• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy rozdzielność majątkowa przeszkadza w kredytach?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Irena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2016 11:33
JarekKotowicz napisał
Małżeństwo powinno brac kredyty razem i spłacać je razem, po to sa małżeństwem.


Absolutnie nie zgadzam się z panem.
Małżeństwa nie bierze się z pobudek ekonomicznych, a przynajmniej nie powinno się go brać z tego powodu.
Co wspólnego ma miłość z kredytem?
Może w dzisiejszych czasach nieco odeszliśmy od tradycyjnych schematów i wiele osób nie pamięta już, co jest ważne w małżeństwie, ale na pewno nie jest to wspólne spłacanie kredytów.
Owszem, wspieranie się jak najbardziej.
Poza tym każdy ma chyba własny pogląd na tę kwestię i ciężko decydować, czy któryś jest właściwszy.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.1.2016 12:17
Skupiając się tylko na kwestiach ekonomicznych (miłość, uczucia to nie są parametry analizowane przez banki) dla banku oczywiście lepiej jest jak małżonkowie mają wspólnotę majątkową i solidarnie odpowiadają za kredyt.

Są jednak sytuacja, gdy nie chcą lub takie rozwiązanie nie jest możliwe i również mają szansę na kredyt.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2016 10:14
Rozdzielność majątkowa może mieć wpływ na zdolność kredytową, w przypadku kredytu hipotecznego ale nie musi. Wszystko zależy od procedury konkretnego banku. W jednym banku Państwa koszty utrzymania zostaną obliczone jak dla jednego wspólnego gospodarstwa domowego, w innym jak dla dwóch. Dlatego trzeba będzie odwiedzić kilka nich i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Oczywiście przy założeniu że oboje Państwo ubiegacie się o kredyt.
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 16.1.2016 10:16
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Zapola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 8:05
Piotr Ożarowski napisał
Rozdzielność majątkowa może mieć wpływ na zdolność kredytową, w przypadku kredytu hipotecznego ale nie musi. Wszystko zależy od procedury konkretnego banku. W jednym banku Państwa koszty utrzymania zostaną obliczone jak dla jednego wspólnego gospodarstwa domowego, w innym jak dla dwóch. Dlatego trzeba będzie odwiedzić kilka nich i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Oczywiście przy założeniu że oboje Państwo ubiegacie się o kredyt.


W jakich bankach nie zwracają uwagi na rozdzielność majątkową?
Myślałam, że mając coś takiego nie można występować jako jedno gospodarstwo domowe i po to właśnie się to robi.
Oczywiście wzięcie wspólnego kredytu powinno być możliwe, ale na takich samych zasadach jak dla dwójki niespokrewnionych i niespowinowaconych osób.
Dziwi mnie to, że część banków nie spogląda na powyższy problem w ten sam sposób.
Ja gdy brałam z mężem kredyt nie miałam jeszcze intercyzy, więc wszystko przebiegało normalnym trybem.
Ale teraz, gdy już ją mamy myślałam, że byłoby trochę inaczej.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 9:21
Przy rozdzielności majątkowej można występować o kredyt razem lub osobno. Wszystko zależy od konkretnego przypadku i banki, który ma udzielić kredytu.

Każdy bank ma możliwość, aby dowolnie opracowywać swoje procedury kredytowe oczywiście w granicach obowiązujących przepisów.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 9:41
Zapola napisał


W jakich bankach nie zwracają uwagi na rozdzielność majątkową?
Myślałam, że mając coś takiego nie można występować jako jedno gospodarstwo domowe i po to właśnie się to robi.

Twierdzenie, że banki nie zwracają uwagi na rozdzielczość majątkową jest nieuprawnione. Chodziło mi o to że niektóre banki w swoich procedurach dopuszczają możliwość oświadczenia dwóch osób wspólnie ubiegających się o kredyt, że prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Skutkuje to naliczeniem niższych kosztów utrzymania. Jakiś czas temu szukałem kredytu, dla osób żyjącym w związku nieformalnym i poszukiwałem informacji na ten temat. Większość banków dla osób posiadających rozdzielność majątkową lub nie bedących małżeństwem przyjmie, że prowadzą oni dwa odrębne gospodarstwa domowe i odpowiednio policzy koszty. Nie chcę wymieniać listy banków, bo mogę mieć nieaktualne informacje. Moż ktoś z kolegów będzie na bieżąco.
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 9:46
Jest trochę inaczej. Otóż jedynie w niektórych (wyjątki) bankach osoby, które nie są małżeństwem będą traktowane jako prowadzące 2 gosp. domowe. Można mieć również intercyzę i prowadzić 1 gosp. domowe - liczy się oświadczenie klientów.
Większość ma zdrowe podejście do tematu i związki partnerskie traktuje nie gorzej niż małżeństwa.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź