• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Utrata dokumentów. Co robić?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 9:13
Witam.
Mam następujący problem. Jestem obecnie we Francji. Ktoś ukradł mi moje dokumenty w tym kartę bankomatową z kodem pin. Wczoraj spostrzegłem się, że na kartę został wzięty kredyt, z którym ja nie mam nic wspólnego. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Jak wyjaśnić w banku, że kredyt nie jest mój i że chcę otworzyć nowe konto? Obecnie mam pieniądze na koncie swojej dziewczyny ale chciałbym tą sprawę wyjaśnić jak najszybciej.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 9:58
eee..a jak sie zorientowałeś że ktoś ci buchnął papiery to rozumiem, że zastrzegłeś karty i dzwoniłeś do banku ? bo jeśli nie to chyba bedziesz musiał go spłacać niestety.. poza tym nie rozumiem przeciez żeby wziac kredyt to chyba trzeba troche wiecej informacji niz tylko to że ktoś ma twoją karte :/
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 10:52
a jak udowodnisz ze to ktos inny wzial kredyt a nie ty ? moze wyjechales za granice wziales kredyt wydałes wszystko i chcesz zwalic na kogos wine - tak wg mnie kazdy myslacy by pomysłał.. no chyba ze zastrzegłes karte to przeciez nikt by z niej nic nie sciagnał.
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 7:44
Dziwna sytuacja... Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś dał radę wziąć kredyt mając tylko Twoją kartę... Do tego nie potrzeba dowodu, zaświadczenia o zarobkach itd? Poza tym jak to możliwe że jakiś francuz (bo rozumiem, że okradli cię właśnie we Francji) zdołał wziąć kredyt na Polaka? To nie jest tak, że kredyt mógłbyś wziąć tylko w Polsce? Dziwne...
Cytuj
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 10:22
Hmm... Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś kto ukradł Ci kartę zdołał wziąć na ciebie kredyt. Na pewno nie kłamiesz? Może wziąłeś kredyt i teraz chcesz się wymigać od spłacania? Najlepiej zrobisz jak pójdziesz do banku wyjaśnić tą sprawę ale wątpię, że ktokolwiek w to uwierzy.
Cytuj
xena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 11:17
Zastrzegłeś kartę? Jeśli tego nie zrobiłeś to niestety będziesz musiał spłacać kredyt. Nie rozumiem tylko jak ktoś we Francji mógł wziąć na ciebie kredyt? Takie coś jest w ogóle możliwe? Ja myślałam, że kredyt można wziąć tylko w swoim kraju. Może się mylę?
Cytuj
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 9:23
Pierwszym krokiem który powinieneś zrobić to zastrzec wszelkie operacje kartą która została Tobie skradziona .A co do kredytu to jak bank mógł udzielić kredytu na twoją kartę bez żadnego dokumentu tożsamości .Musisz lepiej się zorientować bo myślę że jeżeli jakimś cudem udało się tej osobie dostać kredyt to i tak ty nie będziesz spłacał .Przecież wszystkie banki mają monitoring i są w stanie namierzyć osobę która brała kredyt .Myślę że wszystko w krótkim czasie się wyjaśni .
Cytuj
Marcel09

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 15:03
Jak szybciej zaczniesz działać tym mniejsze będziesz miał problemy ,pierwszy krok to zatrzesz kartę wtedy masz pewność że ocalisz pieniądze a następnie musisz iść na policje i to zgłosić .Dzięki temu unikniesz wszelkich kredytów na twoje dane .Z policji zażądaj zaświadczenie które uchroni ciebie podczas jakiejkolwiek kontroli .A co do kredytu to myślę ze wszystko się wyjaśni teraz policja ma takie sposoby ze szybko złodziejaszka namierzą .
Cytuj
HaniaHania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 19:12
Przecież to niemożliwe żeby ktoś mógł wziąć kredyt na twoją kartę znając tylko twój pin. Wiec albo Ty coś krecisz i zastanawiasz sie jak wymigać sie od spłaty jakiegoś kredytu albo nie wiem. Bo przecież każdy normalny człowiek jak giną mu dokumenty w tym karty do bankomatu, zaraz dzwoni do banku żeby to zgłosić, a tak masz pozamiatane. Musisz to spłacać i juz.
Cytuj
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2014 22:05
Dzięki za odpowiedzi i rady. Udało mi się tą sytuację wyjaśnić. Rozwiązanie zagadki było zaskakujące... Nie będę się rozpisywał bo brak mi słów. Niestety to nie ja wziąłem kredyt, gdybym to zrobił to nie zakładałbym tu tematu W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedzi.
Cytuj
Odpowiedź