• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Przelew za granice

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.6.2014 15:22
Czy gdy robie przelew dla siostrzenicy za granicę na jej konto w banku niemieckim to koszty ponosze tylko ja czy ona tez?
Cytuj
Papatka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 19:25
koszt poniesiesz chyba tylko Ty ale orientujesz sie w tym jak wysokie sa takie opłaty? Nie lepiej byś zrobiła jak wyslałabyś pieniądze przez WU? Tam chyba nie ma jakis wielkich opłat za wysyłanie pieniedzy po za tym przewalutowanie jest bardziej korzystne niz w banku. Przemyśl gdzie Ci sie bedzie bardziej opłacać.
Cytuj
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 11:47
Jak tak czytam to widzę, ze i z bankomatów można w obcej walucie wypłacać, wiec te wszystkie przelewy muszą byc teraz na uproszczonych zasadach, bez straty pieniędzy.
Cytuj
Olcia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 17:36
A nie lepiej jak przelejesz jej pieniądze przez WU ? wydaje mi sie że te opłaty w bankach są dużo większe niż przy takim wysyłaniu pieniędzy, po za tym tak nie będzie musiała tyle czasu czekać co przy normalnym przelewie bankowym.
Cytuj
rebellious

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 17:54
Gdy ojciec wysyłał mi pieniądze z zagranicy z niemieckiego banku na moje konto w ING to dostałam na konto wszystko co mi wysłał, chociaż przypuszczam że zarobili kilka groszy na przeliczeniu waluty. Ale wydaje mi się, że koszt takiego przelewu ponosi wyłącznie osoba wysyłająca o ile w ogóle jakiś koszt ponosi. Nie tak jak w przypadku międzynarodowych rozmów..
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.7.2014 9:11
rebellious napisał
Gdy ojciec wysyłał mi pieniądze z zagranicy z niemieckiego banku na moje konto w ING to dostałam na konto wszystko co mi wysłał, chociaż przypuszczam że zarobili kilka groszy na przeliczeniu waluty. Ale wydaje mi się, że koszt takiego przelewu ponosi wyłącznie osoba wysyłająca o ile w ogóle jakiś koszt ponosi. Nie tak jak w przypadku międzynarodowych rozmów..
Teraz i rozmowy sa tansze dzieki obnizkom roamingów. Nie beda juz mogli operatorzy zdzierac.
Cytuj
lara-cr0ft

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 20:53
to już by była przesada, żeby osoba której się pieniądze przelewa ponosiła opłaty za to. wystarczy, że pewnie naliczają sobie za ewentualną zmianę waluty. ale w sumie tato wysyłał mi pieniądze z Niemiec, to nawet nie wiedziałam że on jakąś opłatę ponosi za taki przelew...
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 12:11
Chyba tylko Ty, ale nie jestem pewna. Może zamiast zwykłego przelewu przerzucicie się na PAYPAL? Tam za darmo możesz zrobić przelew za granicę.
Cytuj
baryła87

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 12:13
Ja się nie orientuję we wszystkich opłatach jakie pobiera mi bank, a przy zakładaniu konta raczej nie zwracałem uwagi na opłaty za przelew zagraniczny, bo zwyczajnie nie są, nie były i raczej nie będą mi potrzebne. Jednak jeśli takie w ogóle istnieją to raczej tylko osoba dająca zlecenie przelewu je ponosi.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 16:48
Tak sobie myślę, że przecież możesz zadzwonić do banku i zapytać jak sprawa się ma. Jeżeli bank ma kompetentnych pracowników to z pewnością CI pomogą i powiedzą kto poniesie koszty i jak wysokie one będą
Cytuj
Odpowiedź