• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ceny nieruchomości - warto wstrzymać się z kredytem?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kawulka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.4.2016 10:21
anna m napisał
A ja przeczytałam dzisiaj na interii coś wręcz odwrotnego. .I komu wierzyć ?Ja wiem jedno ,jeżeli ma się gotówkę albo wkład własny i zdolność kredytową to się mieszkanie kupuje i nie czeka na to ,że ceny spadają i spadać będą . Bo na co czekać ? To tak jakby ktoś kto chce wziąć kredyt czekał na lepsze dni dla kredytów.Czekaj tatka latka . ;)
Jak bierzesz kreydt na 20-30 lat to obecna sytuacja na rynku ma niewielkie znaczenie i tak.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

11.4.2016 12:41
Witam serdecznie,

Większość artykułów skupia się na krótkim terminie, który dla rynku nieruchomości można określić na ok. 2-5 lat. Analiz nt. średniego horyzontu, tj. ok 5-10 lat, prawie nie ma. W długim horyzoncie natomiast ceny będą wyższe i to jest pewnik.

Za pomocą prostego porównania możemy określić mniej więcej czekający nas trend. W Polsce za średnią płacę można kupić średnio 0,5 m2 mieszkania, a w Europie 2 m2. Oznacza to, że w przypadku wzrostu naszych płac o 100% ceny nieruchomości mogą spaść o 30% i nie będzie w tym nic zadziwiającego.

Rynek dostosowuje się do tych warunków poprzez zmniejszającą się powierzchnię sprzedawanych mieszkań. Utrzymuje się zatem presja na obniżkę cen jednostkowych za mieszkanie, a do tego wysokie marże deweloperów będą powodowały dodatkową presję na spadek cen. Wnioski są z tego takie, że przez następne 15 lat ceny nieruchomości nie pobiją maksimów cenowych za m2.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki

ps. zapraszam do zapoznania się z propozycjami inwestycji na forum o lokatach
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź