• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy skoki to parabanki?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 13:15
pokrzywkaaa napisał
Renata Grochowska napisał
SKOKi sprawdzają naszą historię w BIK. Najważniejsze to nie mylić SKOKów z parabankami. Największa różnicą polega na tym, że w przeciwieństwie do parabanków, Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, podlegają nadzorowi Kasy Krajowej oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Proponuje, wiec w pierwszej kolejności udać się do SKOKu i tam sprawdzić zdolność kredytową. Jeśli będzie wystarczająca to radze skorzystać z oferty SKOKu. Jest to opcja bezpieczniejsza.


O tak, SKOKi są dużo bardziej bezpieczne niż parabanki, które chyba przez nikogo nie są nadzorowane. Mnie zastanawia tylko skoro nie masz zdolności kredytowej to z czego będziesz spłacać raty za tą pożyczkę, którą chcesz wziąć?
SKOKi nie daja kredytów osobom bez zdolności. SKOK bada zdolnosc jak bank.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 17:59
Radek napisał
pokrzywkaaa napisał
Renata Grochowska napisał
SKOKi sprawdzają naszą historię w BIK. Najważniejsze to nie mylić SKOKów z parabankami. Największa różnicą polega na tym, że w przeciwieństwie do parabanków, Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, podlegają nadzorowi Kasy Krajowej oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Proponuje, wiec w pierwszej kolejności udać się do SKOKu i tam sprawdzić zdolność kredytową. Jeśli będzie wystarczająca to radze skorzystać z oferty SKOKu. Jest to opcja bezpieczniejsza.


O tak, SKOKi są dużo bardziej bezpieczne niż parabanki, które chyba przez nikogo nie są nadzorowane. Mnie zastanawia tylko skoro nie masz zdolności kredytowej to z czego będziesz spłacać raty za tą pożyczkę, którą chcesz wziąć?
SKOKi nie daja kredytów osobom bez zdolności. SKOK bada zdolnosc jak bank.


No tak to oczywiste. Ale w parabankach tego nie badają prawda? Jak już brać kredyt i nie chce się go z banku to ja bym brała ze SKOK przynajmniej jest trochę pewniejszy niż jakieś pseudo banki.
Cytuj
Marcin T.

Niezarejestrowani

10.8.2018 10:17
Skoki to parabanki bo nie użyto w nazwie słowa Bank,Leszek Balcerowicz o tym mówił,więc wszystko jasne,Skok to Parabank
Cytuj
jankos

Niezarejestrowani

10.8.2018 19:19
Cześć od niedawna interesuję się tematyką banków i parabanków.Skoki są w pełni bezpieczne nie ma się co martwić.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

21.8.2018 11:17
SKOK-i objęte są gwarancją BFG. Więc środki są tam bezpieczne do ustalonej kwoty. Jeśli natomiast ktoś chce pożyczyć w SKOK to tak jak w bankach będzie zweryfikowany.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Irenka

Niezarejestrowani

29.11.2018 11:07
@Fantomka - pamiętaj ze nie kazdy para bank to oszust. Zdażyło mi się dwa razy brać pozyczke w takim miejscu i byłam zadowolona. Przeczytaj warunki przed podisaniem!
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
--------------

Niezarejestrowani

1.1.2021 20:58
Na wikipedi wyraznie piszeze skoki to najwieksza instytucja parabankowa w polsce,
Cytuj
adrian568

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.2.2021 7:53
Jak dla mnie to też jest parabank
Cytuj
ekonto
paynow
http://mbank-ekonto.net.pl/
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

23.2.2021 15:20
Technicznie SKOKi są w jakimś sensie parabankami, są Spółdzilniami, które zajmują się oszczędzaniem i udzielaniem członkom pożyczek. Co ciekawe dla klientów, niektóre są liberalniejsze od banków, np. nie zaglądają do baz BIG.
GrochaGocha napisał
Ja nie wiem czemu ludzie Skoki porównują do parabanków. Tam mają dużo profesjonalniejsze podejście do klienta. No i nie straszą z góry komornikiem czy windykatorem. Zdecydowanie bardziej zaufała bym jakiemuś odziałowi Skoku niż parabankowi.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź