• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co zrobic z wpisami w BIKu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mikołaj FidzińskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 23 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 13:26
Jeśli zwłoka w spłacie zobowiązania przekracza 60 dni (i upłynęło ponad 30 dni od poinformowania dłużnika przez bank/SKOK o zamiarze przetwarzania danych klienta bez jego zgody), to dane w BIK są przechowywane przez 5 lat i nic z tym nie można zrobić.
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 9:31
Przez 5 lat? To znaczy że przez najbliższe 5 lat nie mam najmniejszej szansy na kredyt? Ja zwlekałam ze spłatą kredytu 85 dni... Czy istnieje możliwość poproszenia banku by wyczyścił moje dane w BIK? Bardzo potrzebuję pożyczki a nie chcę pakować się w chwilówki inne różne pozabankowe pożyczki:?
Cytuj
Andrzej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 10:39
Masz racje nie pakuj się w chwilówki bo z długu nigdy nie wyjdziesz .Z tego co słyszałem to BIK można wyczyścić .Wystarczy udać się do banku w którym brałeś kredyt i złożyć stosowny wniosek .Myślę że z tym nie będzie problemu ,bo przecież na 5 lat każdy by miał drogę zamkniętą do kredytu.
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 11:18
Ta BIK to cały spis naszych płatności terminowych i nieterminowych .Ale gdy spłaciłaś już kredyt mimo że chwilowo miałaś problemy to idź to banku i poproś o wyczyszczenie w BIK .Myślę że do Twojej prośby bank się przychyli i będziesz miała czyste konto ,wtedy bez problemu zaciągniesz kolejny kredyt .
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 13:13
Jolka20 napisał
Ta BIK to cały spis naszych płatności terminowych i nieterminowych .Ale gdy spłaciłaś już kredyt mimo że chwilowo miałaś problemy to idź to banku i poproś o wyczyszczenie w BIK .Myślę że do Twojej prośby bank się przychyli i będziesz miała czyste konto ,wtedy bez problemu zaciągniesz kolejny kredyt .
Ma Pani racje, tak jak kiedys pisalismy, jezeli naleznosci zostały uregulowane nalezy udac sie do banku i poprosic o "wykreslenie wpisów". Informacje w BIK zostana zaktualizowane.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
AlicjaZyZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 20:46
Tak chwilówki nie rozwiążą problemu tylko nas pogrążą w ogromne długi .Nie myśl że masz czekać 5 lat na wykreślenie BIK .Jak widzisz nawet ekspert pisze że wszystko można wyczyścić ,więc głowa do góry i do banku .Jak z nimi porozmawiasz to na pewno ci pomogą .
Cytuj
koralka22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 22:34
w życiu nie pomyślałam bym, że dane w BIK są przechowywane aż 5 lat. To bardzo zmniejsza szanse na otrzymanie kolejnego kredytu. teraz wiadomo dlaczego ludzie tak chodzą do tych wszystkich parabanków.
Cytuj
nani08

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 5:59
Miałem kiedyś problemy ze spłaceniem kredytu i trafiłem do BIK. Jednak gdy udało mi się spłacić należność do końca poprosiłem bank o usunięcie mnie z BIK. Nie było z tym problemów. Niedawno wziąłem kolejny kredyt. Najważniejsze to nie pakować się w chwilówki i pożyczki z parabanków bo odsetki mogą wykończyć:)
Cytuj
Marysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 22:20
Moja znajoma była w podobnej sytuacji ,jak jej się noga podwinęła i przestała spłacać w terminie też trafiła do BIK .Ale jak tylko udało jej się spłacić to poszła do banku złożyła odpowiedni wniosek ,przynajmniej take wymogi mieli w banku spółdzielczym i w krótkim czasie jej kartoteka w BIK została oczyszczona .
Cytuj
dzejkop

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 13:48
To chyba trafiła na bardzo ugodowych ludzi. Bo mój znajomy przez niespłacanie rat trafił do BIK to widniał tam równiutkie 5 lat. I nie pomogło mu pisanie wniosków i próśb, był załatwiony tak że żaden bank mimo tego że jego zarobki były wysokie nie chciał udzielić mu kredytu.
Cytuj
Odpowiedź