• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Lepiej wziąć kredyt czy chwilówkę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
wiktorr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 13:09
Witam, mam taki problem, bo chciałbym pożyczyć 1500 złotych na miesiąc (do pierwszej wypłaty) i właśnie nie wiem, czy lepiej pytać w banku czy w firmie pożyczkowej. jak myślicie? Pracuję od miesiąca na umowę o pracę na okres próbny 3 miesiące, wcześniej pracowałem w innej firmie na umowę zlecenie. W ogóle jakiś bank da mi taki kredyt? Nie mam żadnych zobowiązań, bo mieszkam z rodzicami. Wziąłbym chwilówkę, ale słyszałem, ze są z tym problemy. I już sam nie wiem, co robić.
Cytuj
Jacek

Niezarejestrowani

28.10.2015 13:38
Na tym forum kazdy Ci powie, ze kredyt (i będą mieć racje:)) Na taką niską kwotę powinieneś spokojnie dostać.
Cytuj
wiktorr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 15:43
Jacek napisał
Na tym forum kazdy Ci powie, ze kredyt (i będą mieć racje:)) Na taką niską kwotę powinieneś spokojnie dostać.


Myśli pan? A jak to jest w banku, jeśli spłacę całość wcześniej (za miesiąc) to zwrócą mi większość odsetek i te prowizje? Czy ciągle będzie tak, że muszę oddać o wiele więcej niż pożyczyłem?
Pytam, bo jak kiedyś wziąłem kredyt, to musiałem prawie 1000 złotych więcej oddać, wiadomo, odsetki, ale za to moja mama ciągle bierze kredyty i jej zawsze coś zwracają, jak szybciej spłacą.
Cytuj
Bartek_Finanse

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 248 razy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 16:59
Witam,
po pierwsze jeśli zmienił Pan pracodawcę to musi przepracować minimum 3 miesiące, to jest absolutne minimum. Ciągłość zatrudnienia można by było zrobić, gdyby przeszedł Pan na nową umowę w tej samej firmie.

Dodatkowo w odpowiedzi na Pana pytania i zwrot odsetek.

Nie ma czegoś takiego - Pan w momencie spłaty kredytu oddaje sam kapitał a nie ratę x okres kredytowania.

Zwrócić Bank może Panu jedynie ubezpieczenie za niewykorzystany okres, o ile takie było i pobrali składkę z góry za cały okres kredytowania.

Pozdrawiam
Cytuj
Pozdrawiam
Bartłomiej Mandziej
b.mandziej@f24.pl
535-091-917
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 21:41
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby kredyt, ale biorąc pod uwagę, że jest to umowa na okres próbny, nie sądzę, aby któryś z banków udzielił finansowania. Można wziąć chwilówkę z jednej z firm, która pierwszą daje gratis. Np. VIVUS, dostaniesz 1500 i po miesiącu spłacasz tylko tyle ile pożyczyłeś.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
NannaA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 8:25
Oczywiście, jeśli masz pewność, że za miesiąc wszystko oddasz i nie będzie opóźnień to chwilówka jest lepszym wyjściem, tym bardziej, że jak pisze pan Stanisław, możesz dostać pierwszą za darmo.
Oznacza to, że nie ma żadnych odsetek, prowizji ani innych opłat.
Musisz jednak pamiętać, że jeśli choć trochę spóźnisz się ze spłatą, to dostaniesz karę i to dość wysoką.
Wie ktoś, ile to jest w Vivusie?
No w banku byś takiej kary nie dostał, ale wszystko ma swoje plusy i minusy.
Cytuj
Włodek

Niezarejestrowani

29.10.2015 9:31
Zależy ile pożyczasz itd. Wejdź sobie na ich stronę, tam masz taki suwak i zobaczysz. To nie są małe kwoty, bo np. pożyczając 500 zł na 30 dni, przedłużając o dni płacisz - 53.9zł, 14 dni: 69.3zł,a 30 dni:104.5zł. Przy wyższych kwotach będzie to oczywiście jeszcze więcej.
Cytuj
KamilCe

Niezarejestrowani

29.10.2015 9:46
Najgorzej, że to wszystko trafia do BIK-u, i przez to można nie dostać kredytu w banku. Oczywiście spłaty za opóźnienia tez są bardzo wysokie, ale z tym się trzeba liczyć i zaplanować dobrze spłatę.
Cytuj
IrenaG

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 11:36
Stanisław Bińkiewicz napisał
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby kredyt, ale biorąc pod uwagę, że jest to umowa na okres próbny, nie sądzę, aby któryś z banków udzielił finansowania. Można wziąć chwilówkę z jednej z firm, która pierwszą daje gratis. Np. VIVUS, dostaniesz 1500 i po miesiącu spłacasz tylko tyle ile pożyczyłeś.
O ile bedziesz w stanie to spłacac w terminie. A czy nie lepiej brac pożyczki społecznościowe? teraz tego pełno w internecie...
Cytuj
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 12:00
IrenaG napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby kredyt, ale biorąc pod uwagę, że jest to umowa na okres próbny, nie sądzę, aby któryś z banków udzielił finansowania. Można wziąć chwilówkę z jednej z firm, która pierwszą daje gratis. Np. VIVUS, dostaniesz 1500 i po miesiącu spłacasz tylko tyle ile pożyczyłeś.
O ile bedziesz w stanie to spłacac w terminie. A czy nie lepiej brac pożyczki społecznościowe? teraz tego pełno w internecie...


Trzeba po prostu poszukać ofert i sobie porównać. Jeśli autor jest pewien, że spłaci w terminie to chyba najlepiej wziąć chwilówkę, która jest bezpłatna, a wiadomo, że jest kilka takich. Wtedy będzie najtaniej, bo za darmo. W innym przypadku lepszy jest kredyt, bo będzie tańszy od standardowej chwilówki.
Ale tu nie wiadomo, czy autor ma zdolność, jak piszą eksperci.
A te pożyczki społecznościowe to chyba dość nowy wynalazek? Ja przynajmniej niewiele o nich wiem. Są drogie czy raczej tanie? Jak tam liczą zdolność?
Cytuj
Odpowiedź