• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy skoki to parabanki?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 12:54
czy skoki stefczyka i te inne to są parabanki czy mozna tam wziąć pożyczke i nie bać się takiej placówki ? ciągle sie zastanawiam gdzie wziac pożyczke 5k i nie chciałabym zeby był to parabank - zdolnosć kredytową mam niewielką niestety..
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 15:01
SKOKi sprawdzają naszą historię w BIK. Najważniejsze to nie mylić SKOKów z parabankami. Największa różnicą polega na tym, że w przeciwieństwie do parabanków, Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, podlegają nadzorowi Kasy Krajowej oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Proponuje, wiec w pierwszej kolejności udać się do SKOKu i tam sprawdzić zdolność kredytową. Jeśli będzie wystarczająca to radze skorzystać z oferty SKOKu. Jest to opcja bezpieczniejsza.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Igor86

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2014 14:39
SKOKI zbierają swoich "członków", ale tam jak wpłacisz jakąś tam wejściową składkę to potem traktują cie jak w banku. Chwilówki to juz zupełnie inna rzecz.
Cytuj
Damaris4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2014 20:06
Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo -Kredytowa jest zaliczana do instytucji finansowej .Przecież oni też są kontrolowani tak jak banki .W odróżnieniu od parabanków SKOK działa w oparciu o stworzone dla nich regulacje prawne. Tak wiec nie ma co ich porównywać do parabanków .
Cytuj
WspaniałaL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 0:08
Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo - Kredytowa to nie parabank. Moim zdaniem są dużo pewniejsi niż te wszystkie Providenty i Bociany. Na pewno gdy bym ja miała brać jakiś kredyt to wolałabym iść do nich niż do jakiegoś parabanku z kosmicznym oprocentowaniem.
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 14:55
nom nom zdecydowanie to nie parabanki miałem kiedys stycznosc ze skokiem wołomin - fakt faktem te oprocentowania sa pieruńsko wysokie ale to dalej placówka ktora ma jakiekowiek zasady i regulamin w porównaniu do parabanków i tych szemracnych instytucji pozyczek prywatnych :)
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 12:07
Ja nie wiem czemu ludzie Skoki porównują do parabanków. Tam mają dużo profesjonalniejsze podejście do klienta. No i nie straszą z góry komornikiem czy windykatorem. Zdecydowanie bardziej zaufała bym jakiemuś odziałowi Skoku niż parabankowi.
Cytuj
muminek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 6:52
Ja też kiedyś myślałem, że SKOK-i to parabanki. Nie wiem dlaczego... Mój szwagier ma u nich pożyczkę chyba 5 tysięcy i nie narzeka. Spłaca ją powoli i gdy chce może wziąć debet chyba do 500 zł. Dodam tylko, że jest on na rencie dość małej i bez problemu dostał pożyczkę.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

18.6.2014 12:08
Fantomka napisał
czy skoki stefczyka i te inne to są parabanki czy mozna tam wziąć pożyczke i nie bać się takiej placówki ? ciągle sie zastanawiam gdzie wziac pożyczke 5k i nie chciałabym zeby był to parabank - zdolnosć kredytową mam niewielką niestety..

Największa spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa - Kasa Stefczyka, funkcjonuje w oparciu o polskie prawo i przepisy określone m.in. w ustawie o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Podlegaja również właściwym instytucjom nadzorczym i kontrolnym, m.in. Komisji Nadzoru Finansowego, a oszczędności jej powierzone – podobnie jak w bankach – są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dlatego działalność Kasy Stefczyka należy wyraźnie odróżnić od parabanków i podmiotów nie posiadających zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie czynności bankowych.
Kasa Stefczyka oferuje różnorodne produkty i usługi finansowe, w tym pożyczki, których oprocentowanie jest konkurencyjne rynkowo. Oferta dostępna jest m.in. na stronie internetowej Kasy. Należy przy tym pamiętać, że decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Oficjalny Przedstawiciel Marki Kasa Stefczyka Justyna Kruszewska
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 11:57
Renata Grochowska napisał
SKOKi sprawdzają naszą historię w BIK. Najważniejsze to nie mylić SKOKów z parabankami. Największa różnicą polega na tym, że w przeciwieństwie do parabanków, Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, podlegają nadzorowi Kasy Krajowej oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Proponuje, wiec w pierwszej kolejności udać się do SKOKu i tam sprawdzić zdolność kredytową. Jeśli będzie wystarczająca to radze skorzystać z oferty SKOKu. Jest to opcja bezpieczniejsza.


O tak, SKOKi są dużo bardziej bezpieczne niż parabanki, które chyba przez nikogo nie są nadzorowane. Mnie zastanawia tylko skoro nie masz zdolności kredytowej to z czego będziesz spłacać raty za tą pożyczkę, którą chcesz wziąć?
Cytuj
Odpowiedź