2016 21:59
Dziękuję wszystkim. Teraz przynajmniej wiem na czym stoję. Nie pozostaje mi nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i życzyć sobie dobrej pracy. ;)
Cytuj
Odpowiedź