• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Czy mąż musi się zgodzić na kredyt?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ant225

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 17:17
Dostałam ostatnio na maila ofertę kredytu od mojego banku i zastanawiam się, czy z niej nie skorzystać. Mogłabym wydać te pieniądze na fajne wakacje dla naszej rodziny. Tylko obawiam się, że mój mąż niezbyt przychylnie się do tego odniesie, więc zastanawiam się, czy mogę wziąć kredyt bez jego zgody i bez informowania go o tym. Nie mamy rozdzielności majątkowej, stąd te wątpliwości. Może ktoś z was wie, jak to jest?
Cytuj
otojestkasia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 9:24
Zwykle do 10-15 tys. mozna dostac gotowkowy bez zgody malżonka.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 17:41
A nie uważasz, że mąż powinien współdecydować o takim zobowiązaniu? Jak byś się czuła, gdyby sytuacja była odwrotna?
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 15:28
Pomijając możliwe późniejsze nieporozumienia, kwoty jakie można wziąć bez zgody współmałżonka są różne w zależności od banku. Są możliwości aby uzyskać 30 nawet do 50 000 zł

ant225 napisał
Dostałam ostatnio na maila ofertę kredytu od mojego banku i zastanawiam się, czy z niej nie skorzystać. Mogłabym wydać te pieniądze na fajne wakacje dla naszej rodziny. Tylko obawiam się, że mój mąż niezbyt przychylnie się do tego odniesie, więc zastanawiam się, czy mogę wziąć kredyt bez jego zgody i bez informowania go o tym. Nie mamy rozdzielności majątkowej, stąd te wątpliwości. Może ktoś z was wie, jak to jest?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
ant225

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 17:58
Artur Sarnecki napisał
Pomijając możliwe późniejsze nieporozumienia, kwoty jakie można wziąć bez zgody współmałżonka są różne w zależności od banku. Są możliwości aby uzyskać 30 nawet do 50 000 zł


Dziękuję, nie wiedziałam, że to zależy od banku. Ja mam ofertę od ING, ciekawe ile można tam? Aczkolwiek mi nie chodzi o tak dużą kwotę, planowałam jakieś 3000 złotych.
I proszę się nie martwić o uczucia męża, bo jak sama wezmę to sama spłacę, a on by tylko niepotrzebnie biadolił.
A tak pojedziemy na wakacje, rozerwiemy się i on też na tym skorzysta.
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 19:01
Zobowiązania finansowe w małżeństwie powinny być wzajemnie konsultowane, bo dotyczą obu małżonków. Warto pomyśleć o budowaniu zaufania a wakacje sfinansować z oszczędności.
Cytuj
ant225

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 9:37
Teraz będziemy na tym forum udzielać rad, jak żyć szczęśliwie w małżeństwie? Z całym szacunkiem, ale nie o to pytałam, zresztą nie zna pan ani mnie, ani mojego męża, ani naszej sytuacji. I nie wie pan czy mamy, czy nie mamy oszczędności, ani czy potrzebujemy czy nie wakacji. Proszę więc takie rady zachować na inną okoliczność.

Rozumiem, że tak niewielką kwotę, jak 3000 złotych to dostanę w każdym banku?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 10:02
doradca finansowy nie jest od tego, aby oceniać relacje w małżeństwie...

odpowiedź brzmi: TAK, w większości banków mąż nie będzie musiał podpisywać wniosku, zacznij od banku, w którym masz konto z wpływem wynagrodzenia i tam się staraj o kredyt
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 12:21
Tomasz Paryz napisał
Zobowiązania finansowe w małżeństwie powinny być wzajemnie konsultowane, bo dotyczą obu małżonków. Warto pomyśleć o budowaniu zaufania a wakacje sfinansować z oszczędności.
CHyba każdy dorosły człowiek sam sobie oceni co powinien robic w małżeństwie a co nie. A tak jak można brac kredyt na lodówkę, tak samo można i na wakacje.
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 12:25
Ja znam jedną taką panią, która bez wiedzy małżonką zaciągnęła kredytów na ponad 20 tys.złotych ;) I szczerze powiedziawszy to trochę było mi go żal ponieważ musieli potem wspólnie go spłacać.
Rozumiem,ze jeśli ma się intercyzę to nie odpowiadamy współnie za te kredyty?
Ale czy w takim przypadku również nie ma ograniczenia w kwocie kredytu jaką można wziąć bez zgody współmałżonka?
Cytuj
Odpowiedź