• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

czy dostanę kredyt hipoteczny w Deutsche banku?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
KacperL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 8:04
Słyszałem, że w Deutsche banku jest najtańszy kredyt hipoteczny, z RRSO na poziomie 3,15%.
Chciałbym się dowiedzieć, czy mam na niego szansę, bo pracuję co prawda już 3 lata, ale na umowie zlecenie jako ph. Moje zarobki to 2200 złotych podstawy netto + premia, najczęściej 1000-1500 złotych. Obecną umowę mam podpisaną na rok do przodu, ale potem podpiszę kolejną, po prostu w firmie jest taka polityka.
Moja żona pracuje na umowie o pracę na pół etatu w sklepie i zarabia 1200 złotych netto, ale obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim, bo dwa miesiące temu urodził się nasz pierwszy syn.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 9:35
RRSO przy kredycie hipotecznym nie jest miarodajnym parametrem. Jest ono tak na prawdę niepoliczalne.
Jaka kwota kredytu Was interesuje?
Czy macie jakieś obciążenia?
Jaki macie wkład własny?
Jaki rodzaj nieruchomości macie zamiar kupić i jaki jest jej metraż?
Czy macie samochód?
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
KacperL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 9:55
Tak, mamy samochód. Chcemy kupić mieszkanie dwupokojowe, m-3 za 250 tysięcy o wielkości 68 mkw. Wymagany wkład 10% mamy odłożony. Obciążenia to bieżące rachunki, czyli czynsz, prąd, woda, łącznie jakieś 1000 złotych miesięcznie mniej więcej.
Na co w takim razie patrzeć w przypadku kredytu hipotecznego, skoro nie na RRSO?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 10:24
DB na pewno nie będzie najlepszym rozwiązaniem w Waszym przypadku.
Jaka jest forma własności nieruchomości? Jest to rynek pierwotny czy wtórny?
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
KacperL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 16:41
To mieszkanie z drugiej ręki, własnościowe, do tego bezczynszowe. Taki nowszy blok, chyba z 2005 roku, dokładnie nie pamiętam w tym momencie.
Myślałem, że im niższe RRSO tym lepszy kredyt i w ten sposób szukałem ofert.
A ten samochód to co miał do rzeczy?
Wypowiedź została zmieniona przez: KacperL 6.8.2015 16:42
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 17:13
Część banków (m.in. właśnie DB) uwzględnia koszt utrzymania samochodu w zdolności kredytowej.
DB dla różnych kwot kredytów i różnych przedziałów LTV ma różne oferty. W Waszym przypadku ta oferta będzie średnia. O najniższym RRSO w DB dowiedzieliście się zapewne z jakiegoś magicznego rankingu. Niestety nie są one w stanie uwzględnić wszystkich zmiennych. W dodatku robione są one zwykle na czyjeś zlecenie i firmie wykonującej ranking zależy, aby zleceniodawca znalazł się jak najwyżej. W tym celu dobiera się parametry w odpowiedni sposób. W Waszej sytuacji celowałbym w mBank i Eurobank.
mBank:
- marża 1,6%
- prowizja 2% (do negocjacji - zwykle 0%)
- rata 983zł/30lat
Wymagane jest ubezpieczenie PBS. Składka za pierwsze 2 lata 1,4%, w kolejnych doliczane 4% do raty.

Eurobank:
- marża 1,36%
- prowizja 2%
- rata 962zł/30lat
Wymagane konto z wpływem wynagrodzenia od osoby z wyższym dochodem, karta kredytowa, ubezpieczenie na życie. Koszt ubezpieczenia wynosi 0,3% od salda zadłużenia rocznie. Kartę kredytową należy utrzymać przez min. 5 lat i dokonywać nią min. 1 transakcji miesięcznie. W ramach ubezpieczenia niskiego wkładu marża zostanie podniesiona o 0,15p.p. do momentu uzyskania LTV na poziomie 80%. Spowoduje to wzrost raty o ok. 16zł.
Oferta w tym kształcie dostępna jest wyłącznie u jednego pośrednika. W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu. Chętnie pomogę w przeprocesowaniu wniosków.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
KacperL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 7:15
Dziękuję za zestawienie. Dziwi mnie tylko ta karta kredytowa. To powszechna praktyka w bankach?
Nigdy nie słyszałem o tym, żeby była ona niezbędna do otrzymania kredytu.
Ale nieważne, czy wystarczy ją po prostu mieć i możemy jej nie używać, czy też musielibyśmy aktywnie z niej korzystać?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 8:30
W mBanku karta kredytowa nie jest wymagana. W przypadku Eurobanku istnieje możliwość rezygnacji z karty kredytowej, jednak wiąże się to z podwyższeniem marży o 0,1p.p. Kartę kredytową należy mieć przez min. 5 lat i dokonywać minimum 1 transakcji miesięcznie.
Konto występuje wśród wymogów bankowych praktycznie zawsze. Jeśli chodzi o kartę kredytową, to mniej więcej 50% banków wymaga jej posiadania.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
jacekpacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 9:21
Zobowiązanie do posiadania karty przez 5 lat to chyba lekkie przegięcie.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 10:46
jacekpacek napisał
Zobowiązanie do posiadania karty przez 5 lat to chyba lekkie przegięcie.

Czemu? To wcale nie jest taki straszny wymóg. Koszt utrzymania karty kredytowej to bodajże 90zł/rok, przy czym łatwo uzyskać zwolnienie z tej opłaty. Korzystanie z kk może być bezodsetkowe, jeśli tylko będziemy trzymali się terminów jej spłaty. Uwierzcie - to jeden z łatwiejszych do spełnienia warunków stawianych przez banki. Znacznie bardziej wymagającym warunkiem jest np. PSO w Deutsche Banku (który de facto również wymaga karty kredytowej przez okres 5 lat).
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź