• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ceny nieruchomości - warto wstrzymać się z kredytem?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kowalewowski

Niezarejestrowani

30.3.2016 14:46
Zen napisał
Czytam opracowania z których wynika, że ceny nieruchomości będą spadały. Przyczyny to: koniec MDM, konieczność posiadania wkładu własnego w wysokości min 15% a w 17 roku 20%. Czy te dwa czynniki przyczynią się do wyraźnego spadku cen nieruchomości?
Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć, więc tak na prawdę trzeba kupować nieruchomości, gdy nas na to stać. Z mojego punktu widzenia, to jest zawsze dobra inwestycja.
Cytuj
Rzepkowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 10:35
Kowalewowski napisał
Zen napisał
Czytam opracowania z których wynika, że ceny nieruchomości będą spadały. Przyczyny to: koniec MDM, konieczność posiadania wkładu własnego w wysokości min 15% a w 17 roku 20%. Czy te dwa czynniki przyczynią się do wyraźnego spadku cen nieruchomości?
Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć, więc tak na prawdę trzeba kupować nieruchomości, gdy nas na to stać. Z mojego punktu widzenia, to jest zawsze dobra inwestycja.
O ile nieruchomosc jest na prawde w dobrej lokalizacji itd. Jak kupisz jakąs "rozpadlinę" to raczej wkopiesz kase, niz zyskasz.
Cytuj
ankaba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 10:53
A kto kupuje rozpadline ? Zastanow się co komu sugerujesz.Każdy kupuje mieszkanie na jakie go stać i w dobrej dzielnicy .No chyba że jest niespelna rozumu to pcha się stratę przy zakupie nieruchomości.Druga sprawa ,jak sie kupuje jakiś dom do rozbiorki to w innym celu niz w zamieszkaniu w nim - ale to juz inna sprawa.
Cytuj
Rzepkowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 10:59
ankaba napisał
A kto kupuje rozpadline ? Zastanow się co komu sugerujesz.Każdy kupuje mieszkanie na jakie go stać i w dobrej dzielnicy .No chyba że jest niespelna rozumu to pcha się stratę przy zakupie nieruchomości.Druga sprawa ,jak sie kupuje jakiś dom do rozbiorki to w innym celu niz w zamieszkaniu w nim - ale to juz inna sprawa.
Napisałam generalizując, a nie żeby kogoś obrazić :)
Cytuj
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 14:29
Czynniki które przemawiają za spadkiem cen to:
- starzejące się społeczeństwo - a więc coraz większa ilość wolnych mieszkań na rynku wtórnym;
- dodatkowe wymagania dla osób chcących kupić nieruchomość na kredyt (w 2017 roku trzeba będzie mieć 20% wkładu własnego);
- wygaszanie MdM;
Czynniki sprzyjające utrzymaniu się lub podwyższeniu cen nieruchomości to:
- większa wygoda polaków. Wciąż daleko nam do standardów europejskich jeżeli chodzi o ilość m kw przypadających na 1 obywatela. Będziemy równać do średniej.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 16:39
grzes33 napisał
A proszę powiedzieć, czy obecnie bardziej się opłąca wziąć kredtz ratą równą czy malejącą? Skoro raty są niższe...


To zależy od zdolności kredytowej, możliwości finansowych kredytobiorcy itp...
99% klientów wybiera raty równe jedni z przymusu a część z wyboru
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Mareczkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.4.2016 11:19
Robert Sierant napisał
grzes33 napisał
A proszę powiedzieć, czy obecnie bardziej się opłąca wziąć kredtz ratą równą czy malejącą? Skoro raty są niższe...


To zależy od zdolności kredytowej, możliwości finansowych kredytobiorcy itp...
99% klientów wybiera raty równe jedni z przymusu a część z wyboru
Znaczy, ze jak ktos ma zdolnosc to lepiej brac malejące?
Cytuj
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.4.2016 17:16
A ja dziś przeczytałam artykuł ,w którym eksperci stwierdzili ,że to nie będzie miało wpływu na cenę nieruchomości.Był chyba na onecie.Tylko teraz jedno pytanie?- Czy wierzyć takim prognozom?Fakt faktem stopy procentowe na dziś są niskie ,Mdm jest dalej ,zapowiedzi były ,ze będzie coś innego na jego miejsce.Kto ma pieniądze ,nie będzie czekał na żadne zniżki w cenie metra 2.
Cytuj
anna m

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.4.2016 21:19
A ja przeczytałam dzisiaj na interii coś wręcz odwrotnego. .I komu wierzyć ?Ja wiem jedno ,jeżeli ma się gotówkę albo wkład własny i zdolność kredytową to się mieszkanie kupuje i nie czeka na to ,że ceny spadają i spadać będą . Bo na co czekać ? To tak jakby ktoś kto chce wziąć kredyt czekał na lepsze dni dla kredytów.Czekaj tatka latka . ;)
Cytuj
Karolek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 14:35
anna m napisał
A ja przeczytałam dzisiaj na interii coś wręcz odwrotnego. .I komu wierzyć ?Ja wiem jedno ,jeżeli ma się gotówkę albo wkład własny i zdolność kredytową to się mieszkanie kupuje i nie czeka na to ,że ceny spadają i spadać będą . Bo na co czekać ? To tak jakby ktoś kto chce wziąć kredyt czekał na lepsze dni dla kredytów.Czekaj tatka latka . ;)
Prawda jest taka, że nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, wiec w zaleznosci od danych branych pod uwagę dostaniesz inny scenariusz.
Cytuj
Odpowiedź