• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Sprzedanie mieszkania z kredytem

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kaziorek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 0:33
fajnie że jest taka możliwość. Ja również należałem do grona ludzi które były świecie przekonane ze jak już kupujemy mieszkanie ne kredyt hipoteczny nie mamy szans sprzedania go zanim nie spłacimy całości. Ale dobrze że poszło wszystko do przodu i nam to umożliwili
Cytuj
Julia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 12:52
Bardzo często w sieci spotykam się z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkania z kredytem. Swoją drogą jeszcze częściej o sprzedaży domu z obciążoną hipoteką bez wiedzy kupującego. Ale są osoby, które kupują takie mieszkania, z tego co się orientuję wśród moich znajomych ktoś nie miał szansy na kredyt hipoteczny z banku i chciał zakupić właśnie takie niespłacone mieszkanie. Nie wiem jak to się w końcu skończyło, ale sprzedaż takie mieszkanie można na pewno.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 12:10
Na 100% nie wiem ale nie wydaje mi się, że ktoś chętnie kupi mieszkanie z kredytem hipotecznym. Raczej będziesz musiał go spłacić zanim zdecydujesz się go wystawić na sprzedaż.
Cytuj
baryła87

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 12:34
no może być problem ze sprzedażą takiego mieszkania ale jeśli Cię nie będzie, a nikt mieszkania nie będzie chciał kupić, możesz je wynająć i spłacać raty kredytu z pieniędzy z wynajmu. A może po spłacie stwierdzisz że to też jest dobry sposób na dodatkowy zarobek i nie będziesz chciał go sprzedać.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.7.2014 14:20
marylkakor napisał
Na 100% nie wiem ale nie wydaje mi się, że ktoś chętnie kupi mieszkanie z kredytem hipotecznym. Raczej będziesz musiał go spłacić zanim zdecydujesz się go wystawić na sprzedaż.
Moze ktos i zechce, ale na pewno trzeba będzie obniżyć cenę. Inaczej nie ma raczej szans.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 10:38
marylkakor napisał
Na 100% nie wiem ale nie wydaje mi się, że ktoś chętnie kupi mieszkanie z kredytem hipotecznym. Raczej będziesz musiał go spłacić zanim zdecydujesz się go wystawić na sprzedaż.

Sprzedaż mieszkania obciążonego kredytem nie stanowi najmniejszego problemu. Sam przeprocesowałem co najmniej kilkanaście transakcji, gdy mój klient nabywał mieszkanie z hipoteką. W takim przypadku kupujący przede wszystkim spłaca kredyt hipoteczny - wpłata powinna być dokonana bezpośrednio na rachunek techniczny, aby sprzedający nie miał dostępu do tych środków. Jeśli coś zostanie z ceny transakcyjnej, to pozostałe środki przekazywane są sprzedającemu. W przypadku, gdyby cena transakcyjna była niższa niż kwota kredytu do spłaty, to sprzedający musi pokryć różnicę z własnych środków.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 17:31
baryła87 napisał
no może być problem ze sprzedażą takiego mieszkania ale jeśli Cię nie będzie, a nikt mieszkania nie będzie chciał kupić, możesz je wynająć i spłacać raty kredytu z pieniędzy z wynajmu. A może po spłacie stwierdzisz że to też jest dobry sposób na dodatkowy zarobek i nie będziesz chciał go sprzedać.


No to jest dobry pomysł. Bo w dzisiejszych czasach gdzie każdy drży o posadę kupowanie mieszkania, które jeszcze nie jest spłacone może być ryzykowne. Ale zapewne jest taka możliwość i być może my tu dywagujemy a ty mieszkanie masz dawno sprzedane;)
Cytuj
Odpowiedź