• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Sprzedanie mieszkania z kredytem

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
MateuszO

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 20:58
Kilka ładnych lat do tyłu kupiłem mieszkanie na kredyt hipoteczny. W obecnej chwili wynikły takie sytuacje że postanowiłem że wyjadę z kraju i raczej tu szybko nie wrócę. Wiec mieszkanie nie jest mi potrzebne, teraz moje pytanie czy zanim sprzedam mieszkanie muszę spłacać ten kredyt czy moge sprzedać je razem z tym kredytem?
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 14:36
Ja na rynku nieruchomości nie orientuje się zbytnio ale raczej mieszkania z kredytem nie sprzedasz. A po za tym kto chciałbym kupić mieszkanie z kredytem chyba ludzie bardziej uciekają od takich miejsc no i bank by raczej na to nie poszedł bo musiał byś też sprzedać kredyt a to nie możliwe.
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 17:39
Raczej zapomnij o tym że sprzedasz mieszkanie z kredytem. Bedziesz musiał je do końca spłacić i dopiero wtedy bedziesz mógł starać się o sprzedaż. Moze jak pojedziesz na granice to łatwiej bedzie Ci tutaj spłacać ten kredyt bo tam zarobki większe i w ogóle.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 9:42
I tutaj mam dobrą wiadomość. Owszem jest możliwość sprzedaży mieszkania wraz z kredytem. Na początku musimy dowiedzieć się od banku jak wygląda na dana chwile kwota zadłużenia. Następnie dowiedzmy się (jeśli nie jesteśmy pewni) jak wygląda kwestia wcześniejszej spłaty czyli ile nas ona wyniesie. W banku powinniśmy otrzymać dokument, w którym znajda się takie informacje jak: wysokość kwoty zadłużenia z odsetkami, prowizjami i opłatami, zgoda banku na spłatę wierzytelności itp. Dalsze kroki zależne będą już od tego czy nieruchomość będzie będzie finansowana za gotówkę czy również kredytowana. Jeśli nabywca zapłaci gotówką to na podstawie umowy przedwstępnej sporządzonej u notariusza, bank otrzyma środki.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
wiktor111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 7:12
Rzeczywiście istnieje możliwość sprzedaży mieszkania z kredytem. Moja znajoma kiedyś chciała sprzedać dom którego hipoteka była obciążona na 200 tysięcy i ugadała się z klientem, że jak otrzyma od niego pieniądze to od razu spłaci ten kredyt. Po spłacie i tak zostało jej sporo kasy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.6.2014 10:02
To jest standardowa procedura, hipoteki czesto sie bierze na 20-30 lat. Gdyby jakaś sytuacja zyciowa w tym czasie wypadla to przecież człowiek musi mieszkania jakoś sie pozbyć.
Cytuj
Kajkaku

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 23:25
A ja byłam świecie przekonana że jak sie weźmie taki kredyt hipoteczny i kupi dom albo mieszkanie to nie ma możliwości sprzedania go dopóki nie spłaciły całości albo praktycznie wszystkiego. Fajnie że jednak jest taka możliwość.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

25.6.2014 8:57
Jasne, ze to fajna opcja. Duzo ulatiwa. Czlowiek pewnie i tak troche traci, ale zyskuje swiety spokoj.
Cytuj
selena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:38
Fajnie, że mimo kredytu hipotecznego można sprzedać dom czy mieszkanie. Niektórym ludziom na pewno ułatwi to życie, w końcu nigdy nie wiadomo co może się stać. Ja nie mam kredytu hipotecznego ale chciałabym kiedyś wybudować dom i raczej ten kredyt mnie nie ominie. Fajnie wiedzieć, że w razie problemów będę mogła sprzedać dom i żyć dalej w spokoju.
Cytuj
Malwinka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:47
To ja też wychodziłam z założenie że jak już sie weźmie kredyt na mieszkanie to żyje sie z nim do końca. Od zawsze tak było że można było sprzedać mieszkanie razem z kredytem?Bo mnie sie wydaje że kiedyś było tak ze trzeba było wszystko spłacić zanim coś sie sprzedało.
Cytuj
Odpowiedź